LB valdybos pirmininko Gedimino Šimkus teigimu, pagal anksčiau tarybos sutartą formulę MMA augimas galėtų siekti 13,4 proc., tačiau jeigu taryba susitarė dėl mažesnio augimo, tai irgi yra gerai.
„Prieš penketą metų buvo susitarta dėl depolitizavimo paties proceso ir susitarta dėl formulės. Lietuvos bankas paskaičiavo pagal šitą formulę, rezultatas buvo 13,4 proc., iš jų 6 proc. yra tam tikra prasme kompensavimas to, kas galėjo būti padidinta praėjusiais metais, pagal tą pačią formulę. Jeigu trys šalys susitarė, tai ir yra Trišalės tarybos darbo rezultatas ir viskas yra gerai“, – žurnalistams penktadienį sakė G. Šimkus.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė penktadienį sakė, jog MMA didinant 10 proc., o ne 13,4 proc. (iki 953 eurų,), kaip skaičiavo Lietuvos bankas, darbuotojai gaus didesnę naudą.
„Labai svarbu skaičiuoti, kiek mažiausiai uždirbančių žmonių pajamos padidės į rankas, todėl šių dviejų instrumentų – tiek MMA augimas, tiek neapmokestinamų pajamų dydžio – jis sudarė palankesnę formulę, kai nauda žmogui gavosi didesnė apjungiant šiuos abu instrumentus“, – penktadienį spaudos konferencijoje teigė M. Navickienė.
Jos skaičiavimais, MMA „į rankas“ sieks 709 eurus.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija reikalavo, kad MMA būtų ne mažesnė kaip 700 eurų „į rankas“.
Trišalė taryba yra sutarusi, kad MMA ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykis neturi būti mažesnis kaip 45 proc. ir didesnis kaip 50 proc., bei turi atitikti ketvirtadalio didžiausią santykį tarp VDU ir MMA turinčių ES valstybių paskutinių trejų metų vidurkį.
Pagal šią formulę Lietuvos bankas skaičiavo, kad MMA kitais metais galėtų augti 13,4 proc., arba 113 eurų iki 952 eurų.
Šiuo metu MMA atskaičius mokesčius siekia 633 eurus, o iki mokesčių – 840 eurų.