• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liko vos mėnuo iki antrojo elektros rinkos liberalizacijos etapo pabaigos. Specialistai įspėja, kad tiekėjo iki birželio 18 d. nepasirinkę gyventojai už elektrą mokės brangiau. Todėl ragina suskubti ir pasirašyti sutartį su pasirinktu elektros tiekėju.

Liko vos mėnuo iki antrojo elektros rinkos liberalizacijos etapo pabaigos. Specialistai įspėja, kad tiekėjo iki birželio 18 d. nepasirinkę gyventojai už elektrą mokės brangiau. Todėl ragina suskubti ir pasirašyti sutartį su pasirinktu elektros tiekėju.

REKLAMA

„Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila sakė, kad iš pirmojo etapo 1000 gyventojų dar nepasirinko nepriklausomo elektros tiekėjo. Iš viso 99 proc. jau yra jį pasirinkę. Antrajame etape šiuo metu 52,4 proc. gyventojų jau pasirinko elektros tiekėją. 

Specialistas prognozavo, kad ko gero, didžioji dalis žmonių lauks paskutinės savaitės ir tada pasirinks elektros tiekėją. Jis užtikrino, kad pajėgumų ir konsultantų tam užteks.

„Elektros kaina susideda iš dviejų dalių. 24 proc. kainos ir toliau reguliuos valstybė, o likusius 76 proc. nustatys nepriklausomas tiekėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienas nepriklausomas tiekėjas kainodarą kuria pats, vieni siūlo fiksuotą planą ir kainą keliems mėnesiams, o kiti siūlo nefiksuotus planus, kur kaina kiekvieną mėnesį skiriasi priklausomai nuo elektros kainos biržoje. Tad kiekvienas klientas gali rinktis jam priimtiniausią variantą. Klientams, kurie nepasirinko elektros tiekėjo bus užtikrinamas garantinis elektros tiekimas, tačiau jis bus brangesnis nei bet kuris nepriklausomo tiekėjo elektros tiekimo planas“, – sakė specialistas.

REKLAMA

R. Radvilos teigimu, gyventojai galės keisti elektros tiekėją, jeigu bus nepatenkinti jo paslaugomis ar kaina.

„Tai galima daryti ir kas mėnesį“, – teigė specialistas.

Anot jo, kilus abejonėms dėl kainų, jas turėtų tirti ir komentuoti Konkurencijos taryba, o ne elektros skirstytojas, Konkurencijos taryba tiria ir kitų paslaugų ar prekių kainų susitarimus.

Pasak R. Radvilo, nepriklausomo tiekėjo pasirinkimo naudos yra orientuotos į vartotoją.

„Didesnė konkurencija padės užtikrinti geresnes elektros tiekimo sąlygas. Gyventojai galės pakeisti tiekėją, jeigu nebus patenkinti jo paslaugomis. Taip pat žmonės turės galimybę gauti būtent jiems pritaikytus elektros planus.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat įžvelgiama ir emocinė nauda. Gyventojai patys jaus, kad valdo situaciją ir patys priima sprendimus“, – naudas vardijo specialistas.

Ragina paskubėti

Praėjusią savaitę ESO specialistai skaičiavo, kad Kaune ir Klaipėdoje nepriklausomo elektros tiekimo sutartis yra pasirašę 5 namų ūkiai iš dešimties, tačiau Vilniaus mieste sutartis sudarė vos – 44,1 proc. namų ūkių.

„Vidurio Lietuvos ir Suvalkijos miestų duomenys yra kiek geresni, tačiau pastebime, kad kur kas vangiau nepriklausomo elektros tiekimo sutartys sudaromos Rytų Aukštaitijoje. Įprotis sprendimus priimti paskutinę minutę yra gajus dažname iš mūsų, tačiau masinis atidėliojimas reiškia ir itin didelį krūvį nepriklausomiems tiekėjams bei galimus nesklandumus termino pabaigoje. Todėl raginame žmones būti atsakingus ir paskubėti sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartis“, – sakė Paulius Kalmantas, ESO ryšių su visuomene projektų vadovas.

Iki šių metų birželio 18 d. nepriklausomo elektros tiekėjo sutartį pasirašyti turi visi namų ūkiai, kurie per metus suvartoja elektros nuo 1000 iki 5000 kilovatvalandžių, o per mėnesį už elektrą sumoka apie 15–70 eurų. Skaičiuojama, kad ligi šiol sutarčių nesudarė dar kone 375 tūkst. namų ūkių, kuriems tai privaloma padaryti.

Valdzia su Šimonyte ginti lauk iš vyriausybes del elektros liberizavimo daro kad atsiras daugiau milijonieriu ir Šimonyte kristu milijonai i jos kisene
Jei kaina padvigubeja ?
Prie konservuotų produktų viskas brangiau.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų