• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per du mėnesius Lietuvos įmonės įdarbino 11 025 naujus darbuotojus, vien  per kovo mėnesį  – 9613.  Darbuotojų skaičius padidėjo visose ūkio šakose, išskyrus viešbučius (-63) ir profesinės veiklos sektorių (-790).  Daugiausiai darbuotojų padaugėjo prekybos (+1338), statybos (+1121), pramonės (+805) įmonėse.

REKLAMA
REKLAMA

Tokius duomenis pateikia įmonių kreditingumą vertinanti UAB Creditreform Lietuva, išanalizavusi Sodros informaciją.

REKLAMA

Anot  „Crediteform Lietuva“ direktoriaus pavaduotojo Romualdo Trumpos, dabar prieš priimdamos naujus darbuotojus įmonės labai gerai pasveria savo galimybes. Nuolat stebint įmonės darbuotojų skaičiaus kitimus, galima netiesiogiai spręsti apie įmonės būklę ir artimiausias perspektyvas. Tačiau nereikėtų atmesti ir tokių nuo įmonės „sveikatos“ dažniausiai nepriklausančių, bet personalo skaičiui įtaką darančių dalykų, kaip įmonių skaidymas, stambėjimas, reorganizacija, taip pat epizodiniai  ar sezoniniai dirbančiųjų skaičiaus svyravimai.

REKLAMA
REKLAMA



Socialinės, švietimo įmonėse bei energetikos sektoriuje dėl vykstančių reorganizacijų darbuotojų skaičiaus pokyčius reikia vertinti atsargiau, pvz., Utenos reabilitacijos ir ugdymo centras tapo Utenos ligoninės filialu (anksčiau buvo Vilniaus universitetinės ligoninės filialas), energetikos įmonė AB „Litgrid“ (buv. AB „Litgrid turtas“) perėmė prijungtos įmonės AB „Litgrid“ darbuotojus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kuriose veiklose (kasyboje, statyboje, žemės ūkyje) akivaizdus sezoniškumas. Statybos įmonėse ženklesnis darbuotojų skaičiaus padidėjimas susijęs su naujais objektais.

Tai pat kai kuriose įmonėse darbuotojų skaičius gali keistis, jei juos perima ir „išnuomoja“ įdarbinimo įmonės.

REKLAMA

Apibendrinant Sodros ir Statistikos departamento skelbiamus duomenis, jau nuo 2010 m. pradžios pastebimas stabilus darbuotojų skaičiaus didėjimas baldų pramonėje, kelių transporto ir logistikos įmonėse, kompiuterių programavimo veikloje, įdarbinimo įmonėse, taip pat viešoje sektoriaus (visų pirma aukštojo mokslo) įmonėse.

Didmeninės prekybos įmonės (visų pirma prekiaujančios maisto ir žemės ūkio produktais) atstato ankstesniais metais įvykusį darbuotojų sumažėjimą. Tuo tarpu mažmeninės prekybos įmonėse, išskyrus nedidelį darbuotojų skaičiaus augimą stambiuose tinkluose, tėra nedideli svyravimai. Vienintelė aktyviai priimanti naujus darbuotojus mažmeninė veikla -  užsakomasis pardavimas paštu ir internetu.

R.Trumpa atkreipė dėmesį, kad skirtingai nei Statistikos departamento pateikiamuose ketvirtiniuose duomenyse apie darbuotojų skaičių pagal ūkio šakas, Sodros informacija apima ir individualias įmones bei užsienio juridinius asmenis.

Sodros duomenų privalumas yra jų tikslumas ir operatyvumas. Įmonė, turinti informacinio monitoringo paslaugą, iš karto gali pastebėti savo partnerių personalo skaičiaus pokyčius ir padaryti reikiamas išvadas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų