• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neretai Lietuvos gydytojai skundžiasi uždirbantys per mažus atlyginimus, dėl to esantys priversti dirbti per kelis darbus, emigruoti ar keisti profesiją. Panašu, kad valstybinių gydymo įstaigų vadovams problemų dėl pinigų kyla mažiau.

Neretai Lietuvos gydytojai skundžiasi uždirbantys per mažus atlyginimus, dėl to esantys priversti dirbti per kelis darbus, emigruoti ar keisti profesiją. Panašu, kad valstybinių gydymo įstaigų vadovams problemų dėl pinigų kyla mažiau.

REKLAMA

Valstybinės mokesčių inspekcija (VMI) kasmet skelbia metines gyventojo (šeimos) turto deklaracijos duomenų išrašus.

Juose – ir gydymo įstaigų vadovų deklaruoti pinigai, nekilnojamasis turtas, automobiliai. Tad kiek turtų deklaravo didžiausių šalies gydymo įstaigų vadovai?

Didžiausi darbdaviai Lietuvoje

Pagal darbuotojų skaičių dešimt didžiausių gydymo įstaigų Lietuvoje patenka ir tarp pačių didžiausių darbdavių. Pavyzdžiui, Kauno klinikos pagal darbuotojų skaičių yra antras didžiausias darbdavys ir nusileidžia tik „Maxima“ prekybos tinklui.

Iš viso dešimt didžiausių gydymo įstaigų turi beveik 31 tūkst. darbuotojų, rodo „Sodros“ duomenys. Tai yra beveik tiek, kiek žmonių gyvena visame Trakų rajone (33,7 tūkst.).

REKLAMA
REKLAMA

Didžiausiose gydymo įstaigose darbuotojų atlyginimų vidurkis siekia 2318 eurų neatskaičius mokesčių. Į rankas – 1422 eurai.

REKLAMA

Tuo metu atlyginimų vidutinė mediana, parodanti, kad pusė visų atlyginimų yra didesni už ją, o kita pusė – mažesni, yra 2039 eurai neatskaičius mokesčių arba apie 1263 eurai į rankas.

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, Lietuvoje vidutinis atlyginimas yra 1960 eurų neatskaičius mokesčių arba 1218 eurų į rankas.

Taigi gydymo įstaigose darbuotojų atlyginimai kiek didesni už bendrą šalies vidurkį. Tačiau nemaža dalis gydytojų dirba keliuose darbuose, o jų vidutinės pajamos siekia 3,4–4 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto ir medikų algos yra mažos, palyginti su tuo, kiek uždirba dviejų didžiausių gydymo įstaigų vadovai, kurių deklaruoto turto deklaracijų išrašai yra skelbiami viešai.

Kad būtų, su kuo lyginti, Lietuvos banko duomenimis, namų ūkių indėliai šalies kredito įstaigose šiuo metu viršija 21 mlrd. eurų. Sąskaitose esančius šiuos pinigus padalijus visiems 2,8 mln. gyventojų, išeitų vidutiniškai po 7,5 tūkst. eurų kiekvienam.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek susitaupę ir kiek uždirba

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikoms vadovauja prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. Pernai deklaruota generalinio direktoriaus (šeimos) turto vertė siekė beveik 621 tūkst. eurų.

Nuo ankstesnių metų jo turto vertė išaugo beveik 100 tūkst. eurų. Didžiausią dalį R. Jurkevičiaus turto sudaro nekilnojamasis turtas – butas, namas, žemės sklypas. Kauno klinikų vadovas taip pat nurodė banko sąskaitoje turintis 38,5 tūkst. eurų, o jo sutuoktinė – 15,5 tūkst. eurų. Beje, per metus jų sąskaitose turima bendra pinigų suma sumažėjo 127,5 tūkst. eurų.

REKLAMA

Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai prof. Kęstutis Stašaitis deklaruoto šeimos turto vertė praėjusių metų pabaigoje viršijo 209 tūkst. eurų. Didžiausią jo ir sutuoktinės turto dalį sudaro pinigai bankų sąskaitose. Jose sutuoktiniai turėjo daugiau kaip 108 tūkst. eurų.

Dar vienas klinikų vadovas – prof. Tomas Lapinskas, einantis, direktoriaus visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms pareigas. Jo deklaruoto turto vertė – virš 97 tūkst. eurų. Iš jo beveik 59 tūkst. eurų yra vertas deklaruotas automobilis ir 38,6 tūkst. eurų pinigų sąskaitose. Per metus pinigų sąskaitose padaugėjo per 26 tūkst. eurų.

REKLAMA

Kauno klinikų direktorė ekonomikai ir infrastruktūrai Gintarė Bagdonaitė deklaravo 277 tūkst. eurų vertės turto. Iš jų bankų sąskaitose – 97,2 tūkst.

Tuo metu direktorė valdymui ir plėtrai Dr. Eglė Ramanauskienė kartu su sutuoktiniu deklaravo 203 tūkst. eurų vertės turto, o iš jų – 89 tūkst. pinigų sąskaitose (didžiausia dalis – sutuoktinio).

Sprendžiant iš Kauno klinikų veiklos ataskaitos, jų vadovų metiniai atlyginimai (su premijomis) svyruoja nuo 75 iki 113 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių. Per mėnesį tai būtų nuo 6,2 tūkst. iki 9,4 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sąskaitose – ketvirtis milijono eurų

Vilniaus universiteto ligoninei Santaros klinikos vadovauja profesorius Feliksas Jankevičius. Kartu su sutuoktine 2022 m. jo deklaruoto turto vertė viršija 932 tūkst. eurų.

Didžiausią dalį šios vertės sudaro nekilnojamasis turtas – namai, butai, žemės sklypai.

Tačiau profesorius taip pat deklaravo banke turintis 221 tūkst. eurų piniginių lėšų. Dar 47 tūkst. eurų sąskaitose deklaravo jo sutuoktinė. Taigi abu jie bankuose laiko daugiau kaip ketvirtį milijono eurų.

REKLAMA

Santaros klinikų direktorė valdymui yra Jolita Jakutienė. Deklaracijos išraše nurodyta jos turto vertė yra beveik 275 tūkst. eurų. Iš jų bankų sąskaitose laikomų lėšų suma viršija 208 tūkst. eurų.

Jos ankstesnių metų turtas deklaracijų išraše nėra nurodytas, nors Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijai ji deklaravusi, kad dabartines pareigas eina nuo 2021 m. Taigi už šiuos metus ji taip pat turėjo deklaruoti turtą.

REKLAMA

Dar vienas Santaros klinikų vadovas – direktorius medicinai dr. Valdas Pečeliūnas. Kartu su sutuoktine jų deklaruoto turto vertė yra 237 tūkst. eurų. Šis vadovas kartu su sutuoktine kredito įstaigose laiko daugiau kaip 74 tūkst. eurų piniginių lėšų.

Santaros klinikos nei ataskaitose, teikiamose Registrų centrui, nei savo interneto svetainėje neskelbia, koks darbo užmokestis buvo išmokėtas ar mokamas vadovams. Skelbiami tik apibendrinti duomenys apie administracijos, gydytojų, slaugytojų ir kitų darbuotojų grupių atlyginimus.

Bet piliečiams to negana kad jis 10 metu mokėsi. Piliečiai nori kad juos ir gydytu. O dabar gydo tuos tavo išvardintus broilerius su visa kompanija be eilės ir profesorius prie durų pasitikėdamas, o piliečiai laukia eilėse, ir dalis jų nesulaukia. Bet atlyginimus gydytojams moka ne broilerius su kompanija, o tie kurie pagalbos ilgai laukia ir ne visi sulaukia. Tai gal tiems gydymo įstaigų vadovams ir reikėtų pagalvoti kas jiems moka ir ką pirmiau turi priimti. Ar boileri su kompanija kurie parazituoja iš tų pačių piliečių uždirbtų pinigų, ar tuos žmones kurie ir moka ligoninių vadovams alga, ir išlaiko tas visas ligoninės. O paskui stebisi kad tauta pikta.
Palyginus su mokytojos broilerienės turtais, jie yra skurdžiai...
Visame pasaulyje gydytojai uzdirba gerokai daugiau nei vidutinis pilietis ir man to negaila. Juk gyvena ir ne perdaug prabangiai ir pinigai salyginai nedideli, lyginant su iteisintais vagiais valdzioje..- 10 metu mokslu, kasdienis tobulinimasis, atsakomybe, itampa.
Cia ne broilerio isperejimo ir patapimo milijonierium istorija. Ar kazkokiu masiuliniu cmyliniu, shimasiniu okeanydziu, - "PRASISUKIMAS"!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų