• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vykstantys į parduotuvę gyventojai neretai pamiršta iš namų ar automobilio pasiimti vieną dalyką, dėl kurio galiausiai tenka išleisti daugiau pinigų, kadangi nėra kur susidėti prekių. T. y. jiems tenka vėl ir vėl mokėti už pirkinių maišelius.

Vykstantys į parduotuvę gyventojai neretai pamiršta iš namų ar automobilio pasiimti vieną dalyką, dėl kurio galiausiai tenka išleisti daugiau pinigų, kadangi nėra kur susidėti prekių. T. y. jiems tenka vėl ir vėl mokėti už pirkinių maišelius.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kokius skirtingus maišelius siūlo prekybos tinklai, kiek jie kainuoja ir kokius pirkėjai dažniausiai renkasi.

Pirkinių maišelis – ir už 4,99 euro

Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė vardijo, kad prekybos tinkle už 0,20 euro galima įsigyti mažus vienkartinius plastikinius arba vienkartinius popierinius maišelius.

0,30 euro jau kainuoja didelis vienkartinis plastikinis maišelis arba daugkartinis pirkinių maišas „Ačiū“.

„Maximose“ taip pat galima įsigyti mažus daugkartinio naudojimo maišelius, skirtus daržovėms ar vaisiams, kurių 2 vnt. kainuoja 0,99 euro.

„O vykstant teminiam šaltibarščių mėnesiui, asortimente pasiūlėme ir daugkartinius rožinius medžiaginius maišelius. Jų kaina – 4,99 euro.

Juos galima rasti XX ir didesnėse parduotuvėse“, – paminėjo I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Ji patikino, kad keisti maišelių kainų artimiausių metu prekybos tinklas neketina.

Vaisius krauna išvis be maišelio

Tuo metu „Iki“ prekiauja tokiais maišeliais:

  • popieriniais;
  • plastikiniais (iš 100 proc. perdirbto plastiko);
  • daugkartiniais tekstiliniais;
  • daugkartiniais, apsaugančiais šaldytą ir šviežią maistą nuo karščio;
  • daugkartiniais vaisiams ir daržovėms.

Anot prekybos tinklo komunikacijos vadovės Gintarės Kitovės, jų kainos varijuoja nuo 0,30 euro už popierinį iki 1,29 euro už didesnį daugkartinį tekstilinį maišelį.

„Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis vardijo, kad prekybos tinkle galima įsigyti daugkartinius plastikinius maišelius: mažą – už 0,15 euro, didelį – už 0,25 euro.

Taip pat popierinį už 0,20 euro ir dviejų rūšių neaustinės medžiagos (sintetinius) maišelius už 0,35 arba 0,99 euro.

REKLAMA
REKLAMA

Be viso to, prekybos tinkluose už 0,01 euro galima įsigyti lengvuosius vienkartinius maišelius iš plastiko, kurių naudojimas sparčiai mažėja.

„Žmonės šiuos maišelius naudoja taupiau, o tokias prekes, kaip bananai ar didesni, dažniau po vieną perkami vaisiai (ananasai, papajos ir pan.), į krepšelį deda išvis be maišelio“, – pastebi G. Kitovė.

REKLAMA

D. Ryliškis irgi pamini, kad nuo draudimo nemokamai dalyti šiuos maišelius (t. y. nuo 2023 m. liepos 1 d.) šių plonųjų maišelių naudojimas sumažėjo apie 40 proc.

Tik daugkartiniai maišeliai arba dėžutės

Tuo metu „Lidl“ pirkėjams siūlo tik daugkartinius medžiaginius arba popierinius maišelius – plastikiniais neprekiauja jau nuo 2020 m.

„Ši iniciatyva per metus leidžia sumažinti net 90 tonų plastiko“, – skaičiavo viešųjų ryšių vadovė Lina Skersytė.

Ji nurodė, kad popierinis maišelis prekybos tinkle kainuoja 0,20 euro, mažas medžiaginis – 0,30 euro, didelis – 0,99 euro.

REKLAMA
REKLAMA

„Lidl“ irgi galima rasti daugkartinių maišelių biriems produktams, vaisiams ar daržovėms, kurių 2 vnt. kainuoja 0,99 euro.

„Be šių pirkinių maišelių taip pat siūlome įsigyti ir termo daugkartinį pirkinių maišelį, kurio kaina siekia 0,79 euro.

Šviežių kepinių skyriuje siūlome įsigyti ir popierines spurgoms susidėti tinkamas dėžutes. Tokios dėžutės kaina – 0,39 euro“, – komentavo L. Skersytė.

Ji pridūrė, kad už 0,35 euro galima įsigyti medžiaginį maišelį „Duok ruoniukui penkis“, kurį perkant 0,05 euro yra skiriami Lietuvos jūrų muziejaus vykdomai Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokių maišelių nuperka daugiausiai?

„Maxima“ atstovė nurodė, kad per porą metų didesnių pokyčių pirkėjams renkantis maišelius nepastebi.

Anot jos, 2024 m. daugiausia buvo parduota didelių vienkartinių plastikinių maišelių, o mažiausiai – daugkartinių.

I. Trakimaitės-Šeškuvienės spėjimu, taip gali būti dėl to, kad žmonės yra labiau pratę prie didesnių plastikinių maišelių, jų patvarumo:

„Į juos patogu sutalpinti daug prekių, o taip pat neretai tokie maišeliai yra panaudojami savoms reikmėms.“

REKLAMA

Anot pašnekovės, bendras nupirktų maišelių kiekis išlieka beveik nepakitęs, tačiau nežymiai (2 proc.) sumažėjo plastikinių maišelių įsigijimas, vietoje jų renkantis popierinius maišelius (jų poreikis 2024 m. išaugo 22 proc.) ar daugkartinius maišelius.

Medžiaginių maišelių naudoja dvigubai daugiau?

„Iki“ atstovė taip pat pripažino, kad daugiausia parduodama plastiko maišelių, bet jų populiarumas pamažu mažėja.

Pasak G. Kitovės, lyginant su praėjusių metų pirmu ketvirčiu, daugkartinių tekstilės maišelių populiarumas augo apie 50 proc. Taigi žmonės vis dažniau ateina su jau turimais, daugkartiniais maišeliais.

REKLAMA

Tuo metu „Norfa“ atstovas skaičiuoja, kad popierinių maišelių naudojimas padidėjo apie 25 proc., o sintetinių – beveik dvigubai:

„Daugkartinių plastikinių maišelių naudojimas – didesnių ir mažesnių – yra stabilus, nedidėja.“

O prekybos tinklas „Rimi“ naujienų portalui tv3.lt savo komentaro šia tema nepateikė.

REKLAMA
Einu net sirdis dziaugiasi
Einu net sirdis dziaugiasi
Ar pastebejot kaip musu gamta isgrasejo kaip nustojo dalint nemokamai maiselius po 1 centa.
Niekada nebuvo nemokamų maišelių !!! Jų kaina buvo jau įskaičiuota į prekių kainą !!!
Užlenkė kainas,na taip jos europinės,tik va vis algos ir pensijos per 30m.niekaip nepriartejame?ponai,tai pasididino,moketojų sąskaita.O prekyba 0,19,tai vienas centas suapvalina,maišelį imti už centą.Tiek.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų