Pavyzdžiui, galima pasiimti telemedicinos draudimą ir konsultaciją su gydytoju gauti čia ir dabar, nuotoliniu būdu.
Investuotojas ir buvęs finansų bei draudimo konsultantas Aleksandr Lukjanov neslėpė, kad visų tėvų poreikiai – skirtingi, tačiau draudžiant vaiką minimaliai mėnesio įmoka sieks vos 3–4 eurus, o pasirinkus beveik maksimalias apsaugas – tik apie 10 eurų:
„Todėl, mano galva, rinktis galima ir didesnes sumas ir išplėstinius draudimo sąrašus, nes didelio skirtumo kasmėnesinėms išlaidoms tai nesudarys, o įvykus draudiminiams įvykiams išmokos skirsis keliais kartais.“
Vis tik draudimų variantų yra labai įvairių, tad pasirinkti gali būti tikras iššūkis. Specialistai įvardijo, ką ir kada geriausia rinktis bei kiek tai kainuoja.
Draudimas nuo kaulų lūžių kūdikiams – nemokamai
Draudimo bendrovės „If“ asmens draudimo produkto vadovė Lina Aidukevičienė kaip vieną iš pagrindinių pasirinkimų įvardijo draudimą nuo nelaimingų atsitikimų.
Jos aiškinimu, jei vaikas patirtų traumą, tėvai gautų finansinę pagalbą, kad vaikas kuo skubiau pasinaudotų geresnėmis medicinos ar reabilitacijos paslaugomis.
„Turime „Mažylio“ draudimą ir kūdikius iki vienerių metų amžiaus draudžiame nemokamai nuo kaulų lūžių. Vėliau, po metų, 0–6 metų vaikus siūlome drausti asmens draudimo apsauga, kas kainuoja 5,84 Eur/mėn. (70 eurai metams).
Vyresniems vaikams (7–18 m.) – 7,50 Eur/mėn. (90 eurų metams). Į tokią apsaugą įeina visos pagrindinės rizikos: smulkios traumos, kaulų lūžiai ir išnirimai, patempimai, randai, sunkios traumos su pasekmėmis, 14 ligų sąrašas (erkių sukeliamos ligos, apendicitas ir pan.), taip pat mirtis dėl nelaimingo atsitikimo ir ligonpinigiai, kurie mokami už kiekvieną ligoninėje praleistą dieną, jei stacionare laikoma ilgiau nei 2 d.“ – dėstė „Lietuvos draudimo“ Marketingo projektų vadovas Jurgis Bernotas.
Jis pridūrė, kad asmens draudimą dažnai renkasi tėvai, kurių vaikai lanko sporto būrelius, aktyviai leidžia laisvalaikį, važinėja dviračiu, paspirtuku, riedučiais, riedlente ir pan.
Anot pašnekovo, rekomenduojama papildomai pasirinkti Gydymo išlaidų draudimą, kuris, patyrus traumą, 100 proc. kompensuoja traumos gydymo išlaidas: vaistus, įtvarus, tyrimus, gydytojų konsultacijas.
A. Lukjanov atkreipė dėmesį, kad draudimo nuo nelaimingų atsitikimų apsauga skirta tiek vaikui, tiek tėvams.
„Dažnai, jei vaikas susitraumuoja, tėvai turi pinigų jo gydymui. Bet jie patys finansiškai nukenčia, kai tenka rūpintis vaiku, nes reikia išsiprašyti iš darbo arba registruoti nedarbingumą, dėl ko tėvų pajamos sumažėja.
Todėl renkantis šį draudimą galima valdyti tiek negautų pajamų riziką, tiek nenumatytų išlaidų riziką, jei tektų patirti valstybės nekompensuojamas gydymo išlaidas“, – akcentavo pašnekovas.
A. Lukjanov įvardijo, kad traumų nuo nelaimingų atsitikimų draudimas dažniausiai parenkamas 8 tūkst.–18 tūkst. eurų ribose ir gali kainuoti 40–70 eurų per metus, kas sudaro 3,3–5,85 Eur/mėn. įmoką.
Neįgalumo, kritinių ligų ir telemedicinos draudimai
A. Lukjanov paminėjo ir neįgalumo nuo nelaimingų atsitikimų draudimą. Anot jo, tokie atvejai – labai retai, bet, kai nutinka, reikia labai daug pinigų. O didelės draudimo apsaugos kainuoja palyginti nebrangiai.
Buvęs draudimo konsultantas nurodė, kad ši draudimo rūšis kiekvienoje bendrovėje apibrėžiama skirtingai, tačiau dažniausiai, jei kurį laiką (pvz., 6–12 mėn.) po traumos lieka negrįžtami pokyčiai fiziologijoje – išmokama draudimo išmoka.
Pašnekovas pridūrė, kad kai kur išmokos galioja ir paliktiems randams matomose kūno vietose.
„Neįgalumo nuo nelaimingų atsitikimų draudimas dažniausiai parenkamas 6 tūkst.–18 tūkst. eurų ribose ir gali kainuoti 10–20 eurų metams, kas sudaro 0,9–1,65 Eur/mėn. įmoką“, – vardijo A. Lukjanov.
Jis paminėjo ir kritinių ligų draudimo apsaugą, kurios išmokos dažniausiai yra susijusios su onkologinėmis ligomis:
„Išmoka skirta padėti kuo greičiau atsistatyti arba įsigyti nekompensuojamiems vaistams. Ypač svarbu įvertinti kritinių ligų sąrašą pasirenkant bendrovę. Nebūtinai ilgiausias sąrašas bus geriausias pasirinkimas.“
Buvęs finansų konsultantas nurodė, kad šis draudimas dažniausiai parenkamas 6 tūkst.–10 tūkst. eurų ribose ir gali kainuoti 11–19 eurų metams, kas sudaro 0,95–1,6 Eur/mėn. įmoką.
