• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Finansų ministerija teigia, jog dėl už rudens semestrą nerenkamų studijų įmokų universitetams susidariusio lėšų trūkumo padengti biudžeto lėšomis - neįmanoma. Finansų ministerijos atstovai, be to, pažymi, jog šią problemą su universitetų vadovais turi spręsti ne kas kitas, o švietimo ir mokslo ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Tai ketvirtadienį Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) posėdyje sakė finansų viceministras Valentinas Miltienis.

REKLAMA

Jis pakartojo, kad šių metų biudžete universitetams trūkstamų lėšų dėl nerenkamų studijų įmokų už rudens semestrą - nėra.

„Realiai aš galiu pasakyti viena - kiekviena ministerija turi dirbti savo darbą. Šiai dienai aš jau komiteto posėdyje esu pasakęs, kad biudžeto lėšomis šios problemos išspręsti mes tikrai negalėsime. Vienintelis klausimas yra - kalbėtis su rektoriais“, - teigė V.Miltienis.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, tai turėtų daryti švietimo ir mokslo ministras (Algirdas Monkevičius - BNS).

„Švietimo sistema finansuojama iš dviejų šaltinių - yra biudžeto lėšos ir vadinamosios specialios lėšos, kurias sudaro studentų įmokos, moksliniais darbai, už kuriuos gaunamos papildomos pajamos. Tai reikėtų kalbėti su rektoriais geranoriškai, nes įstatymas universitetus įpareigoja rinkti mokesčius. (Reikia spręsti universitetų - BNS) viduje, nes yra likučiai“, - aiškino V.Miltienis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Švietimo ir mokslo ministras A.Monkevičius su studentais rugpjūčio pabaigoje pasirašė ketinimų protokolą, kuriame pasižadama siekti, kad už studijas rudenį visų kursų studentai mokėtų ne avansu, o tik sužinoję to semestro, už kurį moka, studijų rezultatus.

REKLAMA

Aukštosios mokyklos dėl to iš studentų iki semestro galo negaus apie 30 mln. litų.

Vilniaus universiteto (VU) rektorius Benediktas Juodka šią savaitę pareiškė, jog VU mokestį už mokslą rinks jau spalį, jei Vyriausybė neperves pinigų, reikalingų dėl nesumokėtų studijų įmokų atsirasiančiam lėšų trūkumui padengti.

REKLAMA

Tuo metu švietimo ir mokslo ministras A.Monkevičius aiškina, kad universitetai pinigų iš studentų neturėtų reikalauti iki semestro galo. Jo teigimu, pinigai atsiradusiam deficitui padengti bus rasti „žymiai anksčiau“ nei iki spalio 17 dienos. Esą lėšų tam yra Mokslo ir studijų fonde, taip pat Privatizavimo fonde.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Finansų ministras Rimantas Šadžius anksčiau tvirtino, jog apmokėti visų studentų rudenines studijas valstybė nepajėgi.

Tuo metu Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Jonas Okunis, komentuodama V.Miltienio pasisakymą, teigia, kad „tiesiogiai kertasi su premjero G.Kirkilo studentams duotu įsipareigojimu rasti trūkstamas lėšas studijų įmokoms“.

REKLAMA

Pasak LSS vadovo, dėl nesusikalbėjimo Vyriausybėje studentai negali likti situacijos įkaitais.

„Finansų ministerija kaip visuomet nestokoja originalumo kritiškiausiais momentais stoti piestu prieš studentams reikalingus sprendimus. Galima pamanyti, jog šios ministerijos pareigūnams studentai ir visa aukštojo mokslo sistema paprasčiausiai neegzistuoja. Jei ši valstybės institucija toliau taip energingai ignoruos studentų poreikius, ta pačia energija turės prisiimti ir atsakomybę dėl atsiradusių pasekmių“, - pranešime spaudai teigia J.Okunis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų