• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija apsvarstė bei pateikė nuomonę dėl Lietuvos Konvergencijos programos, kuri buvo atnaujinta šių metų vasario mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Europos Komisija palankiai vertina Lietuvos 2009 metais įgyvendintas svarbias ir ryžtingas viešųjų finansų konsolidavimo priemones kurios, Komisijos nuomone, padėjo sušvelninti ekonominės krizės pasekmes, teigiamai įtakoja šiuo metu vykstantį ekonomikos stabilizavimosi procesą bei prisideda prie pernelyg didelio deficito ištaisymo.

REKLAMA

Išvadoje pažymima, kad Lietuva turi toliau tęsti Konvergencijos programoje numatytus biudžeto konsolidavimo veiksmus, siekiant sumažinti viešųjų finansų deficitą nuo 9,1 proc. BVP 2009 metais iki 3 proc. BVP 2012 metais.

Europos Komisija, vertindama, kad Lietuva išgyveno didelį ekonomikos nuosmukį, atkreipia dėmesį į tai, kad 2010 metų ūkio augimas, o tuo pačiu ir užsibrėžto viešųjų finansų deficito uždavinio – 8,1 proc. BVP pasiekimas, priklauso nuo kelių prielaidų: tvaraus eksporto atsigavimo ir ES paramos įsisavinimo. Tokias pagrindines šių metų ekonomikos augimo 1,6 proc. prielaidas yra įvardinusi ir Finansų ministerija savo pateiktose makroekonominėse prognozėse.

REKLAMA
REKLAMA

Komisijos nuomone, įgyvendinus Lietuvos Konvergencijos programoje numatytos biudžeto rengimo reformos priemones, bus ženkliai pagerinta šalies viešųjų finansų būklė.

Svarbiausias siekis, pasak Europos Komisijos, yra atkurti tvarų šalies ūkio augimą, išvengiant ženklesnių vidaus ir išorės disbalansų. Nuomonėje teigiama, kad, kaip ir numatyta Lietuvos Konvergencijos programoje, reikalinga įgyvendinti užsibrėžtas ambicingas struktūrines reformas, kuriomis bus sustiprintas viešųjų finansų stabilumas ir palaikomas ekonomikos atsigavimas, atkreipiant dėmesį į sveikatos, socialinės apsaugos bei aukštojo mokslo tobulinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apibendrinant, Europos Komisijos nuomone Lietuva, kaip ir yra numačiusi 2010 metų Konvergencijos programoje, turi tęsti viešųjų finansų konsolidavimo priemones, vykdyti numatytą  biudžeto rengimo reformą, apimančią stebėsenos ir atskaitomybės priemones ir įgyvendinti užsibrėžtas struktūrines reformas.

Ši Europos Komisijos nuomonė bus teikiama tvirtinti ES ekonomikos ir finansų ministrų tarybai (ECOFIN) šių metų balandžio mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų