"Viena vertus, Latvija įsivedusi eurą pagerina investicinį klimatą ir tas matosi jau dabar - kai buvo priimti atitinkami Europos Sąjungos teisės aktai, pagerėjo jų reitingai ir atitinkamai jų skolinimosi sąlygos, todėl Latvijos ekonomika turi šansų ūgtelti į viršų. Neigiamas faktorius Lietuvai gali būti atitraukimas investicijų, su tuo galėtume kovoti, tvirtai pasiryžę planuoti įsivesti eurą 2015 metais, tada ilgalaikes investicijas planuojantis verslininkas į tą vienerių metų skirtumą galbūt neatsižvelgtų", - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė R.Šadžius.
Pasak jo, yra ir teigiama euro įvedimo Latvijoje pusė.
"Antra vertus, Latvijoje įvedus eurą, tai turėtų teigiamos reikšmės ir Lietuvai, vienas iš labai svarbių ekonominių partnerių, todėl Latvijoje išaugęs vartojimas, padidėję atlyginimai galėtų patempti ir Lietuvos padėtį", - sakė ministras.
Pasak jo, jeigu Lietuvai nepavyktų įsivesti euro, tektų peržiūrėti ekonominės plėtros perspektyvas.
"Jeigu mums tai nepavyksta, tada, matyt, reikės peržiūrėti ir mūsų ekonominės plėtros perspektyvas, nes šis faktorius svarbus užsienio investuotojams", - sakė R.Šadžius.
Pasak jo, dabartiniais duomenimis, Lietuva visiškai atitinka Mastrichto keliamus reikalavimus euro įvedimui.
Latvija į euro zoną įstos sausio 1 dieną, o Estija tai padarė 2011 metų sausio 1-ąją. Lietuva eurą įsivesti siekia nuo 2015 metų.
Tam, kad galėtų įstoti į euro zoną, valstybė narė turi atitikti vadinamuosius Mastrichto kriterijus dėl viešųjų finansų deficito, infliacijos ir skolos. Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metais.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.