Vienas iš euro kūrėjų, buvęs Europos Komisijos vadovas Jacques'as Delorsas teigia, kad euro projektas nuo pat pradžių turėjo trūkumų, o šios kartos Europos lyderiai nesugebėjo išspręsti esminių jo problemų.
Interviu „The Daily Telegraph“ J. Delorsas teigė, kad klaidos, padarytos kuriant eurą, pasmerkė bendrą valiutą dabartinei skolų krizei. Be to, dabartiniai lyderiai per vėlai susigriebė ir per mažai padarė, kad sustiprintų bendrą valiutą.
Anot J. Delorso, skolų krizė kilo, nes eurą kūrę politikai neatsižvelgė į esmines valstybių narių ekonomikų silpnąsias vietas.
„Finansų ministrai nenorėjo matyti jokių nemalonumų, su kuriais jie būtų priversti tvarkytis“, – laikraščiui sakė J. Delorsas.
Euras buvo sukurtas be stiprių centrinių galių, kurios neleistų valstybėms narėms sukaupti milžiniškų skolų, o šis aplaidumas ir privedė prie skolų krizės.
Anot J. Delorso, dabar, kai prasiskolinusios šalys, tokios kai Graikija ir Italija, atvedė euro zoną prie prarajos, visos Europos valstybės turi prisiimti dalį kaltės dėl krizės.
Jacques'as Delorsas (nuotr. SCANPIX)