Didžiosios Britanijos ministras pažadėjo surengti referendumą dėl tolesnės narystes ES, o verslo įmonės esą palaiko tokį jo sprendimą. Vis dėlto L. Fabiusas teigė, kad Europai negalima priklausyti „pagal užsakymą“. Paaiškindamas savo žodžius jis pateikė pavyzdį, kuriame ES palygino su futbolo klubu.
„Negalime prisijungę prie klubo ateiti ir sakyti: „žaiskime regbį“, – vaizdingai kalbėjo jis. L. Fabiuso pareiškimas apie raudoną kilimą buvo atsakas į D. Kamerono praėjusiais metais tokiais pat žodžiais išsakytą kvietimą Prancūzijos įmonėms. Jis teigė, kad paties raudoną kilimą bendrovėms, kurios dėl keliamų prabangos mokesčių pereis į Didžiąją Britaniją.
D. Kameronas savo kalboje vis kartojo, kad jei su Briuseliu būtų pasirašoma nauja sutartis, pirmiausia būtų galvojama apie vientisą Europos rinką. „Didžiosios Britanijos verslo įmonėms svarbu ir toliau turėti priėjimą prie Europos rinkų“. Sukurta prieš 20 metų bendroji Europos rinka užtikrino laisvą žmonių, pinigų, prekių ir paslaugų judėjimą Europoje. Šiuo metu ją sudaro 500 mln. vartotojų 27 ES šalyse.
Ekspertai mano, kad dėl bendros rinkos pakilo kokybė, bet nukrito kainos. Pavyzdžiui, skambučiai atpigo 70 proc., o lėktuvų bilietų kainos sumažėjo 40 proc.