santaros klinikos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „santaros klinikos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „santaros klinikos“.

Iš Santaros klinikų – skubus įspėjimas: uždraudė lankyti pacientus viename iš skyrių

VUL Santaros klinikos išplatino skubų pranešimą, įspėdami, kad blogėjant epidemiologinei situacijai laikinai ima riboti pacientų lankymą viename iš skyrių.  Kaip skelbiame feisbuke, kol kas ribojimai bus taikomi ne pilną savaitę.  „Nuo š.m. sausio 22 d. iki sausio 28 (imtinai), siekiant suvaldyti blogėjančią epidemiologinę situaciją, laikinai stabdomas pacientų lankymas Vidaus ligų skyriuje“, – pranešė ligoninė.
Aktualijos Prieš 38 min.

Iš ligoninės – svarbus prašymas: neskubėkite lankyti artimųjų

Augant sergamumui gripu ir kitų virusų sukeltomis ligomis, VUL Santaros klinikos pasidalino svarbiu prašymu. Pacientai, jaučiantys bent menkiausius ligos simptomus, raginami nelankyti savo artimųjų ligoninėje.

Atpažinkite grėsmingą kraujotakos sutrikimą: gydytoja papasakojo apie stiklinės metodą

Vaikai kiaurus metus daug dažniau nei suaugusieji serga įvairiomis infekcinėmis ligomis. Gydytojai patikina – tai neišvengiama, mat jų imuninė sistema tik susipažįsta su aplinka. Vis tik laiku nereaguojant tam tikros ligos gali baigtis ir labai liūdnai.  VUL Santaros klinikų, Pediatrijos centro Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėjos doc. dr. Ingos Ivaškevičienės aiškinimu, gimę vaikai niekuomet nėra susidūrę su įvairiais mikroorganizmais – virusais, bakterijomis ir kitais patogenais.

Mįslingai atsistatydino Žalgirio klinikos vadovas Dalius Matkevičius

Iš Žalgirio klinikos vadovo pareigų atsistatydino vienerius metus įstaigai vadovavęs Dalius Matkevičius. Teigiama, kad toks sprendimas buvo netikėtas, o vadovas kol kas nieko daugiau nepaaiškino. Pasak Žalgirio klinikos komunikacijos vadovės Viktorijos Urbonaitės, šis klinikos vadovo sprendimas įstaigos bendruomenei buvo netikėtas.

Nuo šių metų – pokyčiai dėl Nacionalinio vėžio instituto: štai kas laukia pacientų

Nuo sausio reorganizavus Nacionalinį vėžio institutą (NVI) ir dalį jo pavertus Santaros klinikų filialu, darbą sveikatos įstaigoje tęsia beveik visi darbuotojai, auga suteiktų paslaugų skaičius. „Labai džiaugiamės dėl to, kad daugiau kaip 97 proc.
Aktualijos 2025-01-15

Skelbiama naujausia žinia apie ligoninėje gulinčio Valdo Adamkaus būklę

Antradienį, sausio 7 dieną, Lietuvą apskriejo žinia, kad 98-erių metų prezidento kadenciją baigęs Valdas Adamkus gydosi ligoninėje. Šiuo metu paaiškėjo, kokia jo būklė dabar.  Naujienų portalui tv3.lt susisekus su Santaros klinikų specialistais, šie paaiškino, kokia prezidento būklė yra dabar. „Jo Ekscelencijos būklė yra stabili, atliekami reikalingi tyrimai ir planuojama, kad jis bus stebimas ligoninėje iki savaitgalio“, – rašė jie.
2025-01-09

Lietuvių itin nemėgiamas, tačiau gyvybę galintis išgelbėti tyrimas: pasakė, nuo kokio amžiaus atlikti nebetikslinga

Kolonoskopija – vis dar galybe mitų apipintas tyrimas, būtinas diagnozuoti storojo žarnyno ligas. Viena jų – ir klastingasis storosios žarnos vėžys, todėl gydytojai ragina šio tyrimo be reikalo nesigąsdinti. Priešingai – labai sąžiningai pasiruošti, nes kitu atveju ne per maloniausią procedūrą gali tekti pakartoti. Kolonoskopija – diagnostinis tyrimas, kurio metu pro išangę įvedamas lankstus vamzdelis su kamera, kurio metu galima apžiūrėti visą storąją žarną ir segmentą plonosios žarnos.

Medikus nustebino lietuvių elgesys per šventes: štai dėl ko dažniausiai skubėjo į ligoninę

Įprastai šventinės Kalėdų dienos ne tik suburia artimuosius, bet ir padovanoja daugiau darbo medikams. Jei vieniems staigios pagalbos prireikia persivalgius ar padauginus alkoholio, kitiems gi paūmėja lėtinės ligos. Vis tik šie metai, kaip teigia gydytojai, atrodo išskirtiniai. Kaip portalui tv3.lt nurodė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubios pagalbos skyriaus vadovas Paulius Uksas, šventinės dienos buvo stebėtinai ramios.

Sergant šia liga net išprašo iš kirpyklos: gydytojas išsklaidė mitus ir prabilo apie naujovišką gydymą

Žvynelinė (psoriazė) – dažna, bet visuomenėje vis dar stigmatizuojama odos liga. Gydytojai gi pažymi, kad tai ne tik neužkrečiama, bet šiandien ir gali būti efektyviai gydoma. Deja, ne vienas pacientas ir net ne visi gydytojai yra girdėję apie jau prieinamą modernų gydymą – biologinę terapiją. Beveik 3 proc. pasaulio gyventojų kenčia nuo žvynelinės, kuri paveikia ne tik kūną, bet ir psichologinę bei socialinę žmogaus būklę.
2024-12-26

Nusilpę raumenys gali išduoti dramatišką ligą: nuo jos mirė ir ne vienas žymus žmogus

Šoninė amiotrofinė sklerozė (ŠAS) – ne tokia dažna, bet žmogų paralyžiuojanti liga, dažniausiai pasibaigianti mirtimi. Šia neurodegeneracine liga sirgo ir garsus fizikas Stephenas Hawkingas, prieš kelis metus nuo jos būdamas jaunas mirė ir žinomas Lietuvos futbolininkas. Šoninė amiotrofinė sklerozė yra progresuojanti, paralyžių sukelianti liga, kuriai būdinga galvos ir nugaros smegenų motorinių neuronų degeneracija.
2024-12-25
REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja prabilo, kas darosi: „Čia nėra lageris, mes galime pasirinkti ir nebūti medicinoje“

Medikai šiandien emociškai išsekę ir nusivylę sistema, tačiau joks darbas nėra vertas gyvybės. Tuo įsitikinusi Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjungos pirmininkė Gabija Tomkutė. Gydytoja neslepia, kad jei situacija nesikeis, paprasčiausiai tuoj gali nebelikti žmonių, kurie turėtų ir kvalifikacijos, ir noro dirbti išskirtinai sunkų darbą šioje sistemoje. „Krūviai šiandien yra didžiuliai, pacientai sensta, sunkėja, visi sunkiausi pacientai atsiduria valstybinėse įstaigose.

Profesorius Urbonas – apie net kuriozinius atvejus: atrodo, banali liga, bet daug tėvų nesusivokia

Vidurių užkietėjimas gali atrodyti visai banali liga, kur net nereikia gydytojo. Vis tik vaikų gastroenterologas prof. Vaidotas Urbonas teigia, kad tai yra labai didelė problema, apie kurią ne visada pagalvojama. Pasak jo, ne tik pats vaikas gali nesuprasti, kad kažkas negerai, bet apie tai neįtarti ir tėvai.  „Tuštinimasis yra intymus procesas.
2024-12-25

Visai ne Kalėdos galvoje: iš medikių lūpų – jautrios istorijos, kodėl pacientai neskuba iš ligoninės

Nors miestų gatvės ir daugelio namai spindi nuo kalėdinių papuošimų, šis metas ne visiems teikia džiaugsmo. Dalis savo rūpesčiuose ir skausme paskendusių pacientų bei jų artimųjų apskritai negalvoja apie švenčių sutikimą, kiti gi specialiai nori atsidurti ligoninėje, kad šį metą galėtų praleisti ne vieniši.

Pavojingos ligos požymius palaiko natūraliu reiškiniu: diagnozę sužino tik jau lūžus kaulams

„Nereikia laukti, kol bus lūžę du trys slanksteliai ir bus kupra“, – dalindamasi tokiu patarimu Santaros klinikų gydytoja reumatologė prof. Irena Butrimienė ragino laiku įžvelgti osteoporozės pavojų. Ji patarė ne tik vengti pagrindinių ligos rizikos veiksnių, bet ir pasirūpinti kaulus maitinančia mityba ir judėjimu. Nors kaulų tankio svyravimai gali užklupti bet kokiame amžiuje, osteoporozė įprastai vyresnio amžiaus žmones užklumpanti kaulų retėjimo liga.

Grėsmingai auga klastingos ligos atvejų: kas trečias sergantis Lietuvoje apie tai nė neįtaria

Sergamumas cukriniu diabetu pasaulyje pastaruoju metu pasiekė epidemijos mastą. Iš dalies pertekliaus liga pavadinama būklė vis dažniau užklumpa ne tik suaugusius, bet ir vaikus. Vienas to kaltininkų yra ydingas, nejudrus gyvenimo būdas. Cukrinis diabetas – tai lėtinė liga, atsirandanti dėl nepakankamos insulino gamybos kasoje arba sutrikusio jo veikimo audiniuose. Yra 1 ir 2 tipo cukrinis diabetas, sergančiuoju pastaruoju yra daug daugiau ir jis dažniausiai išsivysto jau suaugusiems.

Žalgirio klinika prabilo, kas vyksta: lūžta įranga, trūksta priemonių: „Turime arba vegetuoti, arba mažinti paslaugas“

Žalgirio klinika skundžiasi, kad dėl po sujungimo su Santaros klinikos stringančių viešųjų pirkimų ima stokoti darbui būtinų priemonių. „Vieną dieną lūžta vienas aparatas, o kitą dieną – kitas“, – sako įstaigos direktorius Dalius Matkevičius. Santaros klinikų vadovas gi tikina, kad visi procesai juda, tačiau ne viskas vyksta taip greitai, kaip norėtųsi.

Skubios pagalbos skyrius – ne greito maisto restoranas: prabilo apie pacientų reikalavimus ir už ką tenka susimokėti

Nepamatuoti pacientų lūkesčiai, agresija bei kam taikoma pirmumo eilė – Santaros klinikų medikai atvirai prabilo apie darbo Skubios pagalbos skyriuje realijas. Gydytojai taip pat patarė, ką reikia turėti vykstant į priėmimą ir kokiais atvejais gali tekti susimokėti. Nors artėjančios šventės daugumą gyventojų palepins ne vienu laisvadieniu, ypač priėmimo skyriuje dirbantiems gydytojų laukia karštymetis. Tuo metu sulaukiama daugiau sunegalavusių pacientų, ypač – vaikų.

Eilės neišbrendamos – ligoninių vadovai nebetiki, kad bus geriau: jau dabar nėra, kam dirbti

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ką tik pasidalino džiugia žinia – kitais metais įsigaliojus naujai tvarkai tikimasi, kad taip reikalingas kardiologo paslaugas gyventojai galės gauti arčiau namų. Patys ligoninių vadovai tik kraipo galvomis ir sako, kad jau dabar nėra kam dirbti, tad sunku tikėtis, kad eilės sumažės. Siekiant nuo eilių pas kardiologus atkimšti tokias tretinio lygio gydymo įstaigas kaip Santaros ar Kauno klinikos valdžia ėmėsi pokyčių.

Atskleidė tiesą apie narkozę: ar gali pabloginti atmintį, trumpinti gyvenimą ir kodėl pabunda per operaciją

Chirurginės operacijos ir medicininės procedūros gali būti atliekamos tiek su nejautra, tiek be jos. Kai nejautra reikalinga, ji gali būti įvairių tipų: bendroji, regioninė, vietinė, epidurinė, kaukinė, endotrachėjinė ar sedacija bei įvairūs jų deriniai. Nejautros metu paciento sveikatos būklė yra stebima, užtikrinama kvėpavimo funkcija, palaikoma kraujotaka, gali būti taikomi įvairūs pagalbinės kraujotakos palaikymo metodai. Anestezijos rūšis pasirenkama pagal operacijos mastą ir sudėtingumą.
2024-12-06

Nuo kitų metų – pokyčiai dėl patekimo pas gydytojus: pas kardiologą pateksite greičiau

Lietuvoje didėjant ir nesibaigiant eilėms pas kardiologus, į tai sureagavo ir specialiosios institucijos. Eilės pas kardiologus šiuo metu šalyje siekia kelis tūkstančius, anot specialistų, yra daug lemiančių veiksnių, dėl ko jos tokios ilgos išvis pasidaro.   Pasak Santaros klinikų Komunikacijos tarnybos, labai didelis kardiologų poreikis atsiranda, nes tai širdies ir kraujagyslių ligos yra vienos iš dažniausių.

Tai jau darosi lyg nauja pandemija: profesorius prabilo apie lietuvius puolančią klastingą ligą – įsidėmėkite simptomus

Nors į peršalimą ar netgi gripą daug tautiečių nelinkę žiūrėti rimtai ir net susirgę stengiasi per daug nestabdyti gyvenimo tempo, virusinė infekcija ne visiems gali praeiti be pasekmių. Laiku nepastebėjus vienos galimų komplikacijų – plaučių uždegimo – galima ne tik atsidurti ligoninėje, bet ir mirti. Kaip pasakojo VUL Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas prof. Edvardas Danila, plaučių uždegimas yra 3–4 dažniausia mirties priežastis pasaulyje.

Neeilinis įvykis Lietuvoje: vos 1,2 kg svorio kūdikį operavę kaip pirtyje medikai sukūrė stebuklą

Unikalus atvejis Lietuvoje – gelbėdami neišnešioto naujagimio gyvybę Santaros klinikų medikai atliko žygdarbį. Operavę vos 1249 gramų svėrusį su širdies yda gimusį mažylį gydytojai turėjo pataikyti į spagečio skersmens dydžio kraujagyslę ir į širdies aortą įdėti miniatiūrinį stentą. Šiandien vaikelio būklė stabili ir, nors ateityje dar prireiks operacijos, medikai tikina, kad galės džiaugtis visaverčiu gyvenimu.

Pokyčiai dėl Nacionalinio vėžio instituto: žada, kad pacientams taps paprasčiau

Ketvirtadienį, spalio 31 d., patvirtinta Nacionalinio vėžio instituto (NVI) klinikinės veiklos perdavimo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoms (VUL Santaros klinikos) sutartis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Medikai siunčia žinią: šių ligų daugėja, bet žmogus gali nejausti jokių simptomų

Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos kartu su Prekybos ir laisvalaikio centru „Panorama“ bei Vilniaus krašto radiologų asociacija kvietė gyventojus į sveikatos patikrą – šįkart atlikti ultragarsinį kepenų ir tulžies pūslės tyrimą. Iš 207 patikrintų gyventojų aptikta 60 gerybinių pakitimų, įtartas vienas piktybinis procesas, 75 pacientams nustatytos kepenų suriebėjimo ir padidėjimo diagnozės.
2024-10-28

Įspėja gyventojus: dėl COVID-19 protrūkio Santaros klinikos kai kur riboja pacientų lankymą

Augantis sergamumas įvairiomis užkrečiamosiomis kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis, gripu ir COVID-19 toliau kelia įtampas sveikatos sistemai. VUL Santaros klinikos skelbia apie laikinus pacientų lankymo ribojimus.

Svarbi žinia pacientams ir lankytojams: dėl statybų bus uždaryta dalis įėjimų į Santaros klinikas

Dėl naujų korpusų statybos VUL Santaros klinikose keičiasi patekimas į tam tikrus ligoninės skyrius. Klinikos detaliai skelbia apie pokyčius, ką reikia žinoti pacientams ir lankytojams. Pranešama, kad nuo 2024 m. spalio 30 d. pradedamos dviejų naujų korpusų statybos priešais B korpusą bei P ir E korpusus (Santariškių g. 2), todėl keičiasi patekimas į A, B, C ir D korpusus. Atvykus nuo Santariškių g., kviečiame rinktis Planinės hospitalizacijos bei Konsultacijų poliklinikos įėjimus.
Aktualijos 2024-10-24

Stebi naują pandemiją: vaikų akims gelbėti – naujas gydymo būdas

Savo aplinkoje greičiausiai turite ne vieną pažįstamą, kuris, gal net savo malonumui, veidą puošia akiniais. Nors šiomis dienomis įvairiausi akinių rėmeliai tapo itin populiaria mada, pirminė akinių nešiojimo priežastis anaiptol nėra tokia maloni. Ironiška, tačiau ir ją pačią jau galėtume vadinti mada. Taip, tai ne kas kita, o miopija, kasdieniame pokalbyje dažniau vadinama trumparegyste.
2024-10-24

Prie Santaros klinikų – tarptautinių pratybų „Stiprus Grifonas 2024“ dalis

 Prie Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų ir jos teritorijoje trečiadienį vyks pėstininkų brigados „Žemaitija“ organizuojamų tarptautinių pratybų „Stiprus grifonas 2024“ dalis. Kaip trečiadienį pranešė Lietuvos kariuomenė, pratybų metu numatytos bendros Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos ir Santaros klinikų gydytojų pratybos – nukentėjusiųjų evakuacija medicinos transporto priemonėmis į kliniką.

Inkstus suskausta jau kritiniais atvejais – gydytojas vardija, ką reikia žinoti kiekvienam

Inkstų ligos dažnai vadinamos tyliosiomis, o tai reiškia, kad paprastai šio organo neskauda, nebent pasireiškia itin rimti ir net gyvybei pavojingi susirgimai. Apie tai kaip pasitikrinti, ar jūsų inkstai normaliai funkcionuoja, kodėl svarbu gerti skysčius sportuojant ir kaip gydomos inkstų ligos, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Santaros klinikų nefrologas, Vilniaus universiteto docentas Laurynas Rimševičius.
2024-10-21

Santaros klinikos plečiasi: bus statomas dar vienas korpusas

Sostinės savivaldybė pritarė projektiniams siūlymams, numatantiems papildomo Santaros klinikų korpuso įrengimą. Kaip praneša naujienų portalas „Made in Vilnius“, naujajame korpuse ketinama įkurdinti kraujo donorystės centrą bei biobanką. „Prie esamo gydymo paskirties pastato – laboratorinės diagnostikos centro su administracinėmis patalpomis projektuojamas naujas korpusas skirtas biobanko, ląstelių terapijos centro (LTC) ir geros gamybos praktikos bei kraujo donorystės centro (GGP) veiklai.
Aktualijos 2024-10-21

Gydytoja – apie mitais apipintą procedūrą: ar narkozė trumpina gyvenimą ir galima prabusti vidury operacijos?

Kalbant apie įvairių medicininių procedūrų ir operacijų metu gydytojų taikomą bendrąją nejautrą arba kitaip – narkozę visuomenėje vis dar apstu įvairių mitų.

Jei šitaip skauda sąnarius, gydytoja įspėjo nedelsti: gali pažeisti ir širdį, inkstus, kepenis

Nors atrodytų, kad sąnarių problemos turėtų užklupti jau brandžiame amžiuje, tačiau taip nėra. Sąnariai gali pradėti dėvėtis ir anksčiau, o agresyvus artritas pasireikšti išvis jauname amžiuje. Negana to, jo negydant žmogui gali grėsti net neįgalumas. Kaip kuo ilgiau išsaugoti sveikus sąnarius ir ką daryti, jei jau skauda? Sakoma, kad artritas egzistuoja nuo tada, kai gyvos būtybės įgavo tvirtą kaulinį skeletą.
2024-10-19

Kviečia nemokamai pasitikrinti dėl klastingo vėžio: apsibraukite datą ir laiką

Spalį minint supratimo apie kepenų vėžį mėnesį Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos kviečia į akciją dėl šios ligos išsitirti nemokamai.  Kaip pažymima, ši vėžio forma, deja, beveik dvigubai dažniau pasireiškia vyrams nei moterims.  Siekiant laiku išaiškinti ligą Santaros klinikos kartu su PLC Panorama bei Vilniaus krašto radiologų asociacija kviečia daugiau dėmesio skirti savo sveikatai – pasitikrinti kepenis ir tulžies pūslę.

Išskirtinis atvejis ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje: visiems taikytiems gydymams atspari leukemija atsitraukė

Nuo 2022 metų Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centre pacientai, sergantys gydymui atsparia arba atsinaujinusia ūmia mieloleukemija, gydomi viena moderniausių pasaulyje taikinių terapija – menino inhibitoriumi revumenibu.

Siunčia žinią gyventojams: laikinai stabdomas pacientų lankymas viename Santaros klinikų skyriuje

Augantis peršalimo ligų ir COVID-19 atvejų skaičius koreguoja ir vidaus tvarkas ligoninėse. Štai Santaros klinikos jau paskelbė apie pacientų lankymo ribojimus. Informuojama, kad dėl išaugusio COVID-19 ligos atvejų skaičiaus Vidaus ligų diagnostikos skyriuje nuo 2024 m. spalio 15 d. iki spalio 21 d. laikinai stabdomas pacientų lankymas, išskyrus atvejus su skyriaus vedėjo leidimu.

Skelbia apie nemokamą sveikatos paslaugą: nepraleiskite progos

Spalį – supratimo apie krūties vėžį mėnesį – Santaros klinikų gydytojai radiologai ragina moteris ir jų artimuosius nelikti abejingus, skiri laiko savo sveikatai ir pasirūpinti ankstyva diagnostika. Lietuvoje vykdoma Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, pagal ją 50–69 metų amžiaus moterys, nejaučiančios jokių simptomų, kviečiamos profilaktiškai pasitikrinti vieną kartą per dvejus metus.
2024-10-14

Žmonės mažiau saugosi ir drąsiau elgiasi, o pasekmės baisios: gydytojas įspėja dėl šių ligų bumo

Nors atrodytų, kad apie saugius lytinius santykius šiuolaikiniame pasaulyje šnekama daug, gydytojai kalba apie lytiškai plintančių ligų bumą. Jos neretai jau savaime atrodo gėdingos, bet dažnai šių infekcijų pasigaunama „einant į kairę“, tad jas stengiamasi nuslėpti. Taip ligas ne tik galima toliau tyliai platinti – šitaip maskuojama ir tiksli statistika bei sergamumo mastas.

Didžiausio skausmo akimirką iš gydytojų šio klausimo laukia ne visi: „Tai gali būti geriausias sprendimas gyvenime“

Nors apie mirtį ir juo labiau galimybę po jos dar įprasminti gyvenimą kalbėti nori ne dažnas, vis tik gydytojai, donorystės entuziastai, pažymi, kad šis klausimas turėtų būti aptartas kiekvienoje šeimoje. Pasak jų, mirtis kitą kartą nesirenka laiko, tačiau jos akivaizdoje artimiesiems būtų lengviau priimti sprendimą. Konstatavus smegenų mirtį žmogus gali suteikti šansą pagyti ir toliau gyventi net iki 7–8 asmenų.

Vilniuje – neeilinės operacijos: pirmosios tokios šalyje

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro pacientams pradėta taikyti širdies laidžiosios sistemos stimuliacija (mediciniškai – kairiosios Hiso pluošto kojytės zonos, kuri yra atsakinga už elektros signalų perdavimą į kairiąją širdies pusę, pumpuojančią deguonies prisotintą kraują į visą kūną). „Tai yra speciali technika, kuria elektros impulsai tikslingai nukreipiami į reikiamą širdies zoną, kad būtų atkurtas sinchroniškas širdies skilvelių darba...
2024-10-08

Plaučių vėžys – nebe rūkorių liga, pavojus tyko visų: nuo kitų metų laukia svarbių permainų

Plaučių vėžys – itin klastinga liga ir dauguma atvejų nustatoma jau gerokai pažengusi. Gydytojai gi sklaido mitus, kad šis vėžys užklumpa tik rūkorius. Pasirodo, ligos įkaitu šiandien gali tapti bet kuris, mat riziką susirgti didina sparčiai auganti oro tarša. Viena išeičių bent anksti „pagauti“ ligą – ankstyvoji patikra, kuri, tikimasi, nuo kitų metų bus nemokamai prieinama ir lietuviams. Plaučių vėžys yra viena dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje.

Viskas apie sąnarių endoprotezavimą: kam gresia ir kaip atliekama operacija

Sąnariai endoprotezuojami juos pažeidus sunkioms ligoms arba traumoms, kai sąnarys nebegali tinkamai funkcionuoti, judesius lydi nuolatinis skausmas. Tačiau atsiradus pirmiesiems skausmams ir nustačius sąnarių pažeidimus dar nereiškia, kad juos būtina endoprotezuoti. Pirmiausia taikomi kiti, vadinamieji konservatyvūs gydymo metodai (mankštos, fizinio krūvio korekcija, fizioterapinės procedūros, vaistai nuo skausmo ir uždegimo, injekcijos ir kt.
2024-10-03

Šie požymiai išduoda dažną žarnyno ligą: pagyti neįmanoma, bet yra, kas padės

Dirgliosios žarnos sindromas: pasiekti remisiją padeda tik kompleksinis gydymas Dirgliosios žarnos sindromas – funkcinis žarnyno susirgimas, pasireiškiantis virškinamojo trakto sutrikimais, kurie neigiamai veikia gyvenimo kokybę, ilgainiui gali atsirasti ir psichologinių problemų.
2024-09-24

Padidėję limfmazgiai – nebūtinai vėžio ženklas: gydytoja pasakė, kokie simptomai pavojingesni

Aptikus padidėjusį limfmazgį daugelį apninka nerimas: galbūt tai – vėžio ženklas? Gydytoja hematologė Skirmantė Černauskienė ramina, kad taip būna retu atveju, o limfmazgių padidėjimo priežastys paprastai būna kitos. Žmogaus kūne yra šimtai limfmazgių – jie yra ne tik matomose vietose, pavyzdžiui, ant kaklo, bet ir vidaus organuose ir kitose įvairiausiose lokacijose.
2024-09-22

Gydytojas ragina suklusti: kojos išduoda pavojingą ligą – negydant baigiasi baisiomis žaizdomis

Sunkumas kojose, skausmas, patinimas – visa tai ne tik estetiškai varginančios, bet ir labai pavojingos ligos – venų varikozės – simptomai. Skaičiuojama, kad 40–60 proc. populiacijos patiria problemas dėl venų, daliai jų nesigydant laukia tragiškos pasekmės. VUL Santaros klinikų gydytojas kraujagyslių chirurgas dr. Arminas Skrebūnas konstatavo, kad venų varikozė visuomenėje gerai žinoma ir plačiai paplitusi liga. Moterys – didesnėje rizikos grupėje Pasak jo, 40–60 proc.
2024-09-14

Ši liga smogia iš pasalų – nerodo jokių simptomų, o tada baigiasi mirtimi: štai kam pavojingiausia

Viena iš labai pavojingų kraujagyslių sistemos ligų – aortos aneurizmos. Būklę užleidus ir plyšus tokiam kraujagyslės išsiplėtimui žmogų dažnu atveju ištinka mirtis. Blogiausia, kad aneurizma paprastai nepasireiškia jokiais simptomais. Kaip pasakojo VUL Santaros klinikų gydytojas kraujagyslių chirurgas dr. Arminas Skrebūnas, žmonės daugiausiai žmonės žino apie pilvo aortos aneurizmas.

Ūmi liga gali staigiai nužudyti svarbų organą: gydytojas pasakė, kokių produktų privalu atsisakyti

Turbūt ne vienas yra girdėjęs, kad pankreatito – kasos uždegimo – diagnozė yra itin pavojinga, kitą kartą pareikalaujanti ir žmogaus gyvybės. Chirurgas prof. Audrius Šileikis pastebi, kad sunki ūmios ligos forma pusei pacientų išties gali baigtis mirtimi. Vis tik kitais atvejais, juolab sergant lėtiniu pankreatitu pacientai išgyvena. VUL Santaros klinikų pilvo chirurgo aiškinimu, kasa maždaug yra 22 cm ilgio, 4 cm pločio ir 3 cm storio pagrindinis virškinimo sistemos organas ir sveria 70 gramų.

Gydytoja apie dar vidurvasarį šokusį sergamumą: „Dabar yra tik pusiaukelė iki kitos pandemijos“

Nors COVID-19 sergamumo pakilimas šiemet fiksuotas gerokai anksčiau – skaičiai ėmė augti dar liepos mėnesį, gydytojai ramina, kad liga labiau pavojinga išlieka rizikos grupės žmonėms. Vis tik infektologė prof. Ligita Jančorienė teigė, kad naujų pandemijų rizika niekur nedingo. Už lango – pats vasaros įkarštis, o sergamumas oro-lašeliniu būdu plintančia infekcija tik kyla.

Žalgirio klinika jungiama prie Santaros klinikų: žada pokyčius ir pacientams

Pokyčiai sveikatos sektoriuje: Vilniuje veikianti Vilniaus universiteto ligoninė Žalgirio klinika nuo antradienio tapo Santaros klinikų filialu. Po sujungimo Sveikatos apsaugos ministerija tikisi geresnių finansinių rezultatų ir kokybiškesnių paslaugų.

Santaros slėnyje baigtas statyti VU Medicinos mokslo centras

Vilniuje, Santaros slėnyje, baigtas statyti Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto Medicinos mokslo centras, pirmadienį pranešė statybų bendrovė „Eikos statyba“. Pasak jos, šiuo metu vyksta pastato pridavimo valstybinei komisijai procedūros.
Aktualijos 2024-08-26

Iš kelionių lietuviai parsivežė pavojingą infekciją: profesorė įspėjo besirenkančius šias kryptis

Egzotinės kelionės dovanoja ne tik nepamirštamų įspūdžių – per liepą Lietuvoje fiksuoti 3 dengės karštligės atvejai. Vienas susirgusiųjų gydytas ligoninėje.  Kaip nurodė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), paskutiniai trys liepos mėnesį registruoti atvejai (du vyrai ir moteris) priklausė 20–40 m. amžiaus grupei.  Susirgusieji keliavo po Tailandą, Braziliją, Puerto Riką ir bendrų sąsajų neturi. Vienam jų prireikė gydymo ligoninėje.
Į viršų