• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinė panika dėl Europos skolų krizės naują lygį pasiekė šį antradienį, kuomet JAV prezidentas B. Obama paskatino didžiąsias ES nares aktyviau bendradarbiauti taisant padėtį skolų kamuojamose valstybėse, mat kalbos apie Graikijos bankrotą pradėjo spausti ir Italijos pečius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasitikėjimas euru dar labiau smuko, kuomet Italija buvo priversta mokėti aukščiausias palūkanų normas nuo prisijungimo prie euro zonos, rašo CNBC.

REKLAMA

„Manau, kad egzistuoja rimta tikimybė, jog visa sistema nuvažiuos nuo bėgių, jeigu bus priimti netinkami sprendimai“, – pareiškė „Fiat“ generalinis direktorius Sergio Marchionne.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino politikus atsakingai rinkti žodžius kalbant apie galimą Graikijos nemokumą. Ji pažadėjo, kad bus imtasi visų priemonių Graikijos gelbėjimui, nes jos žlugimas sukeltų domino efektą visoje euro zonoje. A. Merkel pripažino, jog dabartinė situacija yra beprecedentė, tačiau tuo pačiu išreiškė tikėjimą euro ateitimi. Tuo tarpu jai pavaldus ekonomikos ministras anksčiau šią savaitę drąsiai prakalbo apie galimybę leisti Graikijai bankrutuoti, jeigu tik tai bus būtina.

REKLAMA
REKLAMA

Savaitės pradžioje Prancūzijos ir Vokietijos vadovai turėjo pateikti bendrą pareiškimą Graikijos klausimu, kurio tikslas nuraminti rinkas. Netrukus buvo pranešta, kad bendro pareiškimo nebus, kadangi Berlynas nemato tam reikalo, esą A. Merkel ir N. Sarkozy planuoja trečiadienį tiesiogiai susisiekti su Graikijos ministru pirmininku ir aptarti rūpimus klausimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Toks planų kaitaliojimas rinkose sukėlė nepasitikėjimą ir baimes, kad dviejų didžiausių ekonomikų lyderiai neranda bendro sprendimo. Vokietijoje A. Merkel patiria didžiulį spaudimą atmesti prasiskolinusių valstybių gelbėjimo planus, galbūt tai ir lėmė nekoordinuotus Berlyno ir Paryžiaus veiksmus.

Toks nesusikalbėjimas sėja nerimą ir tarptautiniu mastu. JAV vadovas B. Obama priminė, kad Europos vadovai turi parodyti vienybę šiuo ypatingu metu. Anot jo nors pirmenybė dabar teikiama Graikijos problemoms, tačiau nederėtų pamiršti, kad rinkos atakuoja ir daug didesnes Ispanijos bei Italijos ekonomikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų