• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje šiemet kovą, palyginti su tuo pačiu metu pernai, fiksuota artima nuliui infliacija, – ji buvo mažiausia nuo 2020 metų gruodžio (0,2 proc.). 

Lietuvoje šiemet kovą, palyginti su tuo pačiu metu pernai, fiksuota artima nuliui infliacija, – ji buvo mažiausia nuo 2020 metų gruodžio (0,2 proc.). 

REKLAMA

Mėnesio defliacija – kovą, palyginti su vasariu – siekė 0,2 proc., o vidutinė metinė infliacija siekė 4,8 proc., antradienį skelbia Valstybės duomenų agentūra.

Iki tol du mėnesius iš eilės – sausį ir vasarį – buvo fiksuota mėnesio infliacija.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo farmacijos gaminių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, automobilių, tabako gaminių, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, medicinos paslaugų kainų padidėjimas bei elektros energijos, kietojo kuro, šilumos energijos kainų sumažėjimas.

Mėnesio defliacijai daugiausia įtakos turėjo elektros energijos, šilumos energijos, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, dujų kainų sumažėjimas bei drabužių ir avalynės, atostogų išvykų, keleivių vežimo oro transportu, tabako gaminių, medicinos paslaugų, farmacijos gaminių, daržovių kainų padidėjimas.

REKLAMA
REKLAMA

Per mėnesį būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 3,4 proc. Daugiausia sumažėjo suskystintų dujų maistui gaminti (13 proc.), elektros (10 proc.), šilumos energijos (4,8 proc.) kainos, bet padidėjo gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui (0,8 proc.) kainos.

REKLAMA

Dėl naujų pavasario sezono kolekcijų drabužių ir avalynės kainos padidėjo 5,6 proc. Drabužiai pabrango 5,9 proc., avalynė – 4,8 proc., aprangos valymas – 1,5 proc.

Įvairių prekių ir paslaugų grupės kainų pokytį (kainos sumažėjo 1,1 proc.) nulėmė asmens higienos reikmenų (5,8 proc.), elektrinių asmens priežiūros prietaisų (4,4 proc.) ir kitų asmens priežiūros prekių (4 proc.) kainų sumažėjimas bei transporto draudimo (1,7 proc.) kainų padidėjimas.

REKLAMA
REKLAMA

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos sumažėjo 0,3 proc. Labiausiai atpigo mineraliniai ir šaltinio vandenys, miltai, kruopos, vaisių ir daržovių sultys, kitas valgomasis aliejus, bet pabrango riešutai, ryžiai, šviežios ir atšaldytos jūros gėrybės, traškučiai, kūdikių maistas. Taip pat kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia sumažėjo brokolių, vynuogių, šilauogių, bulvių, apelsinų, bet padidėjo gūžinių salotų, špinatų, kivių, česnakų, svogūnų kainos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vartojimo prekių kainos per metus sumažėjo 2,4 proc., paslaugų kainos padidėjo 6,2 proc., per mėnesį – atitinkamai sumažėjo 0,5 proc. ir augo 0,6 procento.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus sumažėjo 6,4 proc., rinkos kainos padidėjo 1,2 proc., per mėnesį – atitinkamai sumažėjo 2,4 proc. ir augo 0,2 procento.

[email protected], +370 5 205 85 17, Verslo naujienų skyrius

-Galima net nebeskaityti, kuo arciau rinkimai,- tuo arciau gerove...- valdziagyviams!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų