• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atliktas tyrimas parodė, kurios transporto priemonės nuvertėjo kur kas labiau nei kitos.

Atliktas tyrimas parodė, kurios transporto priemonės nuvertėjo kur kas labiau nei kitos.

REKLAMA

Kaip rašo „Radiozet.pl“, remdamasi „iSeeCArs“ atliktu tyrimu, rašo, kad transporto priemonės kainų analizė aprėpia ne tik tai, kokios yra automobilio degalų sąnaudos ar kiek kainuos draudimas.

Tačiau specialistai žmones, kurie svarsto įsigyti automobilį, ragina sutelkti dėmesį ir į tai, kurie modeliai geriau išlaiko savo vertę antrinėje rinkoje.

Kurie automobiliai nuvertėjo labiausiai?

Pateiktoje „iSeeCars“ ataskaitoje, kurioje buvo išanalizuoti 1,4 mln. naudotų automobilių JAV, atskleidė išryškėjusius automobilių kainų skirtumus.

REKLAMA
REKLAMA

Skaičiuojama, kad 20 blogiausiai įvertintų transporto priemonių (pagal jų vertę) kainos per metus sumažėjo nuo 1 614 iki net 13 422 JAV dolerių (nuo maždaug 1,5 tūkst. eurų iki daugiau kaip 12,4 tūkst. eurų).

REKLAMA

Be to, įvardijama, kad naudotų automobilių vidutinė kaina JAV didėjo 317 JAV doleriais.

Taigi labiausiai nuvertėjusių automobilių sąrašo viršūnėje atsidūrė „Tesla Model S“ automobilis, kurio vertė per metus krito net 17,2 proc.

Toliau sąraše yra įvardytos šios per metus didelę vertę praradusios transporto priemonės:

  • Porsche Taycan“ (15,1 proc.);
  • Ford Explorer Hybrid“(14,1 proc.);
  • BMW 5 Hybrid“(13,9 proc.);
  • „Tesla Model Y“ (13,1 proc.).

Analizę atlikusius ekspertus nustebino tai, kad net keturi „Tesla“ modeliai pateko į dvidešimt blogiausiai vertę išlaikančių automobilių.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad toks elektrinių automobilių nuvertėjimo reiškinys antrinėje rinkoje pastebimas ne tik JAV.

Štai Europoje, kaip teigiama publikacijoje, klientai taip pat baiminasi pirkti naudotus elektromobilius, nerimaudami dėl baterijos būklės, t.y. baiminamasi, ar naudotas elektromobilis būtų pajėgus įveikti didelį atstumą.

JAV analitikai praėjusį mėnesį užfiksavo pirmą naudotų automobilių kainų padidėjimą per pastaruosius dvejus metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Radiozet“ rašo ,kad šią neįprastą situaciją rinkoje galima paaiškinti ekonominiais pokyčiais, kuriuos lėmė JAV prezidento Donaldo Trumpo priimti politiniai sprendimai.

Štai įvesti muitai automobiliams ir jų dalių importui paveikė JAV automobilių rinką, o kai kurie gamintojai jau pranešė apie kai kurių modelių gamybos nutraukimą.

REKLAMA

Virš 100 įregistruotų „Tesla“ elektromobilių

Lietuvoje balandį dar sparčiau daugėjo elektrinių automobilių: per mėnesį mūsų šalyje įregistruoti 1 335 lengvieji keleiviniai elektromobiliai: 609 – grynieji elektromobiliai (iš kurių 122 – „Tesla“ ) ir 726 – įkraunami hibridiniai automobiliai. Tai 21 proc. daugiau nei kovą, kai įregistruoti 1 102 lengvieji keleiviniai elektromobiliai.

REKLAMA

Taip pat balandį įregistruota 13 krovininių lengvųjų elektromobilių – tai 9 proc. daugiau nei kovą, kai įregistruota 11 tokių transporto priemonių. Balandį vėl įregistruota daugiau įkraunamų hibridinių automobilių nei grynųjų elektromobilių. Per mėnesį 14 proc. išaugo naujų automobilių ir 13 proc. – naudotų automobilių registracija. Beveik pusė visų per mėnesį parduotų naujų lengvųjų automobilių buvo hibridiniai (HEV).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prasidėjus šiltajam sezonui, automobilių pardavimai tradiciškai auga. Per šį balandį visų transporto priemonių pardavimai padidėjo 13,4 proc., palyginti su kovu, o lyginant su pernai balandžiu, didėjo 10 procentų. Truputį didesniu tempu augo elektromobilių pardavimai.

2025 m. gegužės 1 d. Lietuvos kelių transporto priemonių parko registre iš viso buvo 32 428 lengvieji keleiviniai elektromobiliai (M1 kategorija), iš jų 17 791 – grynasis elektromobilis ir 14 637 – įkraunami hibridai. Taip pat registre yra 578 lengvieji krovininiai elektromobiliai (N1 kategorija), iš jų 569 – grynasis elektromobilis ir 9 – iš išorės įkraunami hibridai.

Per keturis mėnesius nuo šių metų pradžios elektromobilių skaičius Lietuvoje padidėjo 4 154.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų