Metinė infliacija – spalį, palyginti su 2020 metų spalio mėnesiu – siekė 8 proc., o vidutinė metinė infliacija – 2 proc. (spalį – atitinkamai 6,3 proc. ir 2 proc.), pranešė Statistikos departamentas.
Statistikų teigimu, mėnesio kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos, drabužių ir avalynės, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, trumpalaikio naudojimo namų ūkio prekių, duonos ir grūdų produktų kainų padidėjimas bei keleivių vežimo oro transportu paslaugų, daržovių, farmacijos gaminių kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 2,2 proc., paslaugų – 0,3 procento.
Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos, daržovių, kietojo kuro, dujų, elektros energijos, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, azartinių lošimų (loterijos bilietų), asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų kainų padidėjimas bei spirituotų gėrimų, vandentiekos kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 8,5 proc., paslaugų – 6,8 procento.
Dėl prekių ir paslaugų brangimo labiausiai nukenčia pastovias fiksuotas pajamas gaunantys gyventojai. Už tą pačią sumą pinigų jie gali nusipirkti vis mažiau.