„Vis tik pastarųjų savaičių aktualijos nubrėžė aiškią kryptį į kurią artimiausiu metu turi susikoncentruoti įmonė. Bendrovės vadovai kartu su valdybos nariais, parengė planą ir numatė konkrečias priemones, kuriomis bus mažinami biurokratiniai trikdžiai, didinamas bendradarbiavimas su suinteresuotomis šalimis, stiprinama klientų aptarnavimo funkcija“, – sako „Via Lietuva“ valdybos pirmininkė Rūta Butautaitė Pivoriūnienė.
Numatoma, jo šio plano įgyvendinimas bus reguliariai stebimas ir aptariamas valdybos posėdžiuose, o pagrindiniai teigiami pokyčiai – pristatomi visuomenei.
R. Butautaitė-Pivoriūnienė pabrėžė, jog „Via Lietuva“ komandos veiksmai „Teltonikos“ atveju buvo teisėti, vis dėlto, pripažįstama, jog derinant projektus pritrūko bendradarbiavimo ir aiškesnės komunikacijos su klientu.
„Todėl įmonė įpareigota peržiūrėti ir tobulinti klientų aptarnavimo procesus, stiprinti valstybei svarbių projektų įgyvendinimo kontrolę, palaikyti nuolatinį dialogą su verslo, taip pat šalies miestų ir rajonų bendruomenėmis“, – pažymima pranešime.
Bendrovėje steigiamas nepriklausomas Audito komitetas
Be to, siekiant užtikrinti įmonės finansinės atskaitomybės procesų skaidrumą, nuspręsta įkurti nepriklausomą Audito komitetą. Numatoma, jog jį sudarys 3 asmenys: šiuo metu „Via Lietuva“ nepriklausomų valdybos narių pareigas einantys Tadas Jagminas bei Liudas Liutkevičius bei trečiasis, nepriklausomas audito narys, kurio atranka vis dar yra vykdoma.
„Audito komitetas veiks kaip nepriklausomas valdymo organas, vykdantis kontrolės ir rizikų vertinimo funkcijas bei prižiūrintis išorės ir vidaus audito veiklas. Audito komitetas sieks užtikrinti „Via Lietuva“ finansinės ir tvarumo atskaitomybės kokybę, didesnį įmonės priimamų sprendimų patikimumą ir nešališkumą“, – pažymi bendrovė.
ELTA primena, kad „Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas Arvydas Paukštys lapkričio viduryje pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje.
Verslininkas nurodė, kad šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis. Be to, kritikos sulaukė ir „Via Lietuva“, neleidusi kloti inžinerinių tinklų kelių apsaugos zonoje.
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tvirtina, jog kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje, nėra.
Savo ruožtu ministerijų vadovai tikino apie „Teltonikos“ projektui kilusias problemas sužinoję tik iš paties A. Paukščio įrašų socialiniame tinkle „LinkedIn“.
Į žinią apie stabdomą projektą netruko sureaguoti ir politikai. Nueinančios Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pranešė, jog pirmadienį susitiks su „Teltonikos“, atsakingų ministerijų ir kitų įmonių vadovais ir spręs, kaip užtikrinti sklandų projekto statybų tęstinumą.
Projekto „gelbėjimo“ žada imtis ir būsimoji Vyriausybė – apie būtinybę užtikrinti technologijų parko statybas prakalbo ir kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas, ir potencialus ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.
Savo ruožtu Prezidentūra pabrėžė – susiklosčiusi situacija išryškino „nedovanotinas institucijų ir valstybės įmonių tarpusavio bendradarbiavimo spragas“. Šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovai teigia, kad renkama informaciją, siekiant nustatyti dėl „Teltonikos“ investicijų sustabdymo atsakingas institucijas ar bendroves.
Į situaciją sureagavus ne tik aukščiausiems šalies politikams, bet ir kitų verslų atstovams, A. Paukštys „nelaidoja vilties“ ir mano, kad bent dalį projektų dar pavyks išgelbėti.