Pasaulio ekonomika jau įžengė į naują recesiją – ji prasidėjo keliose Europos šalyse praėjusį ketvirtį ir netrukus šis procesas persimes į visą regioną, o vėliau ir į Jungtines Valstijas, teigia amerikietis, žinomas ekonomistas, finansų analitikas Gary Shilling.
Jo nuomone, recesija Europoje, kuri bus tokia pat gili kaip ir Jungtinėse Valstijose 2007–2009 metais, gali persimesti į JAV ekonomiką jau pirmąjį 2012 m. ketvirtį.
Europos šalims tampa vis sudėtingiau palaikyti Graikiją, Portugaliją bei Italiją su Ispanija, nes daugumos regiono šalių ekonomikoms taip pat kyla grėsmė. „Europa yra tokios būklės, kuri pereina į gilią recesiją“, – sakė analitikas ir pridūrė, kad regioną ištiks finansų ir ekonomikos krizė, analogiška 2008 m. krizei.
Pasak ekonomisto, nevientisa monetarinė politika regione apsunkina kovą su krize.
Pasaulio bankas sumažino pasaulio ekonomikos augimo prognozę, o euro zonos šalyse 2012 metais prognozuoja 0,3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) nuosmukį.
Eksperto nuomone, Europos recesija bus daug gilesnė. 2007–2009 m. JAV BVP realiai nusmuko 5,4 proc., panašus nuosmukis tikėtinas ir euro zonoje. Graikijos ekonomika, pavyzdžiui, 2011 metais susitraukė 5–6 proc., mano ekspertas.
Kalbėdamas apie JAV ekonomiką rinkos specialistas pastebėjo, kad ten recesija nebus tokia smarki. „JAV ekonomika susitrauks maždaug 2,1 proc.“, – teigia jis.