Naujieną rinkoje – telemedicinos draudimą – įvardijo gyvybės draudimo bendrovės „PZU“ produktų vystymo vadovė Edita Majerienė.
Jos aiškinimu, tai – nuotolinių konsultacijų su šeimos gydytoju paslauga, kai sunegalavus, esat recepto poreikiui, siuntimui pas specialistus ar nedarbingumo pažymėjimo suteikimui reikalingas šeimos gydytojas:
„Klientai gali susisiekti patogiu nuotoliniu būdu: telefonu, vaizdo skambučiu ar susirašinėjant specialioje platformoje tiek savaitgaliais ir švenčių dienomis bus pagelbėta sveikatos klausimais.“
Jei vaikas kažką sulaužo ar padaro kitos žalos
Pasak „Lietuvos draudimo“ atstovo, kiekvienam vaikui aktualus ir asmens civilinės atsakomybės draudimas – netyčinių nuostolių atlyginimas tretiems asmenims. Mat vaikai yra aktyvūs, judrūs ir mėgsta žaisti.
J. Bernoto aiškinimu, šis draudimas kompensuoja nuostolius kitų asmenų sveikatai ar turtui: „Jei vaikas netyčia suplėšytų klasioko striukę ar kuprinę, sulaužytų akinius ar kitą daiktą, tokius nuostolius kompensuotų draudimo bendrovė.
Ši draudimo apsauga gali būti papildomai įsigyjama kartu su asmens draudimu ir kainuoja vos 5 eurus metams bei galioja ne tik vaikui, bet ir visai šeimai, kuri gyvena vaiko adresu.“
„If“ atstovė taip pat paminėjo, kad vaikus rekomenduoja drausti abiem rūšimis, t. y. draudimu nuo nelaimingų atsitikimų ir civilinės atsakomybės draudimu.
Sveikatos draudimas – kompensuoja iki 80 proc.
Vaiko sveikata rūpintis kokybiškiau, greičiau ir paprasčiau, anot J. Bernoto, leidžia sveikatos draudimas.
Pašnekovo aiškinimu, jis kompensuoja išlaidas už sveikatos paslaugas net iki 80 proc.
Kompensuojamos gydytojų konsultacijos, laboratoriniai ir diagnostiniai tyrimai tiek privačiose, tiek valstybinėse gydymo įstaigose esant sveikatos nusiskundimui.
Taip pat nereikia laukti ilgose eilėse – galima registruotis į pasirinktą įstaigą pas pasirinktą specialistą ten, kur norisi ir kur patogu.
„Minėtoms paslaugoms nėra limito, tai reiškia, kad nėra sumos, kurią per metus panaudojus negalėtumei toliau naudotis ambulatorinio gydymo paslaugomis.
Taip pat, priklausomai nuo pasirinkto sveikatos draudimo paketo, į jį gali įeiti ir kitos kompensuojamos paslaugos, pvz., dantų gydymas, vaistai, reabilitacija“, – dėstė „Lietuvos draudimo“ atstovas.
Jis nurodė, kad sveikatos draudimas kainuoja nuo 14,34 Eur/mėn. iki 67,09 Eur/mėn., kas yra nuo 172 iki 805 eurų metams.
Gyvybės draudimas ir kaupimas vaiko ateičiai
A. Lukjanov įvardijo gyvybės draudimą – jei vaiką ištiktų mirtis, tėvams būtų išmokėta pasirinkta draudimo suma.
„Svarbiausia nepainioti su mirties dėl nelaimingo atsitikimo draudimu – tokiu atveju būtų išmokėta, tik jei mirtis ištiktų dėl nelaimingo atsitikimo. Jei mirtis įvyktų dėl ligos, išmoka nebūtų gauta.
Išmoka skirta ritualinėms paslaugoms padengti mirties atveju. Patariu rinktis vien dėl draudimo kainos – 10 eurų per metus už 10 tūkst. eurų draudimą, atsipirks 82 metus, o vaikui jis galios 18 metų. Rizikos valdymas čia kainuoja visiškai minimalius pinigus“, – įžvalgomis dalinosi buvęs finansų bei draudimo konsultantas.
Anot jo, gyvybės draudimas vaikui dažniausiai parenkamas tik kaip finansinė higiena, nes vaikas nėra pajamų gavėjas, todėl ši apsauga svyruoja 0–6 tūkst. eurų ribose.
Jos kaina – 0–20 eurų per metus, kas sudaro iki 2 eurų įmoką per mėn.
O „PZU“ atstovė atkreipė dėmesį, kad gyvybės draudimu rekomenduojama draustis tėvams vaiko naudai.
„Tėvams netekus gyvybės taip bus pasirūpinta vaiko finansinėmis galimybėmis augti, mokytis, svajonėms įgyvendinti.
Kuomet kalba eina apie draudimą vaikui, renkamasi draudimo su kaupimu praktika. Šeima noriai taupo vaiko mokslams, 18-tam gimtadieniui ar tokiu būdu disciplinuotai taupo dovanojamus pinigus“, – komentavo E. Majerienė.
Kalbėdamas apie kaupimą vaiko ateičiai, o ne draudimo dalį, A. Lukjanov kaip vieną paprasčiausių ir efektyviausių instrumentų įvardijo kaupiamuosius investicinius draudimus.
Pasak pašnekovo, jie nereikalauja daug priežiūros, tad vaikai tikrai sukauptų savarankiško gyvenimo pradžiai.