Lietuvos–Lenkijos dujų jungties projekto poveikio aplinkai vertinimui parengti siūloma skirti 420 tūkst. eurų (50 proc. reikalingų lėšų);
Syderių požeminės gamtinių dujų saugyklos projekto planui ir poveikio aplinkai vertinimui parengti – siūloma skirti 252 tūkst. eurų (50 proc. reikalingų lėšų);
LitPol Link jungties nuolatinės srovės keitiklio įrengimo darbams – siūloma skirti 50 tūkst. eurų (10 proc. reikalingų lėšų).
Šiame pirmame sprendimų priėmimo etape buvo nuspręsta visiems šiems projektams skirti maksimalią galimą ES finansinę paramą (studijoms – 50 proc. lėšų, darbams – 10 proc. lėšų). Iš viso parama šiems trims Lietuvos projektams sudaro daugiau kaip 5 proc. visiems ES projektams skirtos paramos.
Transeuropinių tinklų energetikos finansinės paramos komiteto sprendimas balsavimu skirti paramą yra vienas iš šios paramos skyrimo etapų. Kad šis paramos skyrimas galėtų būti įtvirtintas teisiškai dar yra reikalingas Europos Parlamento pritarimas tylos procedūra.
Iš viso šių metų TEN-E paramai gauti buvo pateikta 30 projektų, kuriems buvo prašoma 44,5 mln. eurų ES paramos. Iš jų kaip finansuotinų buvo atrinkta 15 projektų ir jiems įgyvendinti nuspręsta skirti 12,2 mln. eurų.
TEN-E finansinė parama yra skiriama ES energetikos projektų studijos ir projektų įgyvendinimo darbams. Nuo 2014 m. šį ES finansinės paramos instrumentą pakeis ES Infrastruktūros tinklų priemonė (Connecting Europe Facility). Tai sustiprins galimybes gauti finansinę paramą iš naujojo 2014-2020 m. ES biudžeto. Tikėtina, kad pasinaudojant Infrastruktūros tinklų priemone ES parama galėtų būti skirta ir šių projektų įgyvendinimo darbams atlikti.