• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsismarkavusi žiema labiau patuštins pinigines ne tik už šildymą, bet ir už elektrą. Energetikai konstatuoja, kad didėja ne tik reguliuojama kainos dalis, bet ir sausio vidutinės elektros kainos yra aukštos. Tai reiškia papildomas išlaidas biržos planus pasirinkusiems vartotojams. Kainų kritimas esą įmanomas tik atšilus orams ir pavasarį.

Įsismarkavusi žiema labiau patuštins pinigines ne tik už šildymą, bet ir už elektrą. Energetikai konstatuoja, kad didėja ne tik reguliuojama kainos dalis, bet ir sausio vidutinės elektros kainos yra aukštos. Tai reiškia papildomas išlaidas biržos planus pasirinkusiems vartotojams. Kainų kritimas esą įmanomas tik atšilus orams ir pavasarį.

REKLAMA

Prie Marijampolės Trakiškių kaime gyvenantis Vytautas Burdulis jau pusketvirtų metų elektrą gaminasi nuosavoje saulės elektrinėje. Tikėjosi, kad per 7 metus jam atsipirks išleisti beveik 5 tūkst. eurų už 10 kilovatų elektrinę. Tačiau vyras nebesidžiaugia savo investicija, elektros tiekėją kaltina nesąžininga veikla.

Tai grynas arklių turgus“, – pasakoja trakiškietis Vytautas Burdulis.

Nors ir turi savo saulės elektrinę, vyras elektros žiemą gali ir pritrūkti, o tuomet jau reikės pirkti iš elektros tiekėjo. O elektros kaina Lietuvoje šiemet kyla. Dėl sausį užklupusių šalčių, ir ypač Suomijoje, kuri yra bendroje elektros rinkoje, lietuviams, turintiems su biržos kainomis susietus planus, sausį už elektrą gresia mokėti kone dvigubai brangiau nei gruodį.

REKLAMA
REKLAMA

Sausio pirmų 17 dienų vidutinė elektros kaina siekia 15 ct/kWh. Palyginti su gruodžiu – yra virš 60 proc. didesnė“, – tvirtina energetikos agentūros vadovė Agnė Bagočiutė.

REKLAMA

Kreivys: „Lubų negalime nustatyti“

Suomijoje kilus elektros deficitui ir dėl to kainoms sukilus Baltijos šalyse, ministras Dainius Kreivys tvirtina lietuviams niekuo negalintis padėti.

Lubų negalime nustatyti, nes elektros kainą nustato rinka. Visi konkuruoja, kokia susiformuoja, tokią suformuoja. Ministerija daro, kad Lietuvoje būtų generuojama kuo daugiau elektros energijos“, – teigia energetikos ministras Dainius Kreivys.

REKLAMA
REKLAMA

Ir elektros tiekėjai patvirtina, kad vartotojams sausį teks mokėti gerokai brangiau nei gruodį, mat kainos kritimui priežasčių kol kas nemato, nebent pasitrauktų šalčiai.

„15 ct yra nuoga kaina be PVM, papildomų mokesčių. Sudėjus viską į vieną vietą, gautume netoli 30 ct kainą, kokios gali tikėtis vartotojai, pasirinkę biržos planą“, – pasakoja „Enefit“ vadovas Vytenis Koryzna.

„Lietuvoje fiksavome elektros suvartojimo piką, kokio nebuvo bene 3 metus. Toks staigus poreikio padidėjimas kainą išaugina“, – sako „Elektrum Lietuva“ atstovė Milda Basijokienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Elektros biržoje kainos sausio pirmą savaitę buvo daugiau kaip 4 kartus didesnės nei gruodžio paskutinėmis savaitėmis. Svarbi žinutė, kad tiems mūsų klientams, kurie fiksavę kainą, jokios įtakos neturi biržos kainų šuoliai“, – tvirtina „Ignitis“ atstovė Laura Beganskienė.

Siūlo neskubėti keistis planų

Brangstant elektrai biržoje, nepriklausomi elektros tiekėjai siūlo fiksuotos kainos planus su 25–28 ct/kWh kainomis. Tačiau rinkos žinovai ragina vartotojus nesiblaškyti ir dar nepulti biržos planų keisti į fiksuotus, mat pavasarį kainos esą turėtų kristi.

REKLAMA

„Fiksuoti galima, bet kuo trumpesniam laikotarpiui, nes ateities sandorius minimaliai įtakoja biržos situacija, pavasarį gali tikėtis žemesnių kainų fiksavimo“, – teigia „Enefit“ vadovas Vytenis Koryzna.

„Žiemą kainos aukščiausios, palankiausias metas perfiksuoti kainą būtų pavasaris, rinkoje kainos kris, pasiūlysime pigesnius fiksuotos kainos pasiūlymus. Reiktų išlaukti, nebent kaina labai didelė, neproporcinga“, – tvirtina „Elektrum Lietuva“ atstovė Milda Basijokienė.

REKLAMA

Patariame laikytis nuoseklumo savo pasirinktoje strategijoje. Tik vienas mėnuo, kainas iškėlė 3 dienos. Mėtytis, gali sumokėti mažiau, jei turėsi fiksuotas kainas, bet gal kitą laikotarpį bus kitaip“, – sako energetikos agentūros vadovė Agnė Bagočiutė.

Nuo Naujųjų metų brangstant elektrai palankesnėje padėtyje atsidūrė apie pusė milijono mažiausiai elektros suvartojančių gyventojų, kuriems visuomeninio tiekimo kaina šį mėnesį net sumažėjo 1 centu ir „Standartinio“ plano kilovatvalandė kainuoja beveik 22 ct/kWh. Garantinio tiekimo kaina taip pat palyginti žema – 23 ct/kWh.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Nuoseklumo turėtų laikytis ir VERTas su pociumi priešakyje, nes butent VERT-as per du metus keturis kartus keitė sąlygas gaminantiems vartotojams. VERTas šoka pagal energetikos įmonių užskoma muzika, nes VERTas finansuojamas iš energetikos įmonių pelno procento. Čia taip pat kaip Policiją finansuotų banditai iš obščiako.
bauduvos rsp,vagiu ir banditu salis..
neik su velniu obuoliauti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų