Dažnas atsiduriame tokioje padėtyje, kai turimas darbas tampa kančia. Prieš prasidedant vasarai 18 proc. lietuvių tvirtino, kad dabartinis jų darbas netenkina, rodo „TNS LT“ vykdomas šalies darbuotojų lojalumo indekso tyrimas.
Per septynerius metus, kai paskutinį kartą 2005 metais buvo atliktas šis tyrimas, nepasitenkimo lygis išaugo 3 procentais.
Kaip „Forbes“ teigė Katharine Brooks iš Teksaso universiteto, nepasitenkinimą darboviete gali kelti įvairios priežastys.
„Gali kilti konfliktas tarp jūsų interesų ir paskirtų užduočių, didelė rizika prarasti darbo vietą, prasti santykiai su vadovais ir bendradarbiais, prastas uždarbis, nesaugi darbo aplinka ar tiesiog esate pervargęs“, – sakė ji.
Konsultantė karjeros klausimais Maggie Mistal pastebi, kad žmonės dažnai tokiu atveju nekeičia darbo vietos, nes nesugalvoja, ką galėtų daugiau daryti: „Jie neskiria laiko pagalvoti, kas juos daro laimingais ar kokiose srityse yra talentingi. Labai dažnai žmonės priima, kad darbas turi būti nuobodus.“
Kaip elgtis, kai atsiduriate tokioje padėtyje?
Pradėkite nuo savęs įvertinimo
Pirmiausia reikia paklausti savęs, kodėl nepatinka dabartinis darbas, ar tai nuolatinis jausmas, ar jis atsirado tik dabar. Tuomet sudarykite savo darbo privalumų ir trūkumų sąrašą ir nuspręskite, ko norėtumėte naujoje darbovietėje. Pasvarstykite, ar galima ką nors pakeisti, nepaliekant dabartinės darbovietės.
Nuspręskite ar jūs nepatenkinti savimi ar darbu
Užbaigus savęs įvertinimą svarbu nustatyti ar dalykai, kuriais esate nepatenkintas, yra susiję su jumis, ar su darboviete. Tai padės nuspręsti, ar sprendimas pakeisti darbą būtų teisingas. Jeigu esate pervargęs nuo įtampos ir norite keisti darbą, kad sumažėtų spaudimas, padėtis pakeitus darbovietes gali ir nepasikeisti.
Pakalbėkite su vadovu
Jei esate nepatenkite savo darbo grafiku, uždarbiu ar skiriamais projektais, praneškite vadovui. Visada yra būdų, kaip pagerinti esamą padėtį.
Iškart nemeskite darbo
Jeigu uždirbate pakankamai ir darbas nėra nepakenčiamas, apsvarstykite galimybę, kol kas darboviečių nekeisti, mat žolė kitoje upės pusėje ne visada žalesnė. Prieš priimant sprendimą keisti darbą ar net sritį pasidomėkite ir tinkamai būkite pasiruošę, kad atitiktumėte naujų darbdavių lūkesčius.
Keiskite požiūrį
Nerodykite neigiamų jausmų, kol vis dar dirbate, net ir tuo atveju jei esate nepatenkintas ir greitai paliksite darbovietę – sprendimas palikti darbą turėtų būti jūsų, o ne darbdavio. Būkite profesionalus, mandagus ir nepamirškite savo atsakomybių. Jei jus atleis, bus daug sunkiau surasti kitą darbą.
Stenkitės išlaikyti teigiamą požiūrį ir orientuotis į tas darbo sritis, kurias mėgstate. Jei tokių negalite surasti, susimąstykite apie galimybę keisti darbą.
Būkite profesionalūs
Net jei ir planuojate palikti darbą, dirbkite gerai. Tokiu atveju išeidami iš darbdavio gausite gerą rekomendaciją. O jei padėtis pagerės ir nuspręsite pasilikti, jums nereikės gėdintis savo elgesio.
Iškelkite karjeros tikslus
Nuspręskite, kur norite būti po penkerių metų. Žinojimas, ko norite padės suprasti, ar dabartinė padėtis leis tą pasiekti.
Ieškokite galimybių organizacijos viduje
Prisijunkite prie projektų, iniciatyvų bendrovės viduje. Pasisiūlykite padėti žmogui, kurį gerbiate, kuris jus galėtų ko nors išmokyti.
Neišsiliekite ant kitų
Neišsiliekite ant klientų ar kolegų vien dėl to, kad jums nepatinka darbas. Nesileiskite į paskalas ir nesiskųskite kolegoms.
Pakeiskite darbą bendrovės viduje
Jeigu jums nepatinka tik jūsų vaidmuo darbovietėje ar tiesioginis vadovas – bandykite keisti pareigas įmonėse viduje.