santaros klinikos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „santaros klinikos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „santaros klinikos“.
Tai jau darosi lyg nauja pandemija: profesorius prabilo apie lietuvius puolančią klastingą ligą – įsidėmėkite simptomus
Nors į peršalimą ar netgi gripą daug tautiečių nelinkę žiūrėti rimtai ir net susirgę stengiasi per daug nestabdyti gyvenimo tempo, virusinė infekcija ne visiems gali praeiti be pasekmių. Laiku nepastebėjus vienos galimų komplikacijų – plaučių uždegimo – galima ne tik atsidurti ligoninėje, bet ir mirti.
Kaip pasakojo VUL Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas prof. Edvardas Danila, plaučių uždegimas yra 3–4 dažniausia mirties priežastis pasaulyje.
Neeilinis įvykis Lietuvoje: vos 1,2 kg svorio kūdikį operavę kaip pirtyje medikai sukūrė stebuklą
Unikalus atvejis Lietuvoje – gelbėdami neišnešioto naujagimio gyvybę Santaros klinikų medikai atliko žygdarbį. Operavę vos 1249 gramų svėrusį su širdies yda gimusį mažylį gydytojai turėjo pataikyti į spagečio skersmens dydžio kraujagyslę ir į širdies aortą įdėti miniatiūrinį stentą.
Šiandien vaikelio būklė stabili ir, nors ateityje dar prireiks operacijos, medikai tikina, kad galės džiaugtis visaverčiu gyvenimu.
Pokyčiai dėl Nacionalinio vėžio instituto: žada, kad pacientams taps paprasčiau
Ketvirtadienį, spalio 31 d., patvirtinta Nacionalinio vėžio instituto (NVI) klinikinės veiklos perdavimo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoms (VUL Santaros klinikos) sutartis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Medikai siunčia žinią: šių ligų daugėja, bet žmogus gali nejausti jokių simptomų
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos kartu su Prekybos ir laisvalaikio centru „Panorama“ bei Vilniaus krašto radiologų asociacija kvietė gyventojus į sveikatos patikrą – šįkart atlikti ultragarsinį kepenų ir tulžies pūslės tyrimą. Iš 207 patikrintų gyventojų aptikta 60 gerybinių pakitimų, įtartas vienas piktybinis procesas, 75 pacientams nustatytos kepenų suriebėjimo ir padidėjimo diagnozės.
Įspėja gyventojus: dėl COVID-19 protrūkio Santaros klinikos kai kur riboja pacientų lankymą
Augantis sergamumas įvairiomis užkrečiamosiomis kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis, gripu ir COVID-19 toliau kelia įtampas sveikatos sistemai. VUL Santaros klinikos skelbia apie laikinus pacientų lankymo ribojimus.
Svarbi žinia pacientams ir lankytojams: dėl statybų bus uždaryta dalis įėjimų į Santaros klinikas
Dėl naujų korpusų statybos VUL Santaros klinikose keičiasi patekimas į tam tikrus ligoninės skyrius. Klinikos detaliai skelbia apie pokyčius, ką reikia žinoti pacientams ir lankytojams.
Pranešama, kad nuo 2024 m. spalio 30 d. pradedamos dviejų naujų korpusų statybos priešais B korpusą bei P ir E korpusus (Santariškių g. 2), todėl keičiasi patekimas į A, B, C ir D korpusus. Atvykus nuo Santariškių g., kviečiame rinktis Planinės hospitalizacijos bei Konsultacijų poliklinikos įėjimus.
Stebi naują pandemiją: vaikų akims gelbėti – naujas gydymo būdas
Savo aplinkoje greičiausiai turite ne vieną pažįstamą, kuris, gal net savo malonumui, veidą puošia akiniais. Nors šiomis dienomis įvairiausi akinių rėmeliai tapo itin populiaria mada, pirminė akinių nešiojimo priežastis anaiptol nėra tokia maloni. Ironiška, tačiau ir ją pačią jau galėtume vadinti mada. Taip, tai ne kas kita, o miopija, kasdieniame pokalbyje dažniau vadinama trumparegyste.
Prie Santaros klinikų – tarptautinių pratybų „Stiprus Grifonas 2024“ dalis
Prie Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų ir jos teritorijoje trečiadienį vyks pėstininkų brigados „Žemaitija“ organizuojamų tarptautinių pratybų „Stiprus grifonas 2024“ dalis.
Kaip trečiadienį pranešė Lietuvos kariuomenė, pratybų metu numatytos bendros Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos ir Santaros klinikų gydytojų pratybos – nukentėjusiųjų evakuacija medicinos transporto priemonėmis į kliniką.
Inkstus suskausta jau kritiniais atvejais – gydytojas vardija, ką reikia žinoti kiekvienam
Inkstų ligos dažnai vadinamos tyliosiomis, o tai reiškia, kad paprastai šio organo neskauda, nebent pasireiškia itin rimti ir net gyvybei pavojingi susirgimai.
Apie tai kaip pasitikrinti, ar jūsų inkstai normaliai funkcionuoja, kodėl svarbu gerti skysčius sportuojant ir kaip gydomos inkstų ligos, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Santaros klinikų nefrologas, Vilniaus universiteto docentas Laurynas Rimševičius.
Santaros klinikos plečiasi: bus statomas dar vienas korpusas
Sostinės savivaldybė pritarė projektiniams siūlymams, numatantiems papildomo Santaros klinikų korpuso įrengimą. Kaip praneša naujienų portalas „Made in Vilnius“, naujajame korpuse ketinama įkurdinti kraujo donorystės centrą bei biobanką.
„Prie esamo gydymo paskirties pastato – laboratorinės diagnostikos centro su administracinėmis patalpomis projektuojamas naujas korpusas skirtas biobanko, ląstelių terapijos centro (LTC) ir geros gamybos praktikos bei kraujo donorystės centro (GGP) veiklai.
REKLAMA
REKLAMA
Gydytoja – apie mitais apipintą procedūrą: ar narkozė trumpina gyvenimą ir galima prabusti vidury operacijos?
Kalbant apie įvairių medicininių procedūrų ir operacijų metu gydytojų taikomą bendrąją nejautrą arba kitaip – narkozę visuomenėje vis dar apstu įvairių mitų.
Jei šitaip skauda sąnarius, gydytoja įspėjo nedelsti: gali pažeisti ir širdį, inkstus, kepenis
Nors atrodytų, kad sąnarių problemos turėtų užklupti jau brandžiame amžiuje, tačiau taip nėra. Sąnariai gali pradėti dėvėtis ir anksčiau, o agresyvus artritas pasireikšti išvis jauname amžiuje. Negana to, jo negydant žmogui gali grėsti net neįgalumas. Kaip kuo ilgiau išsaugoti sveikus sąnarius ir ką daryti, jei jau skauda?
Sakoma, kad artritas egzistuoja nuo tada, kai gyvos būtybės įgavo tvirtą kaulinį skeletą.
Kviečia nemokamai pasitikrinti dėl klastingo vėžio: apsibraukite datą ir laiką
Spalį minint supratimo apie kepenų vėžį mėnesį Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos kviečia į akciją dėl šios ligos išsitirti nemokamai.
Kaip pažymima, ši vėžio forma, deja, beveik dvigubai dažniau pasireiškia vyrams nei moterims.
Siekiant laiku išaiškinti ligą Santaros klinikos kartu su PLC Panorama bei Vilniaus krašto radiologų asociacija kviečia daugiau dėmesio skirti savo sveikatai – pasitikrinti kepenis ir tulžies pūslę.
Išskirtinis atvejis ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje: visiems taikytiems gydymams atspari leukemija atsitraukė
Nuo 2022 metų Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centre pacientai, sergantys gydymui atsparia arba atsinaujinusia ūmia mieloleukemija, gydomi viena moderniausių pasaulyje taikinių terapija – menino inhibitoriumi revumenibu.
Siunčia žinią gyventojams: laikinai stabdomas pacientų lankymas viename Santaros klinikų skyriuje
Augantis peršalimo ligų ir COVID-19 atvejų skaičius koreguoja ir vidaus tvarkas ligoninėse. Štai Santaros klinikos jau paskelbė apie pacientų lankymo ribojimus.
Informuojama, kad dėl išaugusio COVID-19 ligos atvejų skaičiaus Vidaus ligų diagnostikos skyriuje nuo 2024 m. spalio 15 d. iki spalio 21 d. laikinai stabdomas pacientų lankymas, išskyrus atvejus su skyriaus vedėjo leidimu.
Skelbia apie nemokamą sveikatos paslaugą: nepraleiskite progos
Spalį – supratimo apie krūties vėžį mėnesį – Santaros klinikų gydytojai radiologai ragina moteris ir jų artimuosius nelikti abejingus, skiri laiko savo sveikatai ir pasirūpinti ankstyva diagnostika.
Lietuvoje vykdoma Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, pagal ją 50–69 metų amžiaus moterys, nejaučiančios jokių simptomų, kviečiamos profilaktiškai pasitikrinti vieną kartą per dvejus metus.
Žmonės mažiau saugosi ir drąsiau elgiasi, o pasekmės baisios: gydytojas įspėja dėl šių ligų bumo
Nors atrodytų, kad apie saugius lytinius santykius šiuolaikiniame pasaulyje šnekama daug, gydytojai kalba apie lytiškai plintančių ligų bumą. Jos neretai jau savaime atrodo gėdingos, bet dažnai šių infekcijų pasigaunama „einant į kairę“, tad jas stengiamasi nuslėpti. Taip ligas ne tik galima toliau tyliai platinti – šitaip maskuojama ir tiksli statistika bei sergamumo mastas.
Didžiausio skausmo akimirką iš gydytojų šio klausimo laukia ne visi: „Tai gali būti geriausias sprendimas gyvenime“
Nors apie mirtį ir juo labiau galimybę po jos dar įprasminti gyvenimą kalbėti nori ne dažnas, vis tik gydytojai, donorystės entuziastai, pažymi, kad šis klausimas turėtų būti aptartas kiekvienoje šeimoje. Pasak jų, mirtis kitą kartą nesirenka laiko, tačiau jos akivaizdoje artimiesiems būtų lengviau priimti sprendimą.
Konstatavus smegenų mirtį žmogus gali suteikti šansą pagyti ir toliau gyventi net iki 7–8 asmenų.
Vilniuje – neeilinės operacijos: pirmosios tokios šalyje
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro pacientams pradėta taikyti širdies laidžiosios sistemos stimuliacija (mediciniškai – kairiosios Hiso pluošto kojytės zonos, kuri yra atsakinga už elektros signalų perdavimą į kairiąją širdies pusę, pumpuojančią deguonies prisotintą kraują į visą kūną).
„Tai yra speciali technika, kuria elektros impulsai tikslingai nukreipiami į reikiamą širdies zoną, kad būtų atkurtas sinchroniškas širdies skilvelių darba...
Plaučių vėžys – nebe rūkorių liga, pavojus tyko visų: nuo kitų metų laukia svarbių permainų
Plaučių vėžys – itin klastinga liga ir dauguma atvejų nustatoma jau gerokai pažengusi. Gydytojai gi sklaido mitus, kad šis vėžys užklumpa tik rūkorius. Pasirodo, ligos įkaitu šiandien gali tapti bet kuris, mat riziką susirgti didina sparčiai auganti oro tarša. Viena išeičių bent anksti „pagauti“ ligą – ankstyvoji patikra, kuri, tikimasi, nuo kitų metų bus nemokamai prieinama ir lietuviams.
Plaučių vėžys yra viena dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje.
Viskas apie sąnarių endoprotezavimą: kam gresia ir kaip atliekama operacija
Sąnariai endoprotezuojami juos pažeidus sunkioms ligoms arba traumoms, kai sąnarys nebegali tinkamai funkcionuoti, judesius lydi nuolatinis skausmas. Tačiau atsiradus pirmiesiems skausmams ir nustačius sąnarių pažeidimus dar nereiškia, kad juos būtina endoprotezuoti.
Pirmiausia taikomi kiti, vadinamieji konservatyvūs gydymo metodai (mankštos, fizinio krūvio korekcija, fizioterapinės procedūros, vaistai nuo skausmo ir uždegimo, injekcijos ir kt.
Šie požymiai išduoda dažną žarnyno ligą: pagyti neįmanoma, bet yra, kas padės
Dirgliosios žarnos sindromas: pasiekti remisiją padeda tik kompleksinis gydymas
Dirgliosios žarnos sindromas – funkcinis žarnyno susirgimas, pasireiškiantis virškinamojo trakto sutrikimais, kurie neigiamai veikia gyvenimo kokybę, ilgainiui gali atsirasti ir psichologinių problemų.
Padidėję limfmazgiai – nebūtinai vėžio ženklas: gydytoja pasakė, kokie simptomai pavojingesni
Aptikus padidėjusį limfmazgį daugelį apninka nerimas: galbūt tai – vėžio ženklas? Gydytoja hematologė Skirmantė Černauskienė ramina, kad taip būna retu atveju, o limfmazgių padidėjimo priežastys paprastai būna kitos.
Žmogaus kūne yra šimtai limfmazgių – jie yra ne tik matomose vietose, pavyzdžiui, ant kaklo, bet ir vidaus organuose ir kitose įvairiausiose lokacijose.
Gydytojas ragina suklusti: kojos išduoda pavojingą ligą – negydant baigiasi baisiomis žaizdomis
Sunkumas kojose, skausmas, patinimas – visa tai ne tik estetiškai varginančios, bet ir labai pavojingos ligos – venų varikozės – simptomai. Skaičiuojama, kad 40–60 proc. populiacijos patiria problemas dėl venų, daliai jų nesigydant laukia tragiškos pasekmės.
VUL Santaros klinikų gydytojas kraujagyslių chirurgas dr. Arminas Skrebūnas konstatavo, kad venų varikozė visuomenėje gerai žinoma ir plačiai paplitusi liga.
Moterys – didesnėje rizikos grupėje
Pasak jo, 40–60 proc.
Ši liga smogia iš pasalų – nerodo jokių simptomų, o tada baigiasi mirtimi: štai kam pavojingiausia
Viena iš labai pavojingų kraujagyslių sistemos ligų – aortos aneurizmos. Būklę užleidus ir plyšus tokiam kraujagyslės išsiplėtimui žmogų dažnu atveju ištinka mirtis. Blogiausia, kad aneurizma paprastai nepasireiškia jokiais simptomais.
Kaip pasakojo VUL Santaros klinikų gydytojas kraujagyslių chirurgas dr. Arminas Skrebūnas, žmonės daugiausiai žmonės žino apie pilvo aortos aneurizmas.
Ūmi liga gali staigiai nužudyti svarbų organą: gydytojas pasakė, kokių produktų privalu atsisakyti
Turbūt ne vienas yra girdėjęs, kad pankreatito – kasos uždegimo – diagnozė yra itin pavojinga, kitą kartą pareikalaujanti ir žmogaus gyvybės. Chirurgas prof. Audrius Šileikis pastebi, kad sunki ūmios ligos forma pusei pacientų išties gali baigtis mirtimi. Vis tik kitais atvejais, juolab sergant lėtiniu pankreatitu pacientai išgyvena.
VUL Santaros klinikų pilvo chirurgo aiškinimu, kasa maždaug yra 22 cm ilgio, 4 cm pločio ir 3 cm storio pagrindinis virškinimo sistemos organas ir sveria 70 gramų.
Gydytoja apie dar vidurvasarį šokusį sergamumą: „Dabar yra tik pusiaukelė iki kitos pandemijos“
Nors COVID-19 sergamumo pakilimas šiemet fiksuotas gerokai anksčiau – skaičiai ėmė augti dar liepos mėnesį, gydytojai ramina, kad liga labiau pavojinga išlieka rizikos grupės žmonėms. Vis tik infektologė prof. Ligita Jančorienė teigė, kad naujų pandemijų rizika niekur nedingo.
Už lango – pats vasaros įkarštis, o sergamumas oro-lašeliniu būdu plintančia infekcija tik kyla.
Žalgirio klinika jungiama prie Santaros klinikų: žada pokyčius ir pacientams
Pokyčiai sveikatos sektoriuje: Vilniuje veikianti Vilniaus universiteto ligoninė Žalgirio klinika nuo antradienio tapo Santaros klinikų filialu. Po sujungimo Sveikatos apsaugos ministerija tikisi geresnių finansinių rezultatų ir kokybiškesnių paslaugų.
Santaros slėnyje baigtas statyti VU Medicinos mokslo centras
Vilniuje, Santaros slėnyje, baigtas statyti Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto Medicinos mokslo centras, pirmadienį pranešė statybų bendrovė „Eikos statyba“.
Pasak jos, šiuo metu vyksta pastato pridavimo valstybinei komisijai procedūros.
Iš kelionių lietuviai parsivežė pavojingą infekciją: profesorė įspėjo besirenkančius šias kryptis
Egzotinės kelionės dovanoja ne tik nepamirštamų įspūdžių – per liepą Lietuvoje fiksuoti 3 dengės karštligės atvejai. Vienas susirgusiųjų gydytas ligoninėje.
Kaip nurodė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), paskutiniai trys liepos mėnesį registruoti atvejai (du vyrai ir moteris) priklausė 20–40 m. amžiaus grupei.
Susirgusieji keliavo po Tailandą, Braziliją, Puerto Riką ir bendrų sąsajų neturi. Vienam jų prireikė gydymo ligoninėje.
Siaubą dėl sūnų užklupusios ligos pakeitė džiaugsmas: Vilniaus medikai pasitelkė neregėtą gydymo būdą
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre atliktos pirmosios operacijos, kurių metu pritaikytas iki šiol Lietuvoje nenaudotas metodas. Naviko pažeistas kaulas apšvitintas itin didele jonizuojančios spinduliuotės doze, o ne pašalintas kaip įprasta. Apšvitintas tik trumpam iš įprastos vietos išimtas kaulas, taip išvengiant spinduliuotės poveikio pacientui.
Klastingos lytiškai plintančios ligos: po nuotykių nakties nieko nejaučia, o patikrinus – kelios infekcijos iš karto
Lytiškai plintančios ligos Lietuvoje vis dar yra tokios, apie kurias gėda ne tik kalbėti, bet ir kreiptis į medikus, pastebi gydytojai. Dėl to kai kurių lytiškai plintančių ligų Lietuvoje pagal statistiką registruojama ir nustatoma gerokai mažiau kaimyninėse šalyse, o tai reiškia tik vieną: žmonėms jos arba nediagnozuojamos, arba diagnozavus – neregistruojamos.
Toks galvos skausmas gali nuvaryti į kapus: gydytoja įvardijo „raudonas vėliavėles“, ko neignoruoti
Vargu ar kuris per savo gyvenimą nėra bent kartą patyręs galvos skausmo. Tiesa, skausmas skausmui nelygus – jei vieniems tai nutinka retkarčiais ir pakanka vaistų jam numalšinti, kiti kenčia stiprius lydimuosius reiškinius. Dar viena grupė pacientų dėl galvos skausmo privalo kuo skubiau kreiptis į medikus.
Galvos skausmai yra viena dažniausių problemų, su kuo susiduria gydytojai neurologai ambulatoriniame darbe. Jie gali būti skirstomi į pirminius ir antrinius.
Jei iš nosies bėga kraujas, šiukštu neatloškite galvos: štai ką reikia padaryti
Kraujavimas iš nosies kaip reikiant išgąsdina pacientus. Pasirodo, vasarą tokia neganda gali užklupti dažniau, ypač vykstant atostogauti į šiltus kraštus. Gydytoja gi įspėja nedaryti klaidos ir prasidėjus kraujavimui neužversti galvos atgal, kaip daro daugelis.
Lietuvos TV režisierė šokiruota: medikai su vidiniu kraujavimu išleido namo
Kartais galima išgirsti įvairių istorijų apie tai, kaip ligoninėse yra priimami į bėdą papuolę žmonės. Tačiau to, kas nutiko laidų vedėjai ir režisierei Reditai Survilaitei – nelinkėtų niekas. Atvykusi į gydymo įstaigą ji tokio nepagarbaus bendravimo nesitikėjo.
Redita papasakojo, kas jai nutiko Vilniaus Santaros klinikose. O taip pat padėkojo Antakalnio ligoninės gydytojams už greitą reagavimą.
Neaiškios mėlynės ir kraujavimas gali byloti apie sunkią ligą: štai kam reikėtų suklusti
Hemofilija – reta, genetiškai paveldima sutrikusio kraujo krešėjimo liga, kai dėl kraujo krešėjimo patologijos kyla rizika nukraujuoti. „Svarbu konstatuoti, kad kelių dešimtmečių proveržis medicinos srityje neaplenkė ir hemofilija sergančiųjų, šiandien jiems jau galime suteikti visapusę pagalbą,“ – teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų onkohematologijos centro gydytoja vaikų onkohematologė dr. Sonata Šaulytė-Trakymienė.
Netektis: mirė žinomas Santaros klinikų gydytojas Virgilijus Sakalinskas
Medikų bendruomenėje – netektis. Mirė ilgametis VUL Santaros klinikų gydytojas otorinolaringologas dr. Virgilijus Sakalinskas.
Portalo tv3.lt šaltinių duomenimis, gydytojo gyvybė užgeso pirmadienį.
V. Sakalinskas ėjo vaikų ausų, nosies, gerklės ir akių ligų skyriaus vedėjo pareigas Santaros klinikų filiale Vaikų ligoninėje.
Ausų, nosies ir gerklės ligų gydytoju (otorinolaringologu) V. Sakalinskas dirbo daugiau nei 30 metų, stažavosi Vokietijoje, Prancūzijoje.
Visas pasaulis – po kojomis, o staiga smogia insultas: neurologas paaiškino, kodėl taip nutinka
Karščio bangos ir vis dažniau pasitaikančios tropinės naktys daliai žmonių tampa rimtu išbandymu – netausodami sveikatos dalis jų dėl to net gali atsidurti priėmimo skyriuje. Vis tik neurologas Rytis Masiliūnas pasakoja, kad šiuo metu insultų dažnį labiau paveikia ne tiek orai, kiek dėl atostogų ir darbuotojų trūkumo regionų ligoninėse.
Skrydžio metu vaikas verkia? Gydytoja patarė, kas padės ir kaip pasiruošti iš anksto
Nors vasara daug kam atostogų ir didesnio poilsio metas, sveikatos bėdos gali visur tykoti už kampo. Ne tik maudantis ežere ar baseine gali užklupti nemalonus ausies uždegimas. Problemų su šiuo organu gali atsirasti ir jei pasirenkama atostogauti užsiimant kasdienybėje neįprastu vandens sportu, nardoma ar kopiama į kalnus. Nemalonių pojūčių gali sukelti ir paprasčiausias skrydis lėktuvu.
Portalas tv3.lt primena rašęs, kad itin dažnas vasaros ir atostogų palydovas yra ausų uždegimas.
Įspėja aktyvius poilsiautojus: pasigauti šią skausmingą ligą dabar kaip niekada paprasta
Vasara – atostogų ir pramogų gryname ore metas, tačiau jis gali ir apkarsti. Ypač dažnas šio laiko palydovas – ausies uždegimas. Kaip jo išvengti ir ko šiukštu nepataria daryti gydytojai, jei skausmas jau sukaustė?
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės centro gydytoja otorinolaringologė Daina Šimulynienė konstatavo, kad pacientų, kurie skundžiasi ausų, nosies ir gerklės bėdomis, sukeltomis vasaros pramogų, sulaukia vis daugiau.
Ši paslauga nemokama, tačiau kai kurie tėvai be kalbų atsisako: „Sako, geriau žino, ką reikia daryti su savo vaiku“
Lietuvoje nuo 2023 metų naujagimiai nemokamai tikrinami net nuo 12 genetinių ligų, vis dėlto ne visi tėvai sutinka, kad jų ką tik dienos šviesą išvydęs vaikas būtų ištirtas. Gydytojai pažymi, jog retos ligos atveju jau vėliau pasireiškus simptomams efektyvų gydymą pradėti vėlu.
Kaip pasakojo VUL Santaros klinikų Medicininės genetikos centro, Visuotinio naujagimių tikrinimo ir paveldimųjų medžiagų apykaitos ligų diagnostikos laboratorijos vyresnioji laboratorinės medicinos gydytoja dr.
Pervėrus tokiam skausmui negalima delsti nė minutės: šis organas gali greitai apmirti
Uždegiminių vyrų urogenitalinės sistemos ligų – gausybė, tačiau jei vienos jų praeina savaime, kitas reikia ūmiai gydyti. Medikai primygtinai pažymi, kad savigydai čia ne vieta, o ypač atidūs vyrai turėtų būti vasarą besimaudydami atviruose vandens telkiniuose. Be to, viena būklė reikalauja ypač skubios reakcijos, mat laiku nesikreipus į gydytoją galima netekti sėklidės.
Šios ligos įgauna pagreitį: gydytoja įspėjo, ką privalu žinoti tėvams
Sergamumas alergijomis pasaulyje įgauna naują pagreitį, o ypač jautri ir dažna ši problema yra vaikystėje. Todėl gydytojai įspėja tėvus nebandyti vaikų auginti per daug steriliai, mat tai gali pridaryti tik didesnės bėdos.
VUL Santaros klinikų Pediatrijos centro Specializuoto vaikų ligų skyriaus gydytoja vaikų alergologė dr. Ieva Adomaitė priminė, kad alergija yra nenormali organizmo imuninės sistemos reakcija į vieną ar kitą išorės dirgiklį.
Iš Dainų šventės į Santaros klinikas atvežta 17 vaikų – 9 iš jų paguldyti į ligoninę
Nerimas dėl Dainų šventės – įtariama, kad tarp jos dalyvių galėjo įsisukti virusas. VUL Santaros klinikos pranešė, kad per parą į ligoninę atvežta 17 sunegalavusių vaikų –jie skundėsi pilvo skausmais, viduriavimu, vėmimu.
Medikai kreipiasi į gyventojus – prašo pagalbos: jaučiamas ypač didelis donorinio kraujo stygius
Santaros klinikose trūkstant donorinio kraujo, medikai kreipiasi į gyventojus prašydami pagalbos.
„Vasarą visada turime mažiau kraujo donorų, tačiau šiuo metu jaučiame ypač didelį donorinio kraujo stygių ir prašome neatidėliotinos visuomenės pagalbos“, – pranešime teigė VUL Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro Kraujo centro vedėja Lina Kryžauskaitė.
Gydytojai pakraupę – lietuviams karštis nė motais: plūdo apsinuodiję populiariu maistu, viena moteris kritinės būklės
Jau kurį laiką šalį alinantys karščiai nepraėjo be pasekmių. Į ligoninių priėmimo skyrius vežti maistu apsinuodiję, daug skysčių netekę, traumuoti, taip pat – vabzdžių sukandžioti gyventojai. Gydytojai įspėja nežaisti su sveikata ir karštomis vasaros dienomis kiek įmanoma keisti įprastą gyvenimo ritmą.
Nors kasmet Lietuvą vis dažniau užplūsta karščio bangos, VUL Santaros klinikų Skubios pagalbos centro vadovas doc. dr.
Sergančių tik daugėja, bet gydytojai – surištomis rankomis: proveržį žadantys vaistai yra tik už Atlanto
Sparčiai senėjant Vakarų pasaulio populiacijai vis didesne šių laikų rykšte tampa Alzheimerio liga ir kitos demencijos. Nors šie sutrikimai pradeda vystytis dešimtmečiais anksčiau, nei pasirodo simptomai, gydytojai ir mokslininkai kol kas yra praktiškai bejėgiai apčiuopti ligos pradžią ar juolab ją išgydyti. Tiesa, jau išbandomi vaistai, galintys sušvelninti simptomų progresavimą.
Plačiau apie vyresnio amžiaus žmonių demenciją papasakojęs VUL Santaros klinikų gydytojas neurologas dr.
Šis vėžys 3 kartus dažniau pakerta vyrus: skubiai įspėja, kas pagrindinis kaltininkas
Šlapimo pūslės vėžys – itin pavojingas. Paprastai, kol nebūna išplitęs, jis nerodo jokių simptomų. Šis vėžys 3 kartus dažniau užklumpa vyrus ir taip yra neatsitiktinai – didelę įtaką tam turi rūkymas.
Šlapimo pūslės vėžiu susergama, kai normalios epitelio ląstelės šlapimo pūslės gleivinėje, dažniausiai urotelio ląstelės, pakinta ir ima nekontroliuojamai daugintis.
Santaros klinikų vadovas pasiuntė žinią dėl eilių: yra labai džiugi naujovė, bet turime būti ir realistai
Didelei Lietuvos pacientų daliai veržiantis gydytis į Santaros klinikas nesiliauja skundai dėl milžiniškų eilių pas medikus. Naujasis ligoninės vadovas Tomas Jovaiša patikina, kad ne viskas taip paprasta ir ragina gyventojus nusileisti ant žemės. Kartu jis skelbia ir apie naujovę, kuri turėtų pagerinti situaciją.
Pristatydamas pagrindines veiklos kryptis ateinantiems 5 metams ką tik išrinktas VUL Santaros klinikų direktorius prof.
Vienus operuoja vos gimus, kiti apie įgimtą būklę sužino tik 40-ies: „Dažnai tai būna sveiki, aktyviai sportavę vyrai“
Širdies ydos – vienos labiausiai paplitusių įgimtų defektų. Neretai tokių vos gimusių vaikučių gelbėjimas prilygsta stebuklui. Kiti apie širdies ydą gali sužinoti jau suaugę. Gydytojai pažymi, kad širdies yda bet kuriuo atveju nėra gyvenimo nuosprendis – daug kas priklauso ir nuo paties paciento.
Su širdies ydomis gimusių vaikų kelionę į pilnametystę reginti VUL Santaros klinikų gydytoja kardiologė dr. Rita Sudikienė pasakojo, kad vėliau neretai būna nustebinta šių žmonių pasiekimais.