Vakar Seime vėl svarstyti ir priimti Pelno mokesčio įstatymo pakeitimai. Keičiant mokesčių tarifus daugėja maišaties ne tik dėl paties teisės akto, bet ir užsienio investuotojų ketinimų plėtoti verslą mūsų šalyje.
Pagal šiuo metu galiojančią aktualią Pelno mokesčio įstatymo redakciją užsienio investuotojų pajamos (kurių šaltinis yra Lietuvoje), gautos ne per jų nuolatines buveines mūsų šalyje, apmokestinamos be atskaitymų, taikant 10 proc. mokesčio tarifą.
Keičiant ir papildant įstatymo straipsnius norima pakeisti ne tik sąrašą apmokestinamų veiklų, bet ir trims iš jų padidinti mokesčio tarifą. Seimas iki 15 proc. pakėlė pelno mokestį nuo pajamų, gautų už parduotą, perleistą nuosavybėn arba išnuomotą nekilnojamąjį pagal prigimtį daiktą, esantį Lietuvos teritorijoje, taip pat nuo pajamų už šalyje vykdomą atlikėjų ir sporto veiklą bei nuo metinių išmokų už stebėtojų tarybos narių veiklą.
Asociacijos „Investors‘ Forum“, vienijančios užsienio investuotojus mūsų šalyje, patarėjas Algirdas Matkevičius LŽ teigė, jog bet kokie šalies politikų veiksmai, susiję su užsienio investuotojų mokesčiais, nesvarbu, ar jie patvirtinami, ar tik svarstomi ir atmetami, daro labai didelę žalą tolesnėms užsienio investicijoms. „Bent koks signalas, kad mokesčiai yra keičiami ir keliami, užsienio investuotojus nuteikia neigiamai. Juo labiau kai turimas galvoje pelno mokestis, kuris liečia gautas pajamas kaip atlyginimą už perduotas arba suteiktas intelektines nuosavybės teises. Tarifo kėlimas - labai didelis trukdys investuoti į Lietuvą ateitį. Šalyje investicijų dar trūksta, o bet koks toks poelgis ar bent registruota pataisa - tai žingsnis atgal“, - dėstė A. Matkevičius. Pasak pašnekovo, Seimo darbe jaučiamas nestabilumas, ypač kai sprendžiami klausimai, susiję su užsienio investicijų pritraukimu. „Susidaro įspūdis, kad pirma padaroma, o tik paskui galvojama, kas yra padaryta“, - teigė jis.