Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teigimu, parama bus suteikta turgaviečių prekiautojams, vykdantiems prekybą ne maisto produktais. Kompensacija siektų iki 300 eurų.
„Dėl pandemijos, žinoma, tam tikrą netektį patyrė ir turgavietėse prekiaujantys prekeiviai, todėl yra pagrįsta, kad tam tikrą kompensaciją už sumokėtą turgaviečių mokestį galėtų būti grąžinta. Ta kompensacija nebūtų didelė, ji neviršytų 300 eurų, ir būtų visa eilė sąlygų, norint ją gauti: tai yra, ar turgavietės prekiautojas yra nukentėjęs nuo koronaviruso, ar vykdė veiklą kovo mėnesį ir ją tęsia birželio mėnesį ir yra kitų reikalavimų“, – posėdyje kalbėjo ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.
Jis priminė, kad reikalingos lėšos bus perskirstytos iš nekilnojamojo turto (NT) nuomos subsidijoms skirtos paramos.
„Pinigai buvo skirti tam mokesčiui iš dalinio nuomos mokesčio, kur jau Vyriausybė nutarimus priėmusi ir skyrusi 100 mln. eurų. Šita kompensacija, prognozuotina, galėtų sudaryti apie 6 mln. eurų“, – kalbėjo R. Sinkevičius.
Vyriausybė birželio pabaigoje perskirstė NT nuomos subsidijoms skirtus 100 mln. eurų – joms skirta suma sumažinta iki 90 mln. eurų, o likę 10 mln. eurų paskirstyti turizmui (4 mln. eurų) bei naujai priemonei – „Turgavietės mokesčio kompensacija“ (6 mln. eurų).
Vyriausybė tuomet atitinkamai koregavo Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, kuriame numatyta minėta nauja priemonė.
Savo ruožtu, Lietuvos prekyviečių ir turgaviečių asociacijos prezidentas Vytenis Butkevičius tąkart sakė BNS, kad parama nepadengs visų patirtų nuostolių, tačiau tai „geriau negu nieko“.