Agentūros duomenimis, Lietuva balandžio 28–gegužės 4 dienomis pasigamino 100 proc. visos vartojimui reikalingos elektros energijos. Perteklinė elektros energija buvo eksportuota į Latviją, Švediją, Lenkiją. Bendra elektros gamyba šalyje buvo 24,5 proc. didesnė, palyginti su ankstesne savaite.
Tuo metu elektros energijos vartojimas Lietuvoje aptariamu laikotarpiu sumažėjo 0,6 proc. – iki 196,4 GWh.
Didmeninės elektros energijos kainos balandžio 28–gegužės 4 d. mažėjo visose Baltijos jūros regiono valstybėse, labiausiai – Suomijoje ir Lietuvoje.
Lietuvoje elektros kainos per savaitę sumažėjo nuo 94,5 iki 57,6 euro už megavatvalandę. Agentūros teigimu, didmeninių elektros energijos kainų vidurkio sumažėjimą lėmė regione išaugusi vėjo elektrinių generacija.
Lietuvoje vėjo elektrinės nagrinėjamą savaitę pagamino 2,2 karto daugiau energijos nei ankstesnę savaitę. Daugiau elektros nei savaitę anksčiau sugeneravo ir hidroelektrinės (35,7 proc.). Tuo metu saulės ir šiluminių elektrinių generacija sumažėjo atitinkamai 6,6 ir 4,6 proc.
Mažėjo ir kitų energijos išteklių kainos
Per savaitę mažėjo ir didmeninė vidutinė dujų kaina TTF prekybos taške. Nagrinėjamą savaitę TTF dujos kainavo 33,6 euro už megavatvalandę, arba 7,5 proc. mažiau nei ankstesnę savaitę.
Agentūros duomenimis, dujų kiekis Europos saugyklose šiuo metu siekia 40,7 proc., Inčukalnio – apie 33,8 proc.
Balandžio 28–gegužės 2 d. per Klaipėdos SGD terminalą rinkai patiekta 404,4 GWh gamtinių dujų, į Latviją išsiųsta 164,4 GWh gamtinių dujų. Lietuvoje gamtinių dujų suvartojimas aptariamu padidėjo 1,8 proc.
Vidutinė Brent naftos kaina aptariamu laikotarpiu siekė 63,3 USD/bbl – tai 5,1 proc. mažesnė kaina nei ankstesnę savaitę, kai ji buvo 66,7 USD/bbl.
Per savaitę šalyje atpigo ir degalai. Benzino vidutinės kainos sumažėjo Lietuvoje, Lenkijoje ir Vokietijoje 0,1–1,0 proc., padidėjo Estijoje ir Latvijoje atitinkamai 1,3 proc. ir 1 procentu.
Dyzelino vidutinės kainos sumažėjo Lietuvoje, Lenkijoje ir Vokietijoje 0,4–1,1 proc., padidėjo Estijoje ir Latvijoje atitinkamai 11,8 proc. ir 2,1 procento.
Biokuro kainos ir toliau laikosi žemiau 17 Eur/MWh lygio. Nagrinėjamą savaitę biokuro kaina Lietuvoje sumažėjo ir siekė 15,88 euro už megavatvalandę. Pernai tuo pačiu metu biokuras Lietuvoje kainavo 17,48 euro už megavatvalandę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!