energetika
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „energetika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „energetika“.
Aiškėja, kas už elektrą šiemet mokėjo daugiau: „Nieko nesuprantu“
Nepriklausomi elektros tiekėjai jau dabar mažina fiksuotos kainos planų tarifus. O vartotojai, mokantys biržos kainą, šiemet mokėjo daugiau. Tad specialistai ragina pasitikrinti savo sutartis ir nepraleisti progos jas pasikeisti.
Kitąmet 5 proc. brangs visuomeninė elektra, netikėtumų gali sukelti ir Baltijos šalių tinklų sinchronizavimas su Europos tinklais.
Panevėžiečiai skuba į prekybos centrus ne tik vaišių šventiniam stalui, bet ir susimokėti komunalinius mokesčius.
Energetikos milžinai žada skirti 500 mln. dolerių tvariai energijos prieigai
Energetikos milžinai „TotalEnergies“, BP, „Equinor“ ir „Shell“ kartu įsipareigojo investuoti į iniciatyvas, atitinkančias Jungtinių Tautų 7-ąjį darnaus vystymosi tikslą.
Projektu siekiama užtikrinti galimybę visiems naudotis įperkama, patikima, tvaria ir modernia energija.
Keturi energetikos milžinai imasi naujos iniciatyvos, tikėdamiesi paskatinti didelio poveikio vietos projektus, padėsiančius iki 2030 metų pasiekti iniciatyvos tikslus.
Bendra 500 mln.
Ruoškitės: lapkritį šildymas kainuos brangiau, kainų šuolis laukia ir sausį
Dažname mieste šiluma, palyginti su rugsėju, kainavo brangiau. Ir brangimas tęsiasi toliau. Šilumininkai praneša, kad dažname mieste lapkritį šiluma kainuos dar daugiau. Ir ne todėl, kad šąlant orams jos reikės daugiau, jie tiesiog brangina pačią šilumą. Energetikos ministras šio brangimo matyti nenori ir ragina lyginti kainas su pernykštėmis.
Na, o energetikai ragina šį sezoną pasiruošti kainų svyravimams ir prognozuoja, kad šiluma brangs iki piko sausį.
Neįtikėtina 4-ių vaikų mamos Vilmos istorija – vyras pats pastūmėjo mane į egiptiečio glėbį
Laidoje „Pasikalbėkim“ – akredituota hipnoterapeutė, keturių vaikų mama Vilma Elatroush. Iš nedidelio Lietuvos miestelio kilusi moteris jau ne vienerius metus gyvena Švedijoje, į kurią išvyko po nelengvų skyrybų. Ten įvyko pokyčiai ne tik Vilmos asmeniniame, bet ir profesiniame gyvenime.
Ilgus metus dirbusi, kaip pati sako, biurokratinį darbą, ji nusprendė sukti į hipnoterapiją. Šiandien šį metodą yra išbandžiusi ir ne viena garsi Lietuvos moteris.
Politikų nuomonės dėl energetikos išsiskiria: vieni įžvelgia Lietuvos proveržį, kiti kaltina privataus kapitalo vaidmenį
Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų debatuose kilo ginčas dėl energetikos strategijos Lietuvoje. Keletas politikų akcentavo, kad Lietuva pastaraisiais metais pati pasigamina vis daugiau elektros energijos ir ateityje netgi taps eksportuotoja, tuo tarpu kiti atkreipė dėmesį į strategiškai svarbių įmonių valdymą.
Maikštėnas: „Ignitis“ svarsto dalyvauti antrajame jūrinio vėjo parko aukcione, galutinio sprendimo dar nėra
Lapkričio viduryje planuojant skelbti antrąjį strateginio objekto Baltijos jūroje – vėjo jėgainių parko – konkursą, galimybes jame dalyvauti svarsto ir pirmąjį aukcioną laimėjusi valstybės energetikos įmonių grupė „Ignitis“, sako jos valdybos pirmininkas Darius Maikštėnas. Visgi, pasak bendrovės vadovo, galutinis sprendimas bus priimtas patvirtinus konkurso sąlygas.
„Mūsų galutinis sprendimas priklausys nuo to, kaip atrodys sąlygos, kai bus paskelbtos.
Studija: šešių Baltijos jūros šalių 2,5 tūkst. km vandenilio koridorius – iki 2040-ųjų
Iki 2040 metų Suomiją, Estiją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją ir Vokietiją turėtų sujungti 2,5 tūkst. kilometrų ilgio žaliojo vandenilio koridorius, kuriuo kasmet bus transportuojama iki 2,7 mln. tonų šio kuro.
Tai rodo Šiaurės ir Baltijos šalių dujų perdavimo sistemos operatorių baigta išankstinė tokio koridoriaus galimybių studija, pirmadienį pranešė Energetikos ministerija.
Klaipėdos rajone atidarytas 30 mln. eurų vertės pramonės inovacijų parkas
Ketvirtadienį Klaipėdos rajone, Dirvupių kaime, atidarytas didžiausias Baltijos šalyse pramonės inovacijų parkas „VMG Technics R&D Park“.
Pranešama, kad 30 mln. eurų vertės parke bus kuriami ir diegiami inovatyviausi robotikos, automatikos, dirbtinio intelekto ir kiti technologiniai sprendimai, skirti Baltijos, Skandinavijos, JAV, Japonijos, Australijos bei kitų šalių pramonės lyderiams.
Naglis Šulija apie žaliąją energetiką: aš pažadu, kad ji klimato kaitos nesustabdys
Mokslininkai skaičiuoja, kad per pastaruosius metus mūsų klimatas rekordiškai šyla. Pagrindinė to priežastis – žmogaus veikla. Dėl to vyksta globalinis atšilimas. Tačiau šiandien žmonija, o ypač ES, stengiasi imtis veiksmų, kurie jau prasidėjusius klimato pokyčių procesus sustabdytų. Vienas iš jų – žalioji energetika. Tačiau ar ji išties yra veiksminga?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Valdžiai siūlant platinti proskynas miškų savininkai reikalauja kompensacijų
Energetikos ministerijai siūlant platinti miškų ir laukų proskynas šalia elektros tinklų, privačių miškų savininkai nuogąstauja, kad už jų valdose iškirstus medžius jiems nebus atlyginta.
Be to, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA) pirmininko Algio Gaižučio teigimu, priėmus tokius pakeitimus visoje šalyje būtų iškirsta apie 10–12 tūkst. hektarų miškų. Anot jo, tai gerokai daugiau nei naujų miškų pasodinama kasmet.
„Nenorima atlyginti už tas proskynas.
REKLAMA
REKLAMA
Iš pareigų atleistas Ukrainos energetikos ministro pavaduotojas: sučiuptas imant 500 tūkst. dolerių kyšį
Ukrainos vyriausybė priėmė sprendimą atleisti iš pareigų energetikos ministro pavaduotoją Oleksandrą Cheilą.
Tai „Telegram“ kanale pranešė nuolatinis ministrų kabineto atstovas Aukščiausiojoje Radoje Tarasas Melnyčukas, kuriuo remiasi „Ukrinform“.
„Ukrainos ministrų kabinetas atleido Oleksandrą Cheilą iš Ukrainos energetikos ministro pavaduotojo pareigų“, – parašė jis.
Anksčiau buvo pranešta, kad Ukrainos pareigūnai sulaikė energetikos viceministrą imant 500 tūkst. dolerių kyšį.
„MT Group“ vadovauti paskirtas Mindaugas Zakaras
Strateginius Europos energetikos ir pramonės infrastruktūros statybų projektus vykdančiai bendrovei „MT Group“ vadovauti paskirtas Mindaugas Zakaras.
„Grįžtu prie aktyvaus bendrovės valdymo su aiškia strategija, kaip „MT Group“ sieks įsitvirtinti sparčiai besivystančioje atsinaujinančios energetikos rinkoje, kur ypač auga biodujų, vandenilio energetikos bei anglies dvideginio surinkimo sprendimų poreikis“, – pranešime cituojamas naujasis „MT Group“ vadovas M. Zakaras.
Energetikos ekspertas: gerai, kad audra atėjo iki Vilniaus – ateityje stichijoms bus pasiruošta geriau
Energetikos ekspertas, prof. Vidmantas Jankauskas sako besitikintis, kad prieš savaitę įvykusios audros pamokos bus išmoktos ir ateityje padarytos klaidos nesikartos. Jo teigimu, tai, jog audra palietė visą Lietuvą, įskaitant Vilnių, neabejotinai atkreips politikų ir institucijų dėmesį į problemas.
Namuose dingus elektrai pasiūlė įsigyti brangų generatorių: „Reakcija buvo vienareikšmiška“
Energetikos ministras per audras elektros netekusiems gyventojams siūlo įsigyti brangius generatorius, kurių naudą ilgalaikėje perspektyvoje ekspertai kritikuoja. O kai kurie gyventojai vis dar gyvena be elektros ir laukia kompensacijos. Vidutinis vartotojas už gyvenimą be elektros ilgiau nei 3 paras gali tikėtis viso labo 60 eurų kompensacijos.
„Enefit“ ekspertas: svyravimai energetikos rinkoje turėtų paskatinti vartotojus galvoti apie elektros kainos fiksavimą
Ypač karštai vasarai išauginus elektros energijos poreikį ir nulėmus svyravimus, „Enefit“ ekspertas Valdemar Fiodorvičius neabejoja – stabilumu elektros rinka nepasižymės ir artimiausiais mėnesiais. Todėl, anot jo, dabar būtų palankiausias metas fiksuoti elektros kainą ir taip apsidrausti nuo jos šuolių.
Pirmąjį šių metų vasaros mėnesį „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje žemiausia elektros kaina su PVM buvo 0,79 ct/kWh, aukščiausia siekė 40,49 ct/kWh, o mėnesio vidurkis – 11,09 ct/kWh.
Lietuva iki žiemos Ukrainai perduos 50 mln. eurų vertės energetikos įrangos
Lietuva iki 2024 m. žiemos Ukrainai perduos Vilniaus 3-iosios termofikacinės elektrinės (TE-3) ir kitų energetikos infrastruktūros objektų įrangos, kurių vertė siekia 50 mln. eurų, praneša energetikos ministras Dainius Kreivys. Anot jo, ši įranga padės atkurti sugriautą Ukrainos energetikos infrastruktūrą.
„Lietuva yra vienintelė šalis, turinti tokią įrangą, tinkančią Ukrainos elektrinėms.
LEA: Savivaldybių energetikos plėtros pažanga spartėja
Atsinaujinančią energiją naudojančių elektrinių galia Lietuvoje praėjusiais metais sparčiai didėjo: baigiantis 2023-iesiems, vėjo jėgainių galia viršijo 1 200 MW, o saulės – 1 000 MW.
Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, pagal vėjo elektrinių įrengtąją galią pernai pirmavo Vakarų Lietuvos savivaldybės. Išsiskyrė Telšių rajono savivaldybė. Joje vėjo elektrinių įrengtoji galia siekė 204 MW. Taip pat neatsiliko ir Akmenės bei Šilutės rajonų savivaldybės.
LEA: elektros kainos pirmą kartą nuo metų pradžios viršijo 100 Eur/MWh
Didmeninė elektros kaina Lietuvoje per savaitę padidėjo 1,3 proc. ir pirmą kartą nuo metų pradžios viršijo 100 Eur/MWh ribą, pranešė Lietuvos energetikos agentūra (LEA).
LEA duomenimis, dyzelinas šalyje per savaitę pabrango 0,5 proc., benzinas – 0,1 proc., Brent nafta atpigo 1,8 proc., TTF gamtinių dujų kainos per savaitę sumažėjo 2,3 proc., o biokuras praėjusią savaitę kainavo 2,8 proc. mažiau nei ankstesnę savaitę.
Viceministrė Vengrijoje su ES kolegomis aptars energetikos sistemos dekarbonizaciją
Viceministrė Inga Žilienė pirmadienį Vengrijoje su Europos Sąjungos (ES) kolegomis aptars energetikos sistemos dekarbonizaciją.
Budapešte rengiamose neformalaus ES Energetikos tarybos posėdžio diskusijose bus aptartas geoterminės energijos vaidmuo, energetikos politikos įgyvendinimas iki 2030 metų ir nacionalinių energetikos ir klimato planų svarba, energetikos sektoriaus indėlis į naują konkurencingumo susitarimą.
Įprastai tokiuose renginiuose dalyvaujama ministrų lygiu.
Vyriausybė siūlo, kad energetikos bendrijų statusą norinčios įgyti ne pelno organizacijos turėtų teikti papildomus duomenis
Vyriausybė siūlo tikslinti duomenis, kuriuos apie savo veiklą turėtų pateikti atsinaujinančių energijos išteklių bendrijų (AEIB) statusą norinčios įgyti ne pelno siekiančios organizacijos.
Ministrų kabinetas trečiadienį priėmė šį Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą įgyvendinantį nutarimą, kuris numato tikslesnį leidimų išdavimą AEIB norinčioms tapti organizacijoms.
„Latvenergo“ šiemet yra numačiusi 460 mln. eurų investicijas
Latvijos valstybinė energetikos grupė „Latvenergo“, užsienio rinkose, įskaitant Lietuvą, naudojanti „Elektrum“ prekės ženklą, 2024-aisiais yra numačiusi 460 mln. eurų investicijas.
Anot jos pranešimo, beveik trečdalis investicijų (150 mln. eurų) bus nukreipta į elektros skirstomuosius tinklus.
Kita pagrindinė investicijų sritis – valdomų elektros gamybos aktyvų – hidroelektrinių ir kogeneracinių jėgainių – priežiūra, tobulinimas ir pertvarkymas. Tam numatyta skirti 70 mln. eurų.
Vilniuje – metinė „Naujos kartos Lietuva“ plano konferencija
Antradienį sostinėje vyks Finansų ministerijos ir Europos Komisijos (EK) organizuojama metinė „Naujos kartos Lietuva“ plano konferencija.
Jos programoje numatomos diskusijos apie paramą verslams ir žaliąją pertvarką bei energetinio saugumo skatinimą Lietuvoje.
Iki rugpjūčio žadama parengti sustiprintos kritinių šalies objektų apsaugos planus
Energetikos, krašto apsaugos bei vidaus reikalų ministerijų vadovai sutarė iki rugpjūčio parengti planus, numatančius sustiprintą šalies kritinės infrastruktūros, įskaitant energetikos objektus, apsaugą.
„Ta pilka zona, kuomet yra įmanomos įvairios hibridinės, nekonvencinės atakos, ir matome, kad visoje Europoje ir specialiosios tarnybos, ir infrastruktūra yra ruošiama tokiems dalykams.
Keturiose Europos šalyse staiga dingo elektra: sistema sutriko vienu metu
Keturiose Balkanų šalyse nutrūko elektros energijos tiekimas, praneša žiniasklaida.
Elektros energijos tiekimas nutrūko beveik visur Bosnijoje ir Hercegovinoje, Juodkalnijoje, Albanijoje ir kai kur Kroatijoje.
Juodkalnijos leidinys „Vijesti“, remdamasis vietos elektros tinklų operatoriaus duomenimis, penktadienį perpiet pranešė, kad beveik visose šalies gyvenvietėse dingo elektra.
Leidinyje taip pat teigiama, kad didelė kaimyninės Albanijos dalis liko be elektros.
Rusiją nervina Lietuvos energetinė nepriklausomybė: daro viską, kad žmonės bijotų
Lietuvos energetinė nepriklausomybė – it rakštis Kremliui. Rusų propagandistai nenuilsdami deda į šuns dienas mūsų šalies sprendimus atsisakyti rusiškos energijos. Pastaruoju metu taikinyje būsimas atsijungimas nuo vadinamojo BRELL žiedo – vienos elektros tiekimo sistemos, kurioje yra Baltijos šalys, Rusija ir Baltarusija, o pagrindiniai valdymo pultai Maskvoje.
Ukrainoje visą savaitę bus elektros atjungimų
Po masyvių Rusijos atakų Ukrainos energetikos įmonė „Ukrenerho“ paskelbė, kad nuo pirmadienio visą savaitę daug kur bus atjungiama elektra.
Deficitas energetikos sistemoje bus didesnis nei praėjusią savaitę, per Ukrainos televiziją sakė įmonės vadovas Volodymyras Kudryckis. Dėl stygiaus elektros atjungimų bus visą dieną – ypač rytais ir vakaro valandomis.
Elektros atjungimo priežastys esą yra įvairios.
Rusai naktį atakavo energetikos objektus penkiose Ukrainos srityse
Naktį į šeštadienį Rusijos kariuomenė atakavo energetikos objektus penkiose Ukrainos srityse.
Tai pranešė Ukrainos energetikos ministras Hermanas Haluščenka, kuriuo remiasi „Ukrinform“.
„Priešas vėl apšaudo Ukrainos energetiką“, – rašoma pranešime.
Pasak ministro, buvo atakuojami energetikos objektai Zaporižios, Dnipropetrovsko, Donecko, Kirovohrado ir Ivano Frankivsko srityse.
Padariniai tikslinami.
Energetikai juos jau šalina.
Vyriausybė patvirtino Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją: iki 2050 metų Lietuva taptų klimatui neutrali
Ministrų kabinetas trečiadienį priėmė atnaujintą Nacionalinės energetinės nepriklausomybės (NENS) strategijos redakciją, kuria numatoma iki 2050 metų Lietuvai tapti klimatui neutralia bei visiškai energetiškai nepriklausoma valstybe. Kad strategiją galima būtų pradėti įgyvendinti, ją palaikyti dar turės parlamentas.
Vyriausybė svarstys Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją
Ministrų kabinetas trečiadienį svarstys atnaujintą Nacionalinės energetinės nepriklausomybės (NENS) strategijos redakciją, kuria numatoma iki 2050 metų Lietuvai tapti klimatui neutralia bei visiškai energetiškai nepriklausoma valstybe.
Anot projektą parengusios Energetikos ministerijos, strategija padeda užtikrinti, kad iki 2050 metų Lietuva galėtų ne tik iš vietinių atsinaujinančios energijos šaltinių pagaminta elektra padengti visus šalies poreikius, tačiau ir tapti elektros eksportuotoja.
Panevėžietė Valentina pasirinko garantinį elektros tiekimą: mato, kad moka mažiau už kaimynus
Energetikos reguliavimo taryba skelbia, kad beveik dešimtadaliu mažės visuomeninė elektros kaina. Tačiau nepriklausomi elektros tiekėjai savo kainų mažinti nežada. Piginti dujų reguliuotojas tvirtina taip pat neturįs galimybių. O žmonės džiaugiasi pasirinkę garantinį tiekimą.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Panevėžietė Valentina – garantinio elektros tiekimo klientė.
VERT: šiemet gyventojams turėtų pigti šiluma ir elektra, gamtinių dujų kaina laikysis panašiame lygyje
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skelbia, kad, lyginant su praėjusiu šildymo sezonu, šilumos kaina Lietuvoje vidutiniškai sumažėjo 17,5 proc, o tolimesnis mažėjimas numatomas ir šiemet.Reguliuotojo teigimu, gamtinių dujų kainos turėtų laikytis panašiame lygyje ir siekti 30 eurų už megavatvalandę. Visuomeninė elektros kaina, VERT skaičiavimais, nuo liepos mažės 8–12 proc.
Ketvirtadienį tarptautinė biokuro birža „Baltpool“ paskelbė, kad šiluma šiuo šildymo sezonu buvo 16 proc.
Seimas linkęs pripažinti vieną iš elektros perdavimo tinklų sujungimo projektų ypatingos valstybinės svarbos
Antradienį Seimas po svarstymo pritarė Energetikos ministerijos inicijuotam nutarimo projektui dėl Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projekto pripažinimo kaip ypatingos valstybinės svarbos.
Už projektą po svarstymo balsavo 93, susilaikė – 5, prieš 1 parlamentaras.
Kandidatai į prezidentus įžvelgia grėsmę dėl konkurencijos trūkumo energetikoje: pasigirdo raginimų nacionalizuoti „Ignitį“
Kandidatai į prezidentus sako, kad dabartinė situacija elektros rinkoje, kuomet didžiausią elektros rinkos dalį be didesnės konkurencijos turi nepriklausomas tiekėjas „Ignitis“, yra neraminanti. Jų teigimu, konkurencijos nebuvimas gali lemti oligopolinę arba monopolinę situaciją energetikos rinkoje, o kai kurie siūlo „Ignitį“ ir nacionalizuoti.
Save išsikėlęs kandidatas į prezidentus Ignas Vėgėlė teigia, kad jau šiuo metu esanti padėtis prilygintina oligopolijai.
Dėl Rusijos smūgių nutrūko elektros tiekimas beveik pusei milijono Ukrainos namų ūkių
Rusams apšaudžius energetikos infrastruktūrą, su Rusija besiribojančiose Ukrainos Sumų ir Charkivo srityse naktį kilo elektros tiekimo pertrūkiai, pirmadienį pranešė Ukrainos energetikos ministerija.
„Naktį priešas apšaudė energetikos infrastruktūrą Sumų srityje. Daugiau nei 400 000 namų ūkių Sumuose ir kituose srities miestuose bei kaimuose buvo atkirsti nuo elektros tiekimo“, – pažymėjo ministerija.
Gaminantys vartotojai atranda nutolusias saulės elektrines
Nors saulės elektrines įsirengia vis daugiau individualių namų savininkų bei verslo subjektų, tačiau auga ir saulės elektrinių parkai, sako UAB „Saulės grąža“ direktorė Deiminta Noreikienė. Tačiau Lietuvos saulės energetikos asociacijos vadovas Andrius Karazinas atkreipia dėmesį, kad dėl neaiškios gaminančių vartotojų ateities, atsiranda vis daugiau abejojančių, ar apsimoka įsigyti nutolusią saulės elektrinę.
Kreivys Lietuvai siūlo reformą: kainuos apie 150 milijardų eurų
Energetikos ministras Dainius Kreivys siūlo Lietuvai antrojo šimtmečio ketvirčio energetikos plėtros strategiją. Ragina atsisakyti naftos bei dujų ir ne tik plėsti saulės ir vėjo elektrines, bet ir statyti branduolinius reaktorius, gaminti vandenilį.
Ministras žada, kad Lietuva pasigamins net per daug elektros negu mums reikės, ir ji esą bus pigesnė negu dabar.
Planuojama statyti daugiau vėjo jėgainių: politikai siunčia perspėjimą
Baltijos jūros šalys planuoja jūroje plėsti atsinaujinančią energetiką. Vilniuje susirinkę šalių vyriausybių atstovai, atsakingi už energetiką, tarėsi, kaip teks saugoti statomus vėjo parkus nuo kibernetinių ir galimų karinių atakų. Politikai jau svarsto įdarbinti NATO šalių kariuomenes.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Už 30 kilometrų priešais Palangos tiltą jūroje, energetikos ministras viliasi, kad jau po 5 metų stovės vėjo jėgainės ir gamins Lietuvai švarią elektrą.
Vilniuje – Trijų jūrų viršūnių susitikimas, dėmesys – transportui, energetikai
Vilniuje ketvirtadienį prasideda Trijų jūrų viršūnių susitikimas, kurio metu šio regiono lyderiai diskutuos apie santykių plėtrą transporto, energetikos, kibernetinio saugumo srityse.
Lietuvoje lankysis delegacijos iš 25 šalių, tarp jų – 10 valstybių vadovai, įskaitant kaimyninės Lenkijos, Baltijos šalių prezidentus.
Ukrainos energetikos ministras: situacija energetikos sektoriuje sudėtinga
Ukrainos energetikos ministras Germanas Galuščenka sako, kad situacija energetikos sektoriuje yra sudėtinga po Rusijos smūgių šalies energetikos objektams, todėl Ukrainai reikia daugiau oro gynybos pajėgumų, kad apsaugotų savo energetinius išteklius nuo Rusijos raketų atakų ir išvengtų elektros energijos tiekimo nutraukimo vasarą.
Ambasadorė: JAV pasirengusios padėti atstatyti Ukrainos energetikos sektorių
Ukrainos energetikos ministras Germanas Galuščenko susitiko su JAV ambasadore Ukrainoje Bridget Brink, kad aptartų nuo paskutinių rusų atakų nukentėjusios Ukrainos energetikos infrastruktūros poreikius, pranešė Ukrainos energetikos ministerijos spaudos tarnyba.
G. Galuščenko supažindino B. Brink su energetikos sektoriuje esančia padėtimi ir rusų atakų pasekmėmis.
„Mums pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau priešas tęsia savo atakas ir be kita ko, puola ir mūsų pastotes“, – sakė G. Galuščenko.
Kreivys: pasigamindami pakankamai elektros savo poreikiams, stabilizuosime kainas vartotojams
Energetikos ministerijai numačius Lietuvos atsinaujinančių energijos išteklių vystymo tikslus, ministras Dainius Kreivys sako, kad, visą reikalingą elektros energiją gaminant šalies viduje, būtų užtikrintas kainų stabilumas gyventojams.
Zananavičius: atominiai reaktoriai – tik vienas būdų stabiliai elektros gamybai
Energetikos ministerijos siūloma galimybė po 2030-ųjų Lietuvoje vystyti mažos galios branduolinius reaktorius yra tik vienas iš būdų ateityje užtikrinti stabilią elektros gamybą, sako energetikos viceministras Albinas Zananavičius.
„Energetikos ministerija kalba apie stabilios generacijos poreikį ir nesako, kad tai būtinai bus branduolinė energetika. Branduolinė energetika yra viena iš opcijų, nes kitų opcijų šiandien nėra.
Energetikos ministerija įmones, ūkininkus ir bendrijas kviečia įsirengti elektros kaupimo įrenginius
Stiprinant energetinį savarankiškumą juridiniai asmenys, ūkininkai ir bendrijos nuo ketvirtadienio galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą iki 500 kWh talpos individualiems elektros energijos kaupimo įrenginiams įsirengti. Tam, pasak Energetikos ministerijos, planuojama skirti 3,2 mln. eurų.
Naujas paramos paketas gyventojams: vieniems padės statyti elektrines, kitiems duos nemokamai elektros
Vyriausybė paruošė naują paramos paketą saulės bei vėjo elektrinėms ir gyventojus vilioja nemokama elektra. Beveik milijardą eurų lengvatinių paskolų vyriausybė žada išdalinti verslui ir savivaldybėms, žaliosios energetikos projektams. Tiesa, savivaldybių įstaigos, norinčios savo saulės ar vėjo elektrinių, trečdalį jose pagamintos elektros turės skirti nepasiturintiems gyventojams.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Vyriausybė patikslino Lietuvos elektros sistemos sinchronizacijos su Europos tinklais planą
Vyriausybė trečiadienį patvirtino energetikos sistemos sinchronizacijos plano patikslinimus, kuriuose nustatomas siekis, kad Lietuvos energetikos sistema būtų parengta jungtis su Europos tinklais iki 2024 m. pabaigos.
Permokėjusiems už elektrą pinigų grąžinti neskuba: „Grąžinimas atrodo neteisingas, nelogiškas“
Elektros rinkos reguliuotojas ragina elektros tiekėjus grąžinti iš gyventojų ir įmonių surinktas baudas už sutarčių nutraukimą. Tačiau ne visi tiekėjai rengiasi tai daryti. Štai vienas elektros pardavėjas jau laukia klientų skundų, kuriuos žada patenkinti.
Kiti grąžinti pinigų kategoriškai nesutinka ir iš klientų surinktas baudas pasiryžę laikyti, nebent grąžinti privers teismai.
Į strateginių įrenginių sąrašą siūloma įtraukti liniją Mūša–Panevėžys, kaupiklių centrą
Energetikos ministerija Vyriausybei siūlo į nacionaliniam saugumui svarbių įrenginių sąrašą įtraukti dar du energetikos objektus.
Jei Vyriausybė pritars, į jį bus įrašytas keturių 200 megavatų (MW) bendros galios elektros energijos kaupiklių valdymo centras, esantis Vilniuje, Ozo gatvėje, ir 330 kV įtampos elektros perdavimo linija Mūša–Panevėžys.
Be to, sąraše patikslinta po rekonstrukcijos pasikeitusi kai kurių įrenginių vieta arba jų pavadinimai.
Vandenilio plėtros gairės: gamybos mastą siūloma didinti kartais
Lietuvai siekiant vystyti žaliojo vandenilio gamybą Energetikos ministerija, pasitarusi su šios rinkos dalyviais bei institucijomis, siūlo kelis kartus padidinti pernai pasiūlytą jo gamybos ateityje mastą.
Dabar skelbiama, jog iki 2030 metų šalyje norima įrengti ne mažiau kaip 1300 megavatų (MW) galios elektrolizės įrangos, per metus gaminti 129 tūkst. tonų šio švaraus kuro, o 41 proc. amonio trąšų gaminti iš žaliojo vandenilio.
Šildymas brangsta: Vilniuje gyventojai mokės penktadaliu daugiau, kainos kyla ir kitur
Dėl neįprastai šalto sausio mėnesio gyventojai už centrinį šildymą mokės penktadaliu daugiau nei pernai metų sausį. Sostinėje senuose daugiabučiuose už 50 kvadratinių metrų butą reikės vidutiniškai sumokėti 112 eurų. O dujomis namus šildantiems gyventojams Valstybinė energetikos reguliavimo taryba žada mažinti tarifus.
Sostinės gyventojai, kurie naudojasi centriniu šildymu, jau gauna sąskaitas už sausį.
Atidarytas didžiausias Lietuvoje nutolusiems vartotojams skirtas saulės parkas
Pajūryje, netoli Gargždų, veikti pradeda energetikos bendrovės „Elektrum Lietuva“ įrengtas „Bičiulystės“ saulės parkas. Tai iki šiol stambiausias įmonės įgyvendintas saulės energetikos projektas, kurio galingumas siekia 13 megavatų (MW). Tokio galingumo saulės parko, kuris generuoja elektros energiją nutolusiems vartotojams, Lietuvoje dar nebuvo.
Žaliąją energiją gaminantis, beveik 10 mln. eurų vertės saulės parkas iškilo 20 hektarų teritorijoje.