• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijos ekonomika 2022 metais augo 3 proc.

Kinijos ekonomika 2022 metais plėtėsi 3 proc., parodė antradienį paskelbti oficialūs duomenys.

Kinijos ekonomika 2022 metais plėtėsi 3 proc., parodė antradienį paskelbti oficialūs duomenys.

REKLAMA

Tai yra vienas silpniausių rodiklių per 40 metų, o jį lėmė COVID-19 pandemijos ir nekilnojamojo turto sektorių sukrėtusios krizės padariniai.

Šalies vyriausybė skelbė 5,5 proc. augimo tikslą, kuris jau buvo gerokai mažesnis nei 2021 metų rodiklis, kai BVP išaugo daugiau nei 8 procentais.

Nacionalinis statistikos biuras (NSB) pranešė, kad 2022 metų ketvirtąjį ketvirtį Kinijos ekonomika ūgtelėjo 2,9 proc., palyginti su 3,9 proc. trečiąjį ketvirtį.

2022-aisiais antra pagal dydį pasaulio ekonomika susidūrė su didžiuliais sunkumais, o eksportas praėjusį mėnesį smuko dėl sumažėjusios pasaulinės paklausos ir griežtų sveikatos apsaugai skirtų apribojimų, kurie stabdė ekonominę veiklą.

2022 metų Kinijos augimo rodikliai buvo prasčiausi nuo 1976-aisiais – Zedongo (Mao Dzedongo) mirties metais – fiksuoto 1,6 proc. susitraukimo bei neįskaitant 2020-ųjų, kuomet per šalį nuvilnijo koronaviruso pandemija.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis antradienį paskelbtais duomenimis, Kinijos pramonės produkcija gruodį, palyginti su analogišku laikotarpiu prieš metus, augo 1,3 proc., tuo metu mažmeninės prekybos apimtys sumenko 1,8 procento.

REKLAMA

Investicijos į ilgalaikį turtą pernai didėjo 5,1 proc., o nedarbo lygis miestuose sumažėjo nuo 5,7 proc. lapkritį iki 5,5 proc. gruodį.

„Geros naujienos yra tai, kad esama stabilizavimosi ženklų, nes 2022 metų pabaigoje suteikta politinė parama atsispindi santykiniame investicijų į infrastruktūrą ir kreditų augimo atsparume“, – pažymėjo „Oxford Economics“ vyresnioji ekonomistė Louise Loo (Luiza Lu).

REKLAMA
REKLAMA

Kinijos ekonominės problemos praėjusiais metais nuvilnijo per visas pasaulines tiekimo grandines, kurios ir taip susiduria su mažėjančia paklausa.

Griežti karantinai, ribojamosios priemonės ir privalomi masiniai testavimai vertė užsidaryti gamyklas ir įmones pagrindiniuose centruose, įskaitant Džengdžou, kur veikia didžiausia pasaulyje „iPhone“ gamykla.

Pekinas gruodį netikėtai sušvelnino apribojimus, kilus vieniems didžiausių protestų per pastaruosius kelerius metus.

Pasaulio bankas prognozuoja, kad Kinijos bendrasis vidaus produktas (BVP) 2023 metais augs 4,3 procento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų