Šiais nepastoviais ekonomikos laikais žmonėms dažnai tenka keisti ne tik darbovietes, bet ir profesijas. Tačiau egzistuoja kelios profesijos, kurios, kad ir kaip keistųsi rinka, išlieka amžinai paklausios. Šie darbai tenkina amžinus būtinus poreikius, tad jie yra atsparūs rinkos jėgoms. CNBC pateikia kelis šių profesijų pavyzdžius.
Vaistininkai
Kartais, ligai išgydyti reikia daugiau nei sultinio ir poilsio. Tais atvejais, farmacijos pramonė atskuba į pagalbą. Nors vaistus jums išrašo gydytojas, tačiau būtent vaistininkas jums juos išduoda. Tad kol žmonės sirgs, tol išliks vaistininko profesija.
Matematikai
Matematika yra Visatos pagrindas. Nebent tai pasikeis, visada reikės konsultatno, kurio žinios neapsiriboja sudėtimi, atimtimi ir daugybos lentele. Visada reikės matematiko, kurio žinios pritaikomos plačiam sričių ratui, pavyzdžiui, kompiuterių mokslui ir fizikai.
Finansų planuotojai
Kai kurie žmonės sugeba lengvai tvarkyti savo finansus. Tačiau daugmai visada reikės šiek tiek pagalbos, tad visada reikės finansų planuotojų. Šie padeda klientams tvarkyti savo turtą ir įsipareigojimus, draudimą ir investicijas bei pensijos fondus ir pajamas. Kartais klientą nuo finansinės tragedijos skiria būtent finansų planuotojas.
Buhalteriai
Jei pajamų deklaracijos laukiate su nerimu, tada žinote, kuo yra naudingas geras buhalteris. Tačiau jeigu kartais nežinote, buhalteris yra tas žmogus, kuris išsiaiškina, kiek esate skolingas valstybei.
Rašytojai
Norint pragyventi iš rašymo neužtenka žinoti gražių frazių. Tam reikia pasiryžimo ir energijos. Be to, reikia mokėti pasijuokti iš neigiamų atsakymų, kritikos ir „naudingų patarimų“, kurie yra neišvengiami. Kita vertus, rašytojai, kurie lengvai nepasiduoda, pasieks pelningą karjerą. Nesvarbu, ar jie taps kūrybiniais rašytojais ar techniniais.
Kompiuterių programuotojai
Vyksta recesija ar nevyksta, kompiuterių programuotojai nesusiduria su didelėmis kliūtimis ieškodami darbo. Kol kompiuteriai yra centrinė mūsų profesinio ir asmeninio gyvenimo dalimis, visada reikės programuotojų.
Programuotojų nebereiks nebent tuo atveju, jei žmonės pavargs nuo technologijų ir inovacijų.
Statybų darbuotojai
Statybų darbuotojai yra net tapę Amerikos archetipu. Statybininkai yra įamžinti meno kūriniuose: nuo Normano Rockwello piešinių iki nuotraukų su vyrais valgančiais pietus ant dangoraižio viršūnės.
Nors nekilnojamojo turto rinkai suprastėjus, darbo yra mažiau, vis tiek visada reikės kažką suremontuoti ar renovuoti ir dėl to, darbo statybininkams visada atsiras.
Chemijos inžinieriai
Chemijos inžinieriai turi įgūdžių reikalingų technologijų, energetikos bei medicinos srityse. Tačiau, jų reikia ne tik tose sferose, bet ir kosmetikos, maisto ir gėrimų gamyboje.
Chemijos pramonė galbūt nėra visiškai politiškai korektiška, tačiau neįmanoma įsivaizduoti vartotojų visai nevartojančių cheminių produktų.
Šefai
Jei sugebate sukurti kažką nuostabaus kiekvieną kartą įžengę į virtuvę, galbūt reikėtų pasvarstyti apie kulinarijos šefo karjerą. Restoranai garsėja nuolatine personalo kaita ir nors tai nėra gerai resotrano šeimininkams, tai puikus dalykas virėjui, ieškančiam darbo.
Tol, kol žmonės mėgsta valgyti, bet nekenčia gaminti, ir kol restoranuose dažnai keisis darbo jėga, tol reikės virėjų.