Vėliau trečiadienį susitarimą pasirašė ir britų premjeras Borisas Johnsonas, pavadinęs jį „nuostabių santykių“ tarp Londono ir Briuselio pradžia.
Bendruomenių Rūmai pritarė susitarimui, nors opozicija reiškė rimtų nuogąstavimų; tikimasi, kad vėliau trečiadienį jį priims ir Lordų Rūmai.
JK parlamente per debatus premjeras pasakė, kad šis susitarimas pranašauja „naujus santykius tarp Britanijos ir ES, kaip suverenių lygių [partnerių], kurias jungia draugystė, prekyba, istorija, interesai ir vertybės“.
„Su šiuo [susitarimu] mes būsime draugiška kaimynė, geriausia draugė ir sąjungininkė, kokią tik galėtų turėti ES“, – sakė jis.
Pasirašęs susitarimą, kuris buvo į Londoną atskraidintas JK Karališkųjų oro pajėgų lėktuvu, B. Johnsonas sakė: „Tai puikus sandoris šiai šaliai, taip pat ir mūsų draugams bei partneriams.“
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis per Briuselyje 9 val. 30 min. vietos (10 val. 30 min. Lietuvos) laiku įvykusią ceremoniją žurnalistų akivaizdoje pasirašė 1 246 puslapių Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimą, kuris po mėnesius trukusių sunkių derybų pagaliau buvo pasiektas Kūčių dieną.
„Kelias buvo ilgas. Atėjo laikas pamiršti „Brexitą“. Mūsų ateitis kuriama Europoje“, – sakė U. von der Leyen.
Ketvirtadienį 23 val. (penktadienį 1 val. Lietuvos laiku) Didžioji Britanija pasitrauks iš Europos bendrosios rinkos ir muitų sąjungos, pasibaigus sunkiems metams ir pereinamajam laikotarpiui po „Brexito“, kai vyko intensyvios ir sunkios derybos dėl būsimų prekybinių ryšių.