Šilumos kainos stabilizavosi ir beveik nekinta jau aštuntą mėnesį iš eilės, praneša Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK). Tačiau per metus skirtinguose regionuose šilumos kaina keitėsi nevienodai, ir tai iš esmės priklausė nuo to, kaip dažnai, svyruojant kuro kainoms, buvo keičiama šilumos kaina.
„Užšaldžius“ šilumos kainą ilgesniam laikotarpiui, išaugusias ir nepadengtas kuro sąnaudas šilumos vartotojai apmoka vėlesniais mėnesiais. Taigi šiuo metu Kaune šilumos kaina yra apie 4 proc., Vilniuje ir Klaipėdoje – 5 proc., o Šiauliuose ir Panevėžyje apie 10 proc. didesnė, palyginti su 2010 m. balandžio mėn., šioms įmonėms ilgesnį laiką nekeitus šilumos kainų.
Vasario mėnesį, palyginti su sausio mėnesiu, gamtinių dujų kaina litais padidėjo 2 proc. (JAV doleriais – 3 proc.). Lyginant 2010 m. vasario mėn. su 2011 m. vasario mėn., gamtinių dujų kaina išaugo 12 proc. skaičiuojant litais. Biokuro kainų mėnesio pokytis yra 7 proc. (lyginant vasario mėn. ir sausio mėn. kainas), metinis pokytis yra 25 proc. (lyginant 2010 m. vasario ir 2011 m. vasario mėn. kainas). Tarp pagrindinių naudojamų kuro rūšių, biokuras šiuo metu yra pigiausia kuro rūšis šilumos gamybai, tačiau į bendras žaliavų rinkos kainų tendencijas reaguoja kaip ir kitos kuro rūšys.
Daugiausiai už šilumą mokėjo Prienai, Kazlų rūda, Pakruojis, Joniškis ir Biržai (daugiau nei po 30 ct už kWh), mažiausiai Tauragė (18,65 ct), Utena (19,12 ct) ir Molėtai (20,28 ct). Iš didžiųjų miestų šiluma brangiausia Kaune, pigiausia – Panevėžyje.