• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurie gyventojai, savo sąskaitose sukaupę dešimtis ar šimtus tūkstančių eurų, norėtų dalį jų išsigryninti ir naudoti savo reikmėms, tačiau to padaryti negali. Kiekvienas bankas yra nustatęs limitą, kiek žmogus gali iš savo sąskaitos išsiimti pinigų. Jeigu limitas viršijamas, tenka papildomai sumokėti ir pateikti pasiaiškinimą, kur jis pinigus ketina išleisti.

Kai kurie gyventojai, savo sąskaitose sukaupę dešimtis ar šimtus tūkstančių eurų, norėtų dalį jų išsigryninti ir naudoti savo reikmėms, tačiau to padaryti negali. Kiekvienas bankas yra nustatęs limitą, kiek žmogus gali iš savo sąskaitos išsiimti pinigų. Jeigu limitas viršijamas, tenka papildomai sumokėti ir pateikti pasiaiškinimą, kur jis pinigus ketina išleisti.

REKLAMA

Viename iš socialinių tinklų kilo diskusija, kiek pinigų žmogus gali išsigryninti iš savo sąskaitos.

Vyras socialiniame tinkle dalijosi, kad turi sukaupęs 70 tūkst. eurų.

„Dabar ketinu statytis namą, todėl darbams atlikti ketinu kiekvieną mėnesį išsiimti po kelis tūkstančius eurų.

Tačiau, kaip į tai reaguos bankas? Jau girdėjau, kad bankai neleidžia grynintis didelių sumų, kas atrodo keista, juk tie pinigai mano, todėl taip noriu, taip juos ir leidžiu“, – teiravosi vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Komentatoriai patarė verčiau atsiskaitinėti kortele arba pavedimu.

„Juk norint išsigryninti didesnę sumą, reikia už tai susimokėti. Todėl geriau atsiskaitinėti kortele“, – patarė komentatorė.

REKLAMA

Kita moteris siūlė kaupti grynuosius.

„Juk kas mėnesį galima išsiimti tam tikrą sumą grynųjų, todėl kas mėnesį reikėtų ir išsiimti tą leidžiamą sumą pinigų ir taip kaupti grynuosius. Visada turiu tam tikrą sumą grynųjų. Juk pasitaiko, kad stringa bankų sistema, todėl jeigu neturėčiau grynųjų tam tikrais atvejais negalėčiau atsiskaityti už prekes ir paslaugas“, – pastebėjo kita komentatorė.

REKLAMA
REKLAMA

Nemokamai išsiimti leidžia nuo 550 eurų

SEB banko atstovė žiniasklaidai Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė atkreipė dėmesį, kad banko klientai grynųjų pinigų tomis pačiomis sąlygomis gali pasiimti bet kuriame bankomate, ne tik SEB banko, Lietuvoje ir užsienyje.

„Tuo atveju, jei banko klientas naudojasi paslaugų planu, jis per mėnesį gali naudotis pagal planą priklausančiu nemokamu grynųjų pinigų limitu grynindamas pinigus bet kuriame bankomate Lietuvoje ir užsienyje, nemokamai naudotis debeto kortele, nemokamai pervesti pinigus internetu ar mobiliąja programėle į bankus Lietuvoje ar kitose Europos šalyse bei naudotis kitomis į paslaugų planą įeinančiomis paslaugomis. Pavyzdžiui, turėdamas planą „Sumanu“ klientas gali nemokamai per mėnesį išsigryninti 550 eurų, „Sumanu plius“ – 1 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paslaugų planais naudojasi didžioji dauguma privačių banko klientų, taip pat kasmet stebime mažėjantį grynųjų poreikį populiarėjant atsiskaitymams kortele, telefonu, gyventojams vis daugiau perkant internetu“, – pastebėjo banko atstovė.

Tuo metu „Swedbank“ mažmeninės bankininkystės komunikacijos vadovas Gytis Vercinskas teigė, kad pinigų išgryninimo sąlygos klientams priklauso nuo jų pasirinkto paslaugų plano.

REKLAMA

„Dažniausiai klientai renkasi planą „Patogu“, kurio mėnesinis nemokamo išgryninimo limitas – 580 eurų. Šio limito pakanka absoliučiai daugumai klientų.

Visgi, jei klientas turi poreikį išsigryninti didesnę sumą, tai gali padaryti bankomate (iki 10 tūkst. eurų per mėn.), o jei suma dar didesnė – mūsų banko padaliniuose, padaliniuose grynųjų pinigų operacijos vykdomos nuo 2 tūkst. eurų“, – komentavo banko atstovas.

REKLAMA

Išgryninimo suma priklauso ir nuo bankomato

„Luminor“ banko kasdienės bankininkystės produktų skyriaus vadovė Aušrinė Mincienė irgi sakė, kad nemokamas pinigų išsigryninimo limitas priklauso nuo kliento turimos mokėjimo kortelės.

„Turintys „Luminor Debit“ kortelę nemokamai gali išsiimti iki 600 eurų per kalendorinį mėnesį, vėliau reikia mokėti 0,2 proc. nuo sumos, viršijančios 600 eurų. „Luminor Black“ kortelės turėtojai nemokamai gali išsiimti iki 1,2 tūkst. eurų iš „Luminor“, „Medus“ ir Bankomatas.lt bankomatų bei 400 eurų iš kitų bankų bankomatų. Vėliau mokama 2 proc. nuo sumos, viršijančios 1,2 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat yra standartiniai paros grynųjų pinigų išėmimo limitai. Privatiems klientams: 1,5 tūkst. eurų (jeigu naudojamasi „Luminor Debit“ kortele) arba 3 tūkst. eurų (jeigu naudojamasi „Luminor Black“ kortele). Verslo klientams šis limitas siekia 3 tūkst. eurų. Jį galima pasikeisti pildant paraišką interneto banke arba atvykus į banko padalinį“, komentavo banko atstovė.

Viršiję limitą turės susimokėti ir pasiaiškinti, kur išleis pinigus

Anot „Swedbank“ atstovo, viršijus nemokamą išgryninimo limitą, taikomas 0,5 proc. (min. 0,5 eurų) mokestis nuo išgryninamos sumos gryninantis bankomate, tuo metu padalinyje – 2 proc. nuo sumos (min. 5 eurai).

REKLAMA

„Maksimalaus mėnesinio limito išgryninimo operacijoms nėra, svarbu atkreipti dėmesį, kad klientai galimybę išsigryninti didesnę nei 10 tūkst. eurų sumą per mėn. turi tik mūsų padaliniuose.

Jei klientas išsigrynina 10 tūkst. eurų ar didesnę sumą, bankas paprašys pateikti paaiškinimą, kur klientas planuoja panaudoti grynuosius pinigus“, – atkreipė dėmesį G. Vercinskas.

SEB klientai viršiję limitą irgi turės papildomai susimokėti.

„Klientams, kurie naudojasi debeto mokėjimo kortele, bet neturi pasirinkę paslaugų plano, gryninant pinigus bankomate yra taikomas 0,8 proc. (mažiausiai 1 euro) grynųjų pinigų paėmimo mokestis. Pavyzdžiui, išsigryninus 200 eurų bus taikomas 1,6 euro mokestis. Todėl visada rekomenduojame savo klientams užsisakyti poreikius labiausiai atitinkantį paslaugų planą, nes taip naudotis kasdienėmis banko paslaugomis visuomet yra pigiau ir patogiau.

REKLAMA

Kalbant apie didesnės sumos išsigryninimą, kiekvienu atveju kliento neprašome pagrįsti tokios gryninimo operacijos, tačiau remiantis teisės aktų reikalavimais kai kurias atvejais galime kreiptis į klientą ir prašyti nurodyti panaudojimo tikslą. Standartinis paros limitas gryninant pinigus debeto kortele yra 2 tūkst. eurų, kredito kortelių limitai skiriasi priklausomai nuo kortelės tipo“, – komentavo banko atstovė.

A.Mincienė skaičiavo, kad „Luminor“ banke Maksimalus grynųjų išėmimo limitas – 20 tūkst. eurų per parą ir 80 tūkst. eurų per mėnesį.

„Banko padaliniuose grynųjų pinigų operacijos nėra atliekamos, o išsiimant pinigus iš bankomato priežasties nurodyti tikrai nereikia“, – sakė banko atstovė.

Nieko nėra baisiau,nei ši jų nežabota savivalė. Išvardinsiu kiek kartų nusižengia, prieš žmogaus teises. Uždirbtus pinigus patikiu bankui,prieš savo valią. Nes grynais mokėti atlyginimus draudžia. Negana to, už tai mokam kas mėnesį, už jų išgalvotus planus-kas realiai yra lupikavimas. Išsigryninant SAVO pinigus (iš kurių bankas biznį daro) dar turiu pasiaiškint... Kur jūs matėt didesnį žmogaus teisių pažeidimą !?
Koks jų supistas reikalas, kur aš SAVO pinigus leidžiu.
Pasiųsti tokį banką kur ukrainietis pasiuntė kacapų laivą. Pasakyti, kad jei nedelsiant ir be išsidirbinėjimo neišmokės, bus apskųsti Europos CB. Atsidaryti užsienio banke sąskaitą (tik ne skandinaviškame banke) ir Lietuvoje esančiuose bankuose nelaikyti nei cento. Nors visi europetiški ir terčiųjų šalių bankai taiko tą pačią "pažink savo klientą" tvarką, bet nei vienas iš jų, apart skandinaviškus, ir veikiančius Baltijos šalyse taip neišsipisinėja.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų