„Matyt, į sausio pabaigą mes jau galime tikėtis, kad koalicija galės normaliai sėdėti prie tų bendrų siūlomų pakeitimų ir diskutuoti“, – interviu radijui „M-1“ penktadienį sakė G. Paluckas.
„Iš esmės tai jau bus tam tikri sukonkretinti siūlymai. Kai kur tai yra principas, kai kur – tam tikrų tarifų pakeitimų momentai, kai kur – išlygų atsisakymai. Apie tai ir galėsime koalicijoje diskutuoti“, – kalbėjo premjeras.
Jo teigimu, galimi pokyčiai toliau bus diskutuojami su socialiniais partneriais, tuo metu visuomenei jie bus pristatyti Seimo pavasario sesijoje, baigus diskusijas bei parengus teisės aktus.
„Visas šitas paketas pirmiausia bus pateiktas koalicijai ir koalicija pasižiūrėjusi įvertins, kokiems klausimams arba siūlymams kokią politinę valią galime sutelkti – ar visi pritariame, ar dalis pritaria“, – sakė G. Paluckas.
„Ir atitinkamai diskutuodami su socialiniais partneriais tą poziciją išgryninę galėsime jau ateiti į pavasario sesiją su tam tikrais teisės aktų pakeitimo projektais, jau žinodami, kas kam pritaria, kam nepritaria, kokią balsų daugumą turime tam, kad nebūtų erzinama visuomenė“, – kalbėjo premjeras.
Vis dėlto jis teigė nenuogąstaujantis, kad jau diskusijų su socialiniais partneriais metu informacija galėtų pasiekti visuomenę ir dėl to kiltų spekuliacijų.
Finansų ministras Rimantas Šadžius ketvirtadienį sakė, kad ministerija jau ruošia mokesčių pakeitimus, kurie išlaikytų visos sistemos stabilumą, tuo metu G. Paluckas teigė, kad mokesčių didinimas turėtų būti derinamas su lengvatomis investicijoms į inovacijas.
G. Palucko Vyriausybės programoje progresiniais tarifais planuojama apmokestinti didžiausias pajamas, nepriklausomai nuo jų rūšies, o GPM tarifą ketinama susieti su pajamų dydžiu, taip pat nepriklausomai nuo šaltinio.
R. Šadžius gruodį interviu BNS pripažino, kad gali būti sudėtinga realizuoti svarstomą naują gyventojų pajamų apmokestinimą, kai GPM tarifas būtų susietas su pajamų dydžiu, nepriklausomai nuo jų šaltinio.
Savo ruožtu G. Paluckas gruodį sakė, kad nuo šių metų įsigaliojęs 16 proc. pelno mokestis galėtų būti padidintas dar vienu procentiniu punktu – anot jo, tai neturėtų pakenkti įmonių finansams ir konkurencingumui.
Tuo metu įvesti visuotinį NT mokestį premjeras teigė nematantis pagrindo. Pasak jo, augant NT vertei vis daugiau būsto savininkų apmokestinama jau galiojančiu mokesčiu. Savo ruožtu R. Šadžius kiek anksčiau sakė, kad sprendimai dėl būsimo NT mokesčio bus priimti išsiaiškinus, kokį variantą labiau rems visuomenė.