• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį planuoja balsuoti dėl siūlymo, kad privalomai izoliuotus darželinukus ir pradinukus namie prižiūrintys tėvai gautų ligos išmokas.

Seimas antradienį planuoja balsuoti dėl siūlymo, kad privalomai izoliuotus darželinukus ir pradinukus namie prižiūrintys tėvai gautų ligos išmokas.

REKLAMA

Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisos taip pat nustatytų išmokų sąlygas esantiems izoliacijoje po kelionės į užsienį.

Pagal pataisas, išmokos būtų mokamos už izoliacijoje esančius vaikus iki 8 metų, pradinukus ir vaikus su negalia iki 21 metų, kai jie mokosi pagal bendrojo ar specialiojo ugdymo programą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo, kad ligos išmokos už vaikų priežiūrą būtų mokamos, jei jiems paskiriama privaloma izoliacija dėl lankymosi koronaviruso paveiktoje šalyje arba tiesioginio sąlyčio su sergančiuoju. 

Ligos išmokas už izoliacijoje iki šių pataisų įsigaliojimo buvusių mažų vaikų ar vaikų su negalia priežiūrą siūloma mokėti atgaline tvarka. Šiuo metu ligos išmokos tėvams laikino nedarbingumo metu mokamos tik kai vaikas yra užsikrėtęs koronavirusu.

REKLAMA
REKLAMA

Pataisos taip pat nustato tvarką, kuomet nedarbingumo išmokas dėl privalomos izoliacijos gautų iš užsienio grįžę gyventojai, kurie ten lankėsi ne darbo tikslais.

REKLAMA

Išmokos būtų mokamos, jei darbuotojas neturėtų galimybės dirbti nuotoliniu būdu ir šalis, iš kurios grįžo, iki jam išvykstant nebuvo įtraukta į sąrašą valstybių, iš kurių grįžus privaloma izoliacija.

Ligos išmoka už vaiko priežiūrą siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“. Ją galės gauti tėvai, globėjai ar dirbantys seneliai. Išmoka grįžusiems iš užsienio gyventojams būtų mokama nuo trečios dienos ir siektų 62,06 proc. nuo atlyginimo iki mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA

Privaloma izoliacija vaikui gali būt paskiriama dviem atvejais – kai vaikas be tėvų ar globėjų lankėsi koronaviruso paveiktoje šalyje arba kai turėjo tiesioginį sąlytį su sergančiuoju. Išmoka nepriklausytų, jeigu vaikas į koronaviruso paveiktą šalį išvyko, kai ši šalis jau buvo įtraukta į paveiktų valstybių sąrašą.

Jeigu vaikas koronaviruso paveiktoje šalyje lankėsi su tėvais ar globėjais, tėvai ar globėjai turi izoliuotis patys, todėl jiems išmoka mokama kaip už suaugusių asmenų izoliaciją, o ne už vaiką. Ligos išmoka už suaugusio asmens izoliaciją siekia 62,06 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pataisomis siūloma aiškiau nustatyti, kas yra infekcijų plitimą ribojantis režimas mokykloje ar darželyje bei suvienodinti, už kokio amžiaus vaikus mokama ligos išmoka, kai toks režimas yra paskelbiamas visoje įstaigoje ar atskirose klasėse.

Pagal jas, jeigu mokykloje, darželyje ar atskirose klasėse Nacionalinio visuomenės sveikatos centre nurodymu bus paskelbtas infekcijų plitimą ribojantis režimas, ligos išmokos galės būti mokamos už nesergančius vaikus iki 8 metų, pirmų-ketvirtų klasių moksleivius ir vaikus su negalia iki 21 metų, besimokančius pagal bendrojo ar specialiojo ugdymo programą.

REKLAMA

Ligos išmokas ketinama mokėti tiek, kiek mokykloje ar atskiroje klasėje trunka infekcijų plitimą ribojantis režimas.

Šios pataisos galios, kai infekcijų plitimą ribojantis režimas mokykloje, darželyje ar atskiroje klasėje paskelbiamas dėl ligos, dėl kurios Lietuvoje galioja ekstremali padėtis ar karantinas.

Kai infekcijų plitimą ribojantis režimas paskelbiamas dėl kitos ligos, pavyzdžiui, gripo, tuomet išmoka mokama už vaikų, besimokančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programą, priežiūrą ir ne ilgiau nei 14 dienų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų