• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kur kreipiatės, norėdami investuoti sutaupytus pinigus? Ypač jei nesate finansinių rinkų profesionalas ir neturite laiko visą dieną stebėti akcijų kursus?

REKLAMA
REKLAMA

Dažnai pagalbos ieškoma bankuose, kuriuose „nemokamai“ patarimus dalina investavimo konsultantai. Jie dažniausiai siūlo banko platinamus produktus.

REKLAMA

Kita galimybė – finansų maklerio įmonės, tačiau ir jos ne visuomet gali išlikti objektyvios dėl valdomų investicinių fondų.

Vakarų šalyse prieš investuojant įprasta pasitarti su nepriklausomais finansų patarėjais, kurie konsultuoja ne tik investicijų, bet ir kreditų bei draudimo klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

Patarėjai išanalizuoja investuotojo finansinę situaciją, padeda sudaryti finansinį planą, suformuluoja investavimo tikslus ir pagal asmeninį rizikos profilį parenka tinkamus investicinius produktus.

Tačiau ar finansų patarėjai iš tiesų nepriklausomi? Dalinai. Vieni jų gauna komisinius už parduotus produktus bei papildomą mokestį už konsultacines paslaugas. Kiti – visiškai nepriklausomi, nes jiems yra mokama tik už konsultacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ypač Amerikoje finansų konsultantai turi labai didelę įtaką. Pavyzdžiui, net 80 proc. investicinių fondų vienetų perkami per finansų patarėjus. Jiems dalinai apmokama iš fonde numatytų išlaidų konsultacijoms. Todėl per tarpininkus parduodami fondai paprastai turi didesnį „antkainį“.

REKLAMA

Yra ir kitas variantas, kai fondo vienetas parduodamas be „antkainio“, tačiau tuomet finansų patarėjai gauna didesnį atlygį už konsultacines paslaugas.

Mūsų šalyje nepriklausomo finansų patarėjo paslaugos dar yra naujovė, todėl vis dar abejojama, ar atsirastų pakankamai suinteresuotų klientų, kurie už šias paslaugas būtų pasiruošę mokėti.

REKLAMA

Kita vertus, paklausa ilgainiui turėtų didėti, nes, augant finansinių priemonių skaičiui, darosi sunku išsirinkti sau tinkamiausią investiciją. Dažnai prireikia neutralaus profesionalo pagalbos, kuris nebūtų suinteresuotas siūlyti kažkurios vienos įmonės platinamus produktus.

Lietuvoje finansų patarėjo įmones leidžiama steigti nuo praėjusių metų rugsėjo, tačiau pirmoji licencija (ir kol kas vienintelė!) buvo išduota tik šių metų birželį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Finansų patarėjo įmonės gali priimti ir perduoti klientų pavedimus bei teikti konsultacijas. Mūsų šalyje patarėjai taip pat gali gauti komisinius iš emitento už parduotus produktus.

Tačiau apie tai prieš teikdami paslaugą privalo informuoti klientą. Tikimasi, kad tai padės konsultantams išlikti neutraliems.

Daugėjant profesionalių ir objektyvių patarėjų, augs ir konkurencija investavimo rinkoje. O kuo daugiau konkurencijos – tuo geriau klientui.



MarketNews.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų