Didžiausią streiko įtaką pajuto antrasis judriausias Ispanijos oro uostas Barselonoje, kur nuo 11.00 val. GMT (14 val. Lietuvos) laiku buvo atšaukti aštuoni skrydžiai, sakoma profsąjungos USO pranešime.
Visgi profsąjunga pažymėjo, kad streikas, deja, neturėjo didesnio poveikio ir sukritikavo vyriausybę, privertusią vežėją vykdyti maždaug 80 proc. skrydžių, tuo metu dauguma skrydžių palydovų buvo priversti eiti į darbą, teigė USO atstovas spaudai Pau Ibarzabalas.
„Manome, kad tai įžeidžianti padėtis ir beveik pažeidžia mūsų teisę streikuoti“, – kalbėjo jis.
„Ryanair“ skrydžių palydovų Ispanijoje pradėjo eilę streikų birželio 24 dieną, kuomet daugumoje Europos mokyklų baigėsi mokslo metai.
Profesinės sąjungos USO ir SITCPLA iš pradžių kalbėjo apie šešias streikų dienas, tačiau vėliau jos nusprendė pratęsti kolektyvinę akciją iki liepos 28 dienos.
Abi profsąjungos tuomet paskelbė trečiąją 24 valandų trukmės streikų bangą nuo rugpjūčio 8 iki sausio 7 dienos, teigdamos, kad „Ryanair“ atsisakė „užmegzti bet kokį dialogą“.
Vežėja savo ruožtu teigė, kad streikai neturėjo didelės įtakos jo veiklai Ispanijoje, kur ji vykdo daugiau nei 650 maršrutų.
„Ryanair“ yra vienintelė tarptautinė bendrovė Ispanijoje, neturinti kolektyvinės sutarties, teigia profsąjungos.