• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per pastaruosius kelerius metus į Lietuvą atvyko daug užsieniečių, kurie kalba rusiškai. Įsidarbinę jie su klientais bendrauja ne lietuvių kalba. Tačiau dėl to dalis tautiečių yra diskriminuojami, nes rusiškai nemoka.

Per pastaruosius kelerius metus į Lietuvą atvyko daug užsieniečių, kurie kalba rusiškai. Įsidarbinę jie su klientais bendrauja ne lietuvių kalba. Tačiau dėl to dalis tautiečių yra diskriminuojami, nes rusiškai nemoka.

REKLAMA

Taigi užsieniečius reikia priversti gyventojus aptarnauti ir paslaugas teikti tik lietuvių kalba. Antradienį atitinkamas įstatymo pataisas registravo grupė Seimo narių iš valdančiųjų ir opozicinių partijų frakcijų.

Priversti susidurti su aptarnavimu ne lietuviškai

Kaip teigiama įstatymo projekto aiškinamajame rašte, jis parengtas „atsižvelgiant į augantį imigrantų kiekį Lietuvoje per paskutinius kelerius metus, o ypač – po Rusijos pilno masto karo Ukrainoje pradžios. Taip pat pastebimas ir didėjantis imigrantų skaičius iš vidurio Azijos valstybių – Kirgizijos, Tadžikistano, Uzbekistano ir kt.“

Projekto iniciatoriai atkreipia dėmesį, kad vis daugiau yra susiduriama su užsienio, o ypač rusų kalba, kai siekiama gauti paslaugas ar prekes.

REKLAMA
REKLAMA

„Manoma, kad Lietuvos Respublikos piliečiai turi turėti teisę sulaukti aptarnavimo valstybine kalba – 2021 m. Statistikos departamento skelbti gyventojų surašymo rezultatai atskleidė, jog rusų kalba moka apie 60 proc. visų Lietuvos gyventojų, tad net 40 proc. Lietuvos gyventojų yra priversti susidurti su aptarnavimu jiems nesuprantama kalba“, – nurodoma projekto aiškinamajame rašte.

REKLAMA

Taigi įstatymo projekto tikslas – „užtikrinti vartotojų galimybę gauti aptarnavimą valstybine kalba.“

Tikisi, kad užsieniečiai mokysis lietuviškai

Seimo nariai pastebi, kad šiuo metu nenumatyta, kad juridiniai ir fiziniai asmenys, Lietuvoje tiesiogiai parduodantys prekes ir (arba) teikiantys paslaugas, užtikrintų vartotojų aptarnavimą lietuvių kalba pagal Vyriausybės nustatytas kalbos mokėjimo kategorijas.

REKLAMA
REKLAMA

„Priėmus įstatymą, juridiniai ir fiziniai asmenys, Lietuvos Respublikoje parduodantys prekes ir (arba) teikiantys paslaugas, bus įpareigoti užtikrinti vartotojų aptarnavimą lietuvių kalba pagal Vyriausybės nustatytas kalbos mokėjimo kategorijas“, – aiškina parlamentarai.

Jie taip pat atkreipia dėmesį, kad priėmus pataisas būtų sumažintos galimybės užsieniečiams, nemokantiems lietuvių kalbos, įsidarbinti paslaugų pardavimo srityje, susijusioje su tiesioginiu klientų aptarnavimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau manoma, kad tai galėtų paskatinti užsieniečius labiau integruotis į Lietuvos visuomenę bei mokytis nors bent šnekamosios lietuvių kalbos.

Manoma, kad reikėtų suteikti prieigą užsieniečiams mokytis lietuvių kalbos, tokia galimybė turėtų būti laisvai prieinama nemokamai visiems norintiems mokytis valstybinės kalbos“, – aiškina Seimo nariai.

Užimtumo tarnybos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje dirba per 130 tūkst. gyventojų iš trečiųjų (ne ES) šalių.

Daugiausia tarp jų yra baltarusių (47,6 tūkst.), ukrainiečių (44,8 tūkst.), uzbekų (6,6 tūkst.) kirgizų (5,6 tūkst.), tadžikų (4,6 tūkst.).

tv3.lt

Nu tikrai Vilniuje ypač daug rusiškai kalbančių.
Sūnus nuėjo į parduotuvę nesusišnekėjo su pardavėja nes ta rusiškai varo o tas nieko nesuprato.
Grįžęs sako pasijaučiau kaip ne Lietuvoje gyvenčiau.
Kitoje šalyje taip nebūtų turėtai kalbėti jų kalba.
seniai laikas ,tokio sudo niekur ner.
Lietuvoje, tai mūsų tautos, tapatybės klausimas!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų