Prancūzija ir Vokietija nutarė padidinti euro zonos gebėjimo fondą iki 2 trilijonų eurų (6,9 trln. Lt), antradienį pranešė britų laikraštis „The Guardian“. Šis pranešimas paskatino JAV akcijų rinkos ir euro kurso augimą, nors rinkose ir abejojama tokio susitarimo realumu.
Kiek anksčiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel perspėjo, kad bloko lyderiai neišspręs krizės problemos per vieną viršūnių sutikimą.
„The Guardian“ cituoja aukšto rango diplomatus iš Europos Sąjungos, kad euro zona penkis kartus išplės paramos fondą nuo 440 mlrd. eurų iki 2 trln. eurų (nuo 1,5 iki 6,9 trln. Lt).
Laikraščio pastebėjimu, įsitikinimas, kad šiam planui bus pritarta per viršūnių susitikimą sekmadienį, stiprėja, nes „Moody's“ perspėjo galinti įtraukti aukščiausią Prancūzijos skolinimosi reitingą į peržiūrimų reitingų sąrašą su galimybe jį sumažinti.
Po šių pranešimų JAV akcijų rinka ir euro kursas pakilo, tačiau investuotojai užima laukimo pozicijas.
Dalis analitikų į šią naujieną reaguoja skeptiškai. Pasak jų, „buvo daugybė pranešimų iš Europos apie planuojamas priemones, bet kitą rytą tekdavo nusivilti“.
Kaip praneša „The Guardian“, Prancūzija ir Vokietija susitarė, kad Europos bankus būtina rekapitalizuoti, kad jie atitiktų Europos bankų organizacijos reikalavimus dėl 9 proc. bazinio kapitalo koeficiento.
Nors Prancūzijos ir Vokietijos bankai tvirtina esantys pajėgūs patys pasiekti būtiną kapitalo lygį, kitiems bankams gali tekti kreiptis paramos į vyriausybę ar Europos finansinio stabilumo fondą (EFSF), rašo laikraštis.