Žemės ūkio ministras žada svarstyti ūkininkų reikalavimus, taip pat bandys įtikinti Europos Komisiją remti pieno gamintojus dėl kritusių supirkimo kainų.
Anot ūkininko Audriaus Vanago, valdžiai neatsižvelgus į jų reikalavimus, didesni protestai galėtų vykti po dviejų savaičių.
„Jeigu Vyriausybė nekreips dėmesio, tai organizuosim, planuosim platesnio masto akcijas, kurios bus neužilgo – ne sekančią, dar kitą savaitę“, – žurnalistams prie Vyriausybės sakė A. Vanagas.
Trečiadienį Vilniuje protestavo maždaug 10 ūkininkų – jie sako, jog Vyriausybė jiems turėtų užtikrinti 40 proc. galutinės pieno kainos.
„Siūlome ir norime surasti tuos 40 mln. eurų iš pačios pieno grandinės, perdirbėjų ir prekybininkų, mes turime gauti sąžiningai 40 proc. pieno kainos. Situacija tokia, kad iš tos grandinės turime gauti tą dalį, o jeigu negauname, tai turi Vyriausybė užtikrinti tą dalį pinigų“, – kalbėjo A. Vanagas.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako prašęs akcijos dalyvių sukonkretinti reikalavimus ir žada juos svarstyti.
„Ko tikrai prašiau, kad būtų įvardintos jų pačių siūlomos trumpalaikės priemonės, nes tai pernelyg abstraktu – iš kitos pusės sakoma, kad nereikia dotacijos, padėkite mums susitarti su prekybininkais ir perdirbėjais. Dabar buvo prašoma valstybės pagalbos, tai tą dalyką svarstysime“, – BNS sakė K. Navickas.
Ūkininkai atmeta ankstesnį valdžios pasiūlymą kooperuotis, tai, pasak jų, ne išeitis, nes ūkiai yra ant žlugimo ribos.
„Situacija yra bloga ūkiuose, taip neturi būti, nes ūkiai prie užsidarymo ribos. Jeigu mes skatinsime tą kooperaciją, tai greitai nebus kam kooperuotis. (...). Liūdnoka, nes jeigu negausim, tai ūkiai neturės iš ko pašarų ruošti šį pavasarį“, – kalbėjo A. Vanagas.
Greitų sprendimų svarbą pabrėžė ir Vidutinių pieno ūkių asociacijos narė Regina Bernatonienė:
„Norim pagaliau būti priimti ir išgirsti ministrės pirmininkės. Rašėme raštus, kvietėme, prašėme susitikimo, bet jokios informacijos, jokių žinių nėra, kai mes norime, kad greiti sprendimai būti priimami greitai ir kalbamasi su bendruomene. Šiuo metu gaunasi tik atsimušinėjimas“, – žurnalistams sakė ūkininkė.
„Atsimušinėjama – kooperuokitės, kurkite rizikos fondą, tada bus geriau. Bet mums reikia sprendimų dabar“, – pridūrė ūkininkė.
K. Navickas sakė, kad ūkininkų lūkesčiai girdimi: „Jie tikrai išgirsti“.
Pasak ministro, ketvirtadienį bus aptarta bendra Lietuvos ir Latvijos pozicija, kuria bus siekiama įtikinti Europos Komisiją remti abiejų šalių ūkininkus dėl kritusių pieno supirkimo kainų.
„Yra tokių dalykų, kad, ši krizė, kadangi susijusi tik su Lietuvos ir Latvijos dalykais, mes esame sunkiai girdimi Europos Komisijoje, bet dabar jau turime daugiau argumentų ir tikiuosi, kad kovo 20 dieną būsime išgirsti, kaip tik apie tai tarsimės ir su Latvijos ministru, mums svarbu koordinuoti veiksmus“, – kalbėjo K. Navickas.
Eurokomisaras Januszas Wojciechowskis (Janušas Voicechovskis) K. Navickui anksčiau pranešė, kad pieno supirkimo kainos augo dvejus metus, jos Europos Sąjungoje (ES), taip pat ir Lietuvoje buvo pakilusios iki rekordinio lygio, o dabartiniai pokyčiai nėra „rimtas rinkos disbalansas“.