• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Planuojama kurti platformą, kurioje vartotojai galėtų lyginti būtiniausio prekių krepšelio ir įvairių produktų kainas skirtingose parduotuvėse, sako žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas.

Planuojama kurti platformą, kurioje vartotojai galėtų lyginti būtiniausio prekių krepšelio ir įvairių produktų kainas skirtingose parduotuvėse, sako žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas.

REKLAMA

Taip jis kalbėjo po ketvirtadienį įvykusio trečio Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) suformuotos Maisto tarybos posėdžio.

„Tikslas yra apjungti ir apibendrinti į vieną kažkokią platformą visų parduotuvių siūlomas kainas, o ta platforma ar mobilioji programėlė padėtų vartotojams nuspręsti, kur jiems geriausia apsipirkti. (...) Tam neprieštaravo nei prekybininkai, nei Konkurencijos taryba“, – žurnalistams teigė I. Hofmanas.

Anot jo, posėdyje analizuotos grikių ir vištų kiaušinių tiekimo grandinės, kainų pasiskirstymas, o prie šių duomenų apžvalgos ketinama grįžti kituose posėdžiuose. Analizę iš dalies atlieka Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC).

REKLAMA
REKLAMA

„Prekybininkai suabejojo, ar ŽŪDC metodika atitinka šiandienos aktualijas ir yra pakankamai objektyvi. Kitame posėdyje grįšime prie metodikos ir spręsime, kaip tinkamai analizuoti produktų kainos pasiskirstymą tiekimo grandinėje“, – teigė ŽŪM vadovas.

REKLAMA

Maisto kainų nereguliuos?

Nors, pasak I. Hofmano, numatytų tikslų Maisto tarybai nepavyksta pasiekti norimais tempais, tai esą nereiškia, kad valdžia turėtų imtis reguliuoti maisto produktų kainas.

„Toks (kainų reguliavimo – ELTA) mechanizmas yra įmanomas, tačiau aš nesu to šalininkas ir manau, kad to nereikia. (...) Pirmuose posėdžiuose kalbėjome, kad galėtume užfiksuoti kelių produktų kainas ribotam laikui – dviem ar trim mėnesiams. Tačiau supraskime, kad ilgesnis fiksavimas veda prie stagnacijos ir slopina konkurenciją“, – aiškino ministras.

REKLAMA
REKLAMA

I. Hofmano teigimu, ateinančiame Maisto tarybos posėdyje toliau bus aiškinamasi, kodėl maisto kainos galutiniam vartotojui kyla, kai pirminės produkcijos kainos išlieka panašiame lygyje.

„(Posėdis – ELTA) prasidėjo mano klausimu apie tai, kas nulemia, kad produktų kainos galutiniam vartotojui didėja, kai tuo tarpu pirminės žemės ūkio produkcijos kainos – nedidėja. Prekybininkai į tai gal šiek tiek asmeniškai sureagavo, tačiau tokio tikslo tikrai nebuvo. (...) Klausimas buvo skirtas ne tik prekybininkams, bet ir perdirbėjams, tačiau į jį atsakyta nebuvo“, – tikino ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis Maisto tarybos posėdis vyko vasario pabaigoje, antrasis – balandį.

Tarybą sudaro ministerijų, žemės ūkio asociacijų, universitetų ir verslo atstovai.

I. Hofmanas taip pat yra sakęs, kad naujoji institucija galėtų būti darbdavių, profsąjungų ir institucijų atstovus vienijančios Trišalės Tarybos atitikmuo.

REKLAMA
Jeigu dar kokias tris šaraškes sukūrus nesvarbu kokiems klausimams nagrinėti, kažin kas greičiau kiltų - maisto kainos ar mokesčiai biurokratų išlaikymui ?
Isivaizduoju kokią bobulyte ar dieduka internete studijuojant, kur jiems pirkti pigiau....ir, o varge, ta parduotuve uz 40 km....o artimoje kainos nelabai gražios.... jūs mane stebinate, ponai ministrai, kas ir kodel jums sauna į galvą tokios kvailos mintys....nesuvokiama protu....jie ten visai nutolsta nuo gyvenimo....
Gyvulynas gaunasi , pinigu atemimas per mokescius , kainas , dideje socialine neligybe , auga skurdas , skursta buitis ir visa tai tures ilgalaikes pasekmes manau prastes zmogu sveikata , augs nusikalstamumas ir negali pazabot musu lobistu , perziuret imoniu pelnus uztikrint zmonems nora ta isgyvenimo paketa , tiek kainu ir paslaugu o dar tik ziuri kaip daugiau pinigu atimt .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų