• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bene skambiausios šių metų skyrybos pateikia vis naujų detalių apie Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio bendrą gyvenimą ir pomėgius. Jų abiejų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl smurto prieš vienas kitą neseniai buvo nutraukti. Tačiau tai vis tiek turėjo teisinių pasekmių.

Bene skambiausios šių metų skyrybos pateikia vis naujų detalių apie Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio bendrą gyvenimą ir pomėgius. Jų abiejų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl smurto prieš vienas kitą neseniai buvo nutraukti. Tačiau tai vis tiek turėjo teisinių pasekmių.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad L. Suodaitis bent kurį laiką bus priverstas visiškai atsisakyti pomėgio medžioti. Jam išduoti leidimai laikyti ginklus buvo panaikinti, tad turėtų medžioklinių ginklų teko atsisakyti.

Tačiau kodėl leidimas laikyti ginklą dažnai medžiojusiam verslininkui panaikintas, jeigu baudžiamoji byla jo atžvilgiu net nebuvo pradėta?

Bausmės nėra, bet su ginklais atsisveikino

Dar balandžio mėnesį, vos kilus skandalui dėl galimo smurto vaikų turinčios V. Siegel ir L. Suodaičio šeimoje, vyras patvirtino turėjęs ginklų, bet jie buvę paimti. Pats verslininkas viešai yra sakęs, kad jo ginklai buvo paimti policijos.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kaip paaiškėjo liepą, Vilniaus apygardos teismas neskundžiamomis nutartimis pripažino, kad pagrįsti ir teisėti buvo prokuroro priimti nutarimai nutraukti 2 ikiteisminius tyrimus dėl padarytos nusikalstamos veikos mažareikšmiškumo.

REKLAMA

„Tyrimų metu nustatyta, kad abu sutuoktiniai konflikto metu padarė vienas kitam sužalojimus, vertinamus kaip nežymus sveikatos sutrikdymas, ir sukėlė vienas kitam fizinį skausmą“, – skelbė prokurorai.

Pasak jų pranešimo, surinktų duomenų visuma leido daryti išvadą, kad sutuoktinių veiksmai buvo spontaniški kilus konfliktinei situacijai ir nebuvo pasiekę tokio pavojingumo laipsnio, kad būtų pagrįstas baudžiamojo pobūdžio priemonių taikymas.

Vis dėlto jeigu baudžiamosios priemonės sutuoktiniams netaikomos, kodėl vienam iš jų atimtas leidimas laikyti ginklą?

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar toks yra įstatymas“, – portalui tv3.lt sakė L. Suodaitis, pripažinęs, kad policija panaikino anksčiau jam išduotą leidimą laikyti ginklus.

Anot verslininko, policija jam priklausančių ginklų neatėmė, tačiau jie turėjo būti „realizuoti“ – perduoti asmeniui, kuris leidimą ginklams laikyti turi.

Vyras galėjo skųsti tokį pareigūnų sprendimą, tačiau esą tai būtų tarsi bylinėjimasis prieš save. Be to, dabar jis ir taip turi daug teisinių reikalų dėl skyrybų, vaiko ir turo dalybų su V. Siegel.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bet kodėl čia dabar ta tema iškilo?“ – klausė L. Suodaitis ir taip pat teiravosi, ar tai žmona pasiūlė ja pasidomėti.

Ne, portalas apie leidimo panaikinimą sužinojo iš kitų savo šaltinių, kurie prašė išsaugoti anonimiškumą.

Ir laisvė medžioti, ir baimė dėl ginklų

Beje, pačios V. Siegel požiūris į sutuoktinio aistrą medžioklei buvo dvejopas. Viena vertus, moteris tarsi skatino vyrą užsiimti mėgstama veikla, įmonės lėšomis jam nupirko visureigį medžioklei. Kita vertus, vėliau skundėsi, kad baiminosi, koks jis gali būti pamedžiojęs.

REKLAMA

Viename interviu moteris teigė, kad L. Suodaičiui reikėjo prabangiausių medžioklės rūbų, optikų, ginklų. O jam padovanotas automobilis neva buvęs per prastas, nes vyras jį patobulino.

Kita vertus, viename įraše socialiniuose tinkluose V. Siegel pripažino: „Tiek aš, tiek moterys, kurios man rašo, kad pasisavina vyrus arba yra labai pavydžios santykiuose, supranta, kad tai nėra gerai ir santykių nesustiprina, nes žmogui reikalinga laisvė.“

REKLAMA

Be kita ko, minėtame įraše verslininkė save apibūdino taip: „Tikrai neretai bambanti, kai vyras išvažiuoja savaitgaliui (su nakvyne) į medžioklę arba kelioms valandoms išvažiuoja“. Moteris pripažino, kad su ja „tikrai nelengva turėtų būti“.

Vis dėlto vos po mėnesio kilus skandalui dėl galimo smurto šeimoje, L. Suodaičio medžiokles V. Siegel vertino jau kitaip.

„Buvo priklausomybės ne tik su alkoholiu, bet ir su kitais dalykais ir kai tai kartojasi nuolatos, tai tampa didele šeimos problema. Kai tai yra stiprios priklausomybės, jas reikia spręsti“, – tuomet kalbėjo V. Siegel.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji aiškino, kad dėl šios priežasties skambindavo vyrui, kai jis išvykdavo į medžioklę.

„Aš matydavau, kokiame „stovyje“ kartais grįžta mano vyras iš tų medžioklių. Vis tiek tai yra šautuvai...“ – apie tuometį nerimą kalbėjo Viktorija.

Leidimas panaikinamas esant grėsmei

Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro Licencijavimo valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Virginijus Šostucha paaiškino, kad tais atvejais, kai asmuo, turintis ginklų, gali kelti ar kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui policija vadovaudamasi įstatymu ginklus paima ir panaikina leidimą laikyti (nešiotis) ginklus.

REKLAMA

Bet kokiais atvejais policija laiko, kad žmogus kelia ar gali kelti grėsmę? Užtenka ikiteisminio tyrimo pradėjimo, jis turi būti nubaustas pagal Baudžiamąjį ar Administracinių nusižengimų kodeksą.

„Policija vykdydama vertinimą dėl asmens keliamos grėsmės kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui vertina ne tik asmens padarytas nusikalstamas veikas ir administracinius nusižengimus, asmeniui pareikštus įtarimus ar kaltinimus dėl tyčinio nusikaltimo padarymo panaudojant smurtą ar grasinimus, bet ir visus kitus policijos turimus duomenis apie asmens polinkį į smurtą, alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojimą ir pan.“ – aiškino viršininkas.

REKLAMA

Jo teigimu, kai ginklai paimami dėl policijos įstaigos turimų duomenų, kad asmuo kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui, jie paimami iki bus priimtas atitinkamas sprendimas dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus panaikinimo ar ginklų grąžinimo.

Jeigu priimamas sprendimas panaikinti leidimą laikyti (nešiotis) ginklus ginklai asmeniui negrąžinami.

Asmuo kuriam panaikintas leidimas laikyti (nešiotis) ginklus gali pasiūlyti subjektus, turinčius teisę prekiauti ginklais, per kuriuos būtų realizuojami paimti ginklai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl naujo leidimo laikyti (nešiotis) ginklus išdavimo asmuo gali kreiptis ne ankščiau kaip po 3 metų.

V. Šostucha informavo, kad šiais metais už pažeidimus, kurie kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, visuomenės saugumui ar viešajai tvarkai buvo panaikinta 15 leidimų laikyti (nešiotis) ginklus.

Dabar besiskiriantys V. Siegel su L. Suodaičiu yra lankęsi ir tv3.lt bei „Tėvų darželio“ tinklalaidėje „Tėvai paprastai“, kurioje papasakojo apie motinystę ir tėvystę. Tinklalaidę galite žiūrėti čia:

Kada baigsite rašinėti apie juos neturite apie ką rašyti žurnaliūgos
Nu jau ir atsibobo.
Uzpiso te rašytojos šią temą apie degredus iš kanalizacijos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų