Portalo tv3.lt skaitytojas Tomas nustebo, kad internetinėje parduotuvėje „Pigu.lt“ galima įsigyti ir namą.
„Parduotuvėje ieškojau remontui skirtų įrankių, staiga prie man siūlomų prekių sąrašo atsirado ir modulinis namas. Paspaudžiau nuorodą, pasirodo, internetinėje parduotuvėje į krepšelį galiu įsidėti modulinį namą ir jį taip paprastai nusipirkti“, – stebėjosi vyras.
Jis abejojo, ar gera idėja yra nusipirkti namą jo neapžiūrėjus ir nepasikalbėjus su jo statytojais.
„Pirma norėtųsi pamatyti įmonės statomų namų pavyzdžius ir aptarti daugelį dalykų. Keista, kad namą siūloma įsigyti taip pat paprastai ir greitai, kaip kokį buities prietaisą ar paprasčiausią drabužį.
Tačiau, galbūt tokia yra ateitis. Gal netrukus ir butus pirksime internetu“, – retoriškai klausė vyras.
Tikina, kad pirkėjų sulaukė
Internetinė parduotuvė „Pigu.lt“ tikino, kad mintis prekiauti moduliniai namais kilo bendrovei „Namvita“. Šios įmonės vadovas Marius Buividavičius tikino, kad internetinė parduotuvė yra viena iš sklaidos priemonių.
„Nevedame statistikos, kiek potencialių klientų mus pamatė internetinės parduotuvės platformoje. Naudojame ir kitus reklamos kanalus. Tačiau nemažai klientų tikina, kad mus rado būtent internetinėje parduotuvėje. Ieškojome netradicinių būdų, kaip pasiekti potencialius pirkėjus“, – tikino įmonės vadovas.
Pasak jo, modulinių namų paklausa nuolat auga.
„Žmonės perka tiek modulinius namus, tiek modulines pirtis. Gyventojų susidomėjimą lemia žema kaina, statybų greitis. Be to, pastačius modulinį namą sklype nelieka statybinių atliekų.
Beveik jau išsisklaidė ir mitai, kad moduliniai namai – nepatikimi ir nekokybiški. Užtenka pažiūrėti į modulinius namus Skandinavijoje, kur oro sąlygos būna atšiauresnės, jiems tenka atlaikyti ir daug didesnį kiekį sniego“, – komentavo M. Buividavičius.
Jis skaičiavo, kad modulinių namų kaina priklauso nuo dydžio, formos, medžiagų pasirinkimo, pastatymo sudėtingumo ir išplanavimo.
„Nedidelis namelis gali kainuoti 14 tūkst. eurų, o didelis namas, kurio plotas gali siekti ir 80 kvadratinių metrų, kainuos 64 tūkst. eurų“, – komentavo įmonės vadovas.
Gyventojai pirkti būstą internetu bijo
Nekilnojamojo turto (NT) brokeris Ignas Zabarauskas atkreipė dėmesį, kad modulinis namas nėra įprastas būstas – tai daugiau yra daiktas.
„Be to, ne visus modulinius namus reikia ir registruoti, kaip NT vienetus“, – komentavo NT brokeris.
Anot jo, įprastą NT internetu gana sunku nusipirkti.
„Tačiau tokių atvejų turėjome pandemijos metu. Tada buvo sunku keliauti, todėl žmonės, gyvenantys užsienyje, pirko būstus Lietuvoje jų net nematę.
Pavyzdžiui, turėjau atvejį, kai pandemijos metu Anglijoje gyvenantys žmonės nusprendė Lietuvoje įsigyti namą ir grįžti čia gyventi. Jiems suorganizavome vaizdo skambutį ir detaliai aprodėme namą. Ir tie pirkėjai pasiryžo namą rezervuoti ir sumokėti avansą jo dar net nematę“, – pasakojo I. Zabarauskas.
Jis atkreipė dėmesį, kad teoriškai įmanoma būstą nusipirkti ir internetu, tačiau žmonės tai daro retai.
„Neapžiūrėję būsto pirkėjai negali pajusti jo auros, o tai bene svarbiausias dalykas ir yra.
Tačiau kitus techninius dalykus galima išsiaiškinti ir internetu. Juolab, kad šiuo metu galima pasitelkti pagalbą. Yra net įmonės, kurios užsiima būsto patikra. Šių įmonių ekspertai gali patikrinti ir apžiūrėti perkamą būstą. Vis daugiau žmonių ir naudojasi šiomis paslaugomis“, – pastebėjo I. Zabarauskas.