• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiabučių namų gyventojai neretai skundžiasi dėl kiemuose užstatomų ar neleistinoje stovėjimo vietoje paliktų transporto priemonių. Policijos atstovai primena, ką tokiu atveju reikėtų daryti.

Daugiabučių namų gyventojai neretai skundžiasi dėl kiemuose užstatomų ar neleistinoje stovėjimo vietoje paliktų transporto priemonių. Policijos atstovai primena, ką tokiu atveju reikėtų daryti.

REKLAMA

Socialinio tinklo „Facebook“ grupėse, prie kurių prisijungę tūkstančiai narių, dalijamasi įvairiais įrašais. Pavyzdžiui, palikus automobilį neleistinoje vietoje arba užstačius pravažiavimą, gyventojai tokiose grupėse teiraujasi, ar nėra žinoma, kas yra automobilio, stovinčio neleistinoje vietoje, savininkas.

Jeigu savininkas neatsiranda, dažnu atveju kiti vairuotojai puola iškart skambinti policijai ir praneša apie galimą pažeidimą. Tačiau ar iš tiesų tokiu atveju verta skambinti trumpuoju pagalbos telefonu 112?

Policija paaiškina, kaip turėtų elgtis vairuotojai

Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad gyventojai dėl ne vietoje palikto automobilio, kai jis realiai trukdo eismui, gali skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, kadangi tai yra Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Į tokius pranešimus pranešus operatorei reaguoja Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro Pajėgų valdymo valdybos pareigūnai, kurie nustato automobilio savininką ir su juo susisiekia dėl padaryto pažeidimo.

REKLAMA

Tačiau, jeigu asmenys paskambina telefonu 8 700 60 000 ir kreipiasi dėl užstatytų automobilių ir jų atvejis yra skubus, pavyzdžiui, negali pravažiuoti, kai reikalinga ypač skubi pagalba, tokius interesantus sujungia su Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų budėtojais, kurie taip pat sureaguoja į įvykį“, – paaiškino J. Liutkienė.

Pašnekovė taip pat primena, kad, jeigu įvykis nėra skubus ir transporto priemonė netrukdo eismo dalyviams, tačiau yra pastebimas KET pažeidimas, tokiu atveju gyventojai policiją gali pranešti, naudojantis internetiniu portalu ePolicija.

REKLAMA
REKLAMA

Policija papildomą informaciją telefonu 8 700 60 000 ir el. paštu [email protected] teikia darbo dienomis nuo 7 iki 20 val., o penktadieniais nuo 7 iki 18.45 val.

Susisiekus minėtu telefonu, asmenys konsultuojami dėl KET pažeidimų ir baudų apmokėjimo, leidimų laikyti (nešiotis) ginklus išdavimo ar keitimo fiziniams asmenims, ginklų paveldėjimo, įsigijimo/pardavimo ir kt. licencijavimo klausimais; pažymėjimų apsaugos darbuotojams išdavimo ir keitimo bei skundų/pareiškimų pateikimo tvarkos ar pakonsultuos net kaip tapti policijos pareigūnu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gruodis – prevencinės priemonės šalies keliuose

Policija, vykdydama vieną iš pagrindinių savo uždavinių – eismo automobilių keliais priežiūrą, kartu užtikrindama eismo saugumą, informuoja visuomenę apie eismo dalyvių kontrolės priemones, numatytas organizuoti gruodžio mėnesį šalies mastu.

● Gruodžio 11–17 d. ir gruodžio 25–28 d. – transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai. Pirmoji priemonė (angl. Operation Alcohol & Drugs) bus vykdoma daugelyje Europos šalių, kadangi ji inicijuota Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network).

REKLAMA

● Gruodžio 18–21 d. – vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles, kontrolė.

● Gruodžio 22–23 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė. Daugiausia dėmesio skiriama tam, ar šie eismo dalyviai tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, neapšviestuose keliuose naudoja matomumą gerinančias saugos priemones (atšvaitus, šviečiančius žibintus arba vilki ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais). Taip pat, ar dviratis, kuriuo važiuojama, turi tvarkingą stabdį, garso signalą, dviračio priekyje ir gale yra atitinkamai baltos ir raudonos šviesos žibintai, ar ant ratų stipinų iš abiejų šonų yra pritvirtinti oranžiniai šviesos atšvaitai.

REKLAMA

Prevencinės priemonės vykdomos valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose, policijos pareigūnai dirba viešuoju, neviešuoju ar mišriuoju patruliavimo būdu.

Atkreiptinas dėmesys: apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo prižiūrimose teritorijose gali organizuoti ir kitas papildomas priemones (reidus).

Policija prašo visų eismo dalyvių būti drausmingiems, atsakingai elgtis kelyje, atsižvelgti į meteorologines ir važiavimo sąlygas. Saugodami save, rūpindamiesi kitais, galime kurti saugią aplinką mums visiems.

tv3.lt

Mūsų galvos valdžioje niekaip nesugalvoja kaip spręsti šia problema. Jiems neįveikiama kosminė užduotis. Pirmą manau reikia riboti automobilius, kad 2-6 narių šeima, nelaikytų 2-6 automobilių kieme sau po vieną. Dabar klederai pigūs, prisiperka visi... Net studentai 4 nuomuojasi butą ir susivaro 3-4 automobilus. Prasideda pjautynės dėl vietos. Pirmas patarimas valdžiai, nemokama vieta tik vienam automobiliui kuri registruota tame name-bute, o antras, trečias ir n... automobilis registruotas tame pačiame bute jau moka mokestį tarkim 10-30 EUR/mėn. Manau atsifiltruotų tie automobiliai kurių žmoniems tikrai reikia, o ne tokie kurie išrieda į gatvę kartą per metus, bet turėti reikia-madinga. Arba parkingas pagal lokacija su unipark sistema... Gi surinkus mokesčius tai atsipirktų. Ir valdžios biudžetas pilnėja ir kiemuose chaosai mažeja.
nežinau kaip kituose miestuose, bet komjaunuolio benkunsko vadovaujamame Vilniuje, visiška betvarkė, pamačius pėsčią policininką greit selfikus atminimui žmonės darys, tvarkos skyrius neaišku ką veikia, judu tik apmokestintas vietas reketuoja, mašinos numestos ant perėjų, užstato kitas mašinas ir įjungia avarinį žybsėjimą - jaučiasi gudručiai, užstato ir priekiniame lange padeda raštelį, atseit greit grįš, nes išvežioja maistą... O benkunskas priblizginta ševeliūra, su išsišiepusia žmona, valkiojasi po tv, kk2 ir suka savo komjaunuolišką piarą (pasislėpęs už konservų nugarų).
Šalia mūsų namo yra pradinė mokykla ir gimnazija. Rytais išvažiuoti iš kiemo nėra šansų, nes į mokyklas vežami " neįgalūs" vaikai, kurie negali nueiti kelių šimtų metrų patys, o turi būti pristatyti net iki durų. Mamytė ar tėvelis užstato išvažiavimą iš kiemo ir palydi pradinuką į mokyklą. Automobilis gali stovėti ir dvi minutes, o gali ir dvidešimt - nes mamytė nusprendžia pasikalbėti su vaiko mokytoja. Ir taip praktiškai kiekvieną rytą. Kur kreiptis tokiu atveju?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų