• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šių metų pasikeitė ir savarankiškai dirbančių asmenų socialinio draudimo sąlygos bei socialinio draudimo garantijos.

REKLAMA
REKLAMA

Taip dirbantys asmenys, išskyrus tuos, kurie verčiasi individualia veikla turėdami verslo liudijimus, advokatus, advokatų padėjėjus, notarus, antstolius, bus privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims, ligos ir motinystės socialiniu draudimu, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti. Šie asmenys privalės mokėti 28,5 procento dydžio socialinio draudimo įmokas nuo savo deklaruotų apmokestinamųjų pajamų ar apmokestinamojo pelno.

REKLAMA

„Sodra“ atkreipia dėmesį, kad savarankiškai dirbantiems asmenims neliko sąlygų, kada socialinio draudimo įmokų galėjo nemokėti.

Asmenims, kurie vykdo individualią veiklą turėdami verslo liudijimus, panaikintas vienas atleidimo nuo socialinio draudimo įmokų pagrindas – būtinojo stažo senatvės pensijai gauti turėjimas. Taigi asmenims, priklausantiems šiai grupei, socialinio draudimo įmokų mokėjimas privalomas net turint būtinąjį stažą senatvės pensijai gauti.

REKLAMA
REKLAMA

Asmenys, kurie vykdo individualią veiklą turėdami verslo liudijimą, socialinio draudimo įmokų gali nemokėti, jei gauna socialinio draudimo senatvės ar socialinio draudimo netekto darbingumo (invalidumo) pensiją, gauna šalpos pensiją ar šalpos kompensaciją, išskyrus šalpos našlaičių pensiją, gauna su socialinio draudimo santykiais susijusią senatvės ar netekto darbingumo (invalidumo) pensiją iš ES valstybės narės, kitos Europos ekonominės erdvės valstybės, Šveicarijos Konfederacijos arba šalies, su kuria Lietuva yra sudariusi tarptautinę sutartį dėl socialinės apsaugos taikymo. taip ir tais atvejais, kai yra laisvės atėmimo vietose, privalomai draudžiami socialiniu draudimu ar sulaukę socialinio draudimo senatvės pensijos amžiaus.

Savarankiškai dirbančių asmenų socialinio draudimo įmokos mokamos kartą per ketvirtį, ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 15 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų