Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) vasario 14 dieną atmetė „Iki Lietuvos“ skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo pernai gruodį priimtą nutartį, – teismas priėmė nagrinėti „Iki Lietuvos“ skundą, tačiau atmetė prašymą pripažinti bylos medžiagą nevieša ir laikinai, kol bus galutinai išspręstas ginčas, neleisti tarybai nagrinėti duomenų.
Tyrimą taryba pradėjo 2023 metų balandį dėl įtarimų, kad gėrimų gamybos ir pardavimo įmonės galimai ribojo konkurenciją. Taryba neskelbė jokių konkrečių tyrimo detalių, tik tai, kad jis pradėtas dėl ūkio subjektų veiksmų atitikties Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 101 straipsnio reikalavimams.
„Iki Lietuva“ teismui teigė, kad taryba surinko bendrovės darbuotojų susirašinėjimą per „Microsoft Teams“ programą, įskaitant ir itin jautriomis, su darbu visiškai nesusijusiomis temomis, taip pažeisdama asmens duomenų apsaugą, taip pat informaciją apie bendrovės klientus, tiekėjus.
„Be to, informacijos apie vykdomą tyrimą atskleidimas gali nepataisomai pakenkti ir „Iki“ komerciniams santykiams su kitais ūkio subjektais (pavyzdžiui, tiekėjais)", – teismui teigė „Iki Lietuva“.
Bendrovė pridūrė, kad teismui nusprendus, jog taryba iš tiesų surinko per daug duomenų, žala būtų neatitaisoma – nebūtų įmanoma padaryti taip, kad taryba nebežinotų perskaitytų duomenų.
„Taryba, viršydama savo įgaliojimus, susirenka iš ūkio subjekto neribotą kiekį informacijos ir dokumentų (kurių rinkti negalėjo) ir vėliau šios neteisėtai surinktos medžiagos pagrindu gali pradėti naujus tyrimus bei grubiai pažeisti pareiškėjo teises į privatumą, susirašinėjimo slaptumą bei būsto neliečiamumą“, – teismui teigė „Iki Lietuva“.
Konkurencijos taryba teigė, kad bendrovė nepateikė aiškių argumentų, kad susipažinimas su paimta medžiaga „Iki Lietuvai“ padarytų žalos, o argumentas, jog taryba gali pradėti naujus tyrimus ir tai padarytų žalos, jos nuomone, taip pat yra hipotetinis ir nepagrįstas.