REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidedant antrai koronaviruso bangai pagalbos netrukus sulauks ir dirbantys žemės ūkio srityje. Jie jau gali teikti paraiškas tūkstantinėms išmokos.

Prasidedant antrai koronaviruso bangai pagalbos netrukus sulauks ir dirbantys žemės ūkio srityje. Jie jau gali teikti paraiškas tūkstantinėms išmokos.

REKLAMA

Nukentėję nuo koronaviruso žemės ūkio subjektai, mažos ir labai mažos įmonės, fiziniai asmenys kviečiami teikti paraiškas gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonę „Išimtinė laikina parama ūkininkams ir MVĮ, kuriuos ypač paveikė COVID-19 krizė“.

Šiam paraiškų rinkimo etapui iš viso skirta 33,1 mln. eurų paramos lėšų.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atstovai pažymi, kad karantinas įvarius žemės ūkio sektorius paveikė skirtingai, todėl yra atitinkamos paramos priemonės šiems padariniams švelninti.

Anot jų, ši konkreti priemonė yra skirta maisto produktus gaminantiems subjektams, kadangi dėl karantino pasikeitus vartotojų srautams ir elgsenai, jie negalėjo realizuoti savo produkcijos arba ją realizavo ne visą. Tad jų pajamos sumažėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Paramą gali gauti žemės ūkio veiklos subjektai, fiziniai asmenys ir įmonės, vykdančios maisto produktų gamybą ir įtrauktos į atitinkamus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos registrus.

REKLAMA

Parama neteikiama asmenims besiverčiantiems žuvininkyste, kadangi taip nustato Europos Sąjungos (ES) reglamentas, kuriuo vadovaujantis teikiama ši parama.

Žemės ūkio subjektai, juridiniai asmenys gali pretenduoti į 1,8 tūkst. eurų dydžio išmoką kiekvienam samdomam darbuotojui. Tačiau visa skiriama suma negali būti didesnė kaip 7 tūkst. eurų.

Įmonėms, atitinkančioms labai mažos ir mažos įmonės statusą iš viso gali būti skiriama ne didesnė kaip 18 tūkst. eurų išmoka priklausomai nuo samdomų darbuotojų skaičiaus

Žemės ūkio subjektai, ūkininkai – fiziniai asmenys- taip pat gali gauti 1,8 tūkst. eurų dydžio išmoką. Tačiau jeigu ūkyje jis turi partnerių ar samdomų darbuotojų, jiems papildomai skiriama 1,8 tūkst. eurų dydžio išmoka. Vis dėlto ji taip pat negali viršyti 7 tūkst. eurų vienam žemės ūkio veiklos subjektui, fiziniam asmeniui.

REKLAMA
REKLAMA

Fizinis asmuo, savarankiškai vykdantis veiklą pagal verslo liudijimą ar įregistravęs individualią veiklą gali gauti 1,8 tūkst. eurų išmoką.

Jeigu pareiškėjas karantino laikotarpiu nuo kovo 16 d. iki birželio 17 d. yra gavęs subsidiją Užimtumo įstatymo nustatyta tvarka  išmokos suma mažinama gautos subsidijos suma. O tuo atveju, kai gauta subsidijos suma yra lygi ar viršija nurodytą išmokos sumą, išmoka neskiriama.

ŽŪM primena, kad paraiškos priimamos iki lapkričio 20 d. 

ŽŪM specialistai ragina ūkininkus pildyti paraiškas jau dabar ir nedelsti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų