Kaip pristatydama biudžeto projektą sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė, planuojama, kad kitais metais valstybės biudžeto pajamos sudarys 17 mlrd. eurų, o išlaidos – 20,5 mlrd. eurų.
Lietuva turi beveik 2,8 mln. gyventojų. Taigi į valstybės biudžetą kitais metais iš kiekvieno žmogaus bus surinkta vidutiniškai po 6074 eurus, o išmokėta – vidutiniškai po 7322 eurus.
Kadangi biudžeto išlaidos bus didesnės nei pajamos, trūkstamą pinigų dalį teks skolintis. O paskolas su palūkanomis grąžinti ateities kartoms.
Daugiausia pinigų kitais metais bus skirta socialiniai apsaugai (37 proc. visų išlaidų), sveikatos apsaugai ir švietimui (po 14 proc.), valstybės paslaugoms (9 proc.) ir šalies gynybai (8 proc.).
Į valstybės biudžetą kitais metais daugiausia pinigų surinkti planuojama iš pridėtinės vertės mokesčio (iš viso 6,64 mlrd. eurų), gyventojų pajamų mokesčio (2,87 mlrd. eurų), ir pelno mokesčio (1,81 mlrd. eurų).
G. Skaistė įspėjo, kad kitais metais planuojamas 2,9 proc. bendrojo vidaus produkto dydžio deficitas. Dėl Europos Sąjungos reikalavimų šis dydis negali viršyti 3 proc., tad didinti biudžeto išlaidas nedidinant pajamų arba mokesčių bus sudėtinga.
Kitąmet laukia net treji rinkimai, tad parlamentarai tikrai pasiūlys ne vieną idėją, kaip būtų galima renovuoti vieno ar kito rajono mokyklą, ragins savo vienmandatėje esančiai bažnyčiai nupirkti naują altorių ar pateiks kitą siūlymą. Idėjų, kaip patobulinti biudžetą, turi ir valdančiųjų atstovai, ir prezidentas.