jonas okunis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jonas okunis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jonas okunis“.
G. Steponavičius: universitetų jungimosi sprendimai nebus „nuleidžiami iš viršaus“
Gruodžio 9 d. Lietuvos studentų sąjunga organizavo Akademinius pusryčius, kurie buvo skirti studentų atstovams drauge su skirtingų institucijų – universitetų, kolegijų ir ministerijų – atstovais aptarti aukštojo mokslo aktualijas: studentų rotacijos, aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo bei Privalomojo sveikatos draudimo klausimus.
Premjerui patarinės ir Aurelijus Veryga
Premjeras Andrius Kubilius pasiskyrė dar vieną visuomeninį konsultantą.
Pirmadienį pasirašytu potvarkiu jis Kauno medicinos universiteto docentą Aurelijų Verygą paskyrė savo visuomeniniu konsultantu narkotikų, alkoholio ir tabako vartojimo prevencijos klausimais.
A. Veryga visuomenėje žinomas kaip aktyvus kovotojas prieš alkoholizmą.
Premjerui patarinės buvęs Studentų sąjungos prezidentas Jonas Okunis
Premjerui konservatoriui Andriui Kubiliui patarinės Nacionalinės studentų agentūros direktorius Jonas Okunis.
Pagal Vyriausybės vadovo pasirašytą potvarkