Japonija turėtų siekti laipsniškai visiškai atsisakyti branduolinės energetikos, penktadienį pareiškė šalies energetikos ministras Yukio Edano.
„Vyriausybės strategija dabar yra sumažinti priklausomybę nuo branduolinės energetikos iki kaip įmanoma žemesnio lygio. Norėčiau, kad priklausomybė nuo branduolinės energetikos būtų nulinė. Norėčiau kuo anksčiau matyti visuomenę, funkcionuojančią be branduolinės energetikos. Tačiau dėl to, kaip greitai iš tikrųjų ta priklausomybė gali būti sumažinta ir ar ji gali būti sumažinta iki nulio, noriu spręsti, pasitaręs su ekspertais“, – kalbėjo J. Edanas.
Dabar Japonijos branduolinė energetika yra parklupdyta ant kelių – išjungti visi, išskyrus vieną, iš 54 šalies reaktorių, ir nė vienas negali ir vėl pradėti veikti, kol nebus atliktas saugumo patikrinimas ir duotas vietos valdžios sutikimas.
Vyriausybė artimiausiu metu nori atnaujinti kelių reaktorių darbą, kad išvengtų energijos tiekimo sutrikimų vasarą, kai elektros paklausa didžiausia.
Vyriausybė patiria prieštaringą spaudimą, nes kompanijos ragina atnaujinti reaktorių darbą ir neatsisakyti branduolinės energijos, kad nebūtų suduotas smūgis ekonomikai, tačiau didelė dalis visuomenės nerimauja dėl saugumo po Fukušimos krizės.