• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas didžiausių šalies komercinių bankų penktadienį išsiuntinėjo pranešimus savo klientams ir paragino juos, be kita ko, išmaniuosiuose telefonuose nustatymuose leisti gauti banko programėlės pranešimus.

Vienas didžiausių šalies komercinių bankų penktadienį išsiuntinėjo pranešimus savo klientams ir paragino juos, be kita ko, išmaniuosiuose telefonuose nustatymuose leisti gauti banko programėlės pranešimus.

REKLAMA

Esą taip visada galima žinoti informaciją apie sąskaitos pinigines operacijas.

Sukčiai nesnaudžia ir įvairiais būdais bando išvilioti gyventojų pinigus. Rūpindamiesi Jūsų saugumu, kviečiame skaityti šį laišką ir sužinoti, kaip išvengti sukčių apgaulių“, – rašo „Swedbank“.

Toliau pateikiame visą banko pranešimą.

Saugokite savo duomenis

Niekada niekam neatskleiskite savo „Smart-ID“, naudotojo ID, PIN kodų ir neatiduokite savo mokėjimo kortelės. Gavę duomenis ar kortelę, sukčiai Jūsų vardu gali atlikti mokėjimo operacijas. Primename – jei ne Jūs patys skambinate bankui, o bankas Jums, tokių išvardintų duomenų niekada neprašome.

Taip pat banko ar kitų valstybės institucijų darbuotojai, susisiekę su Jumis, nebendrauja rusų kalba. Tad būkite budrūs ir vertinkite situaciją kritiškai – jei sulaukėte skambučio iš asmens, prisistatančio banko ar kitų institucijų darbuotoju ir pradedančio pokalbį rusų kalba, labai tikėtina, kad tai sukčius.

REKLAMA
REKLAMA

Neatidarykite įtartinų nuorodų

Nespauskite įtartinų el. paštu, pokalbių programėlėse ar SMS žinute gautų nuorodų. Sukčiai gali susisiekti apsimesdami banku ar kitu paslaugų teikėju (siuntų pervežimo tarnyba, Valstybine mokesčių inspekcija ir pan.) – paspaudę nuorodą Jūs galite būti nukreipti į svetainę, kuri net atrodo kaip mūsų interneto bankas ar paslaugų teikėjo interneto puslapis.

REKLAMA

Susisiekdami su Jumis SMS žinute mes niekada neprašome paspausti nuorodos, kurioje reiktų suvesti kortelės ar prisijungimo prie interneto banko duomenis. Atkreipkite dėmesį, kad mūsų el. laiškų adresai baigiasi @swedbank.lt. Taip pat pasitikrinkite ir kitų paslaugų teikėjų el. adreso teisingumą.

Išlaikykite minimalius mokėjimo limitus

Pasirinkite kiek įmanoma mažesnius mokėjimo limitus, tačiau atsižvelkite į savo kasdienius poreikius. Keisti mokėjimo limitus galite interneto banke ir išmaniojoje programėlėje – greitai ir lengvai. Nauji limitai įsigalioja iš karto juos pakeitus.

REKLAMA
REKLAMA

Išjunkite atsiskaitymo internetu funkciją, jei jos nenaudojate

Rekomenduojame įjungti atsiskaitymo internetu funkciją tik toms kortelėms, kurias dažnai naudojate apsipirkdami internetu. Jei tą darote retai, išjunkite šį funkcionalumą mūsų išmaniojoje programėlėje arba interneto banke, o įjunkite tik prireikus.

Įjunkite programėlės pranešimus

Įsitikinkite, kad išmaniojoje programėlėje esate įjungę pranešimų funkciją – taip visada būsite informuoti apie bet kokias su Jūsų sąskaita susijusias operacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sudvejoję – užblokuokite savo kortelę

Jei turite įtarimą, kad patekote į sukčių pinkles, Jūs galite laikinai užblokuoti savo kortelę išmaniojoje programėlėje ar interneto banke.

Daugiau apie sukčiavimo scenarijus, kuriuos dažniausiai naudoja apgavikai, skaitykite čia. Vos per keletą minučių išmoksite atpažinti pagrindines sukčių naudojamas technikas.

Tas, kuriam makarinų neužkabinsit..
Tas, kuriam makarinų neužkabinsit..
Rusu laikais parduotuvese nerinko :PAAUKOKIT SERGANTIENMS VAIKAMS... valdzia vaikais rūpinosi ir ubagų nebuvo ir benamių... ir pensininkai sanatorijose dainas dainavo..... Ne, ne pasakoj o realiai...

Kažkaip vidinis balsas kužda,kad bankai prisideda prie tų afiorų,arba tam tikri asmenys,na ,99 procentai
Taip sukčiai veike su banko darbuotojų pagalba ir nesakykite kad aš neteisus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų