Tarnybos direktorė Inga Balnanosienė sako, kad Darbo rinka rodo atsparumą ir pasižymi aukštu užimtumo lygiu, tačiau fiksuojama ir nerimą keliančių signalų.
„Matome, kad dalis įmonių jau patiria ar numato artėjantį užsakymų stygių, pristabdė plėtros planus, sulėtino samdos procesus, ieško naujų rinkų ar kitų darbo organizavimo būdų. Darbuotojų atleisti darbdaviai neskuba, tačiau naujų darbo vietų steigimas lėtėja“, – pranešime sakė I. Balnanosienė.
Tarnybos duomenimis, daugiau sulėtėjusios ekonomikos ženklų galima įžvelgti apdirbamosios gamybos įmonėse – čia darbuotojų skaičius mažėja nuo praėjusių metų liepos, o per keturis šių metų mėnesius jų sumažėjo 4,6 tūkst., arba 2,2 proc.
Trejus metus iš eilės šis sektorius buvo didžiausias darbdavys, tačiau šiais metais jis užleido vietą prekybos sektoriui: 2021 metų sausį-balandį gamybos įmonės įdarbindavo vidutiniškai 3,1 tūkst. tarnybos klientų per mėnesį, pernai šis skaičius susitraukė iki 2,5 tūkst., o šiemet – dar iki 2,1 tūkst.
Šiuo metu išaugusi sezoninių darbų paklausa palaiko darbo rinkos aktyvumą. Nepaisant to, balandį bedarbių skaičius tirpo lėčiau nei ankstesniais metais, nedarbas nesumažėjo, kaip įprasta pavasario viduriui. Ūgtelėjo ilgalaikių bedarbių skaičius, o darbdaviai pateikė mažiau darbo pasiūlymų.
„Dabar tai vertiname ne kaip pavojų, o kaip signalą akyliau stebėti padėtį kai kuriuose sektoriuose bei suaktyvinti darbą ir su darbdaviais, ir su darbo ieškančiais asmenimis“, – teigė I. Balnanosienė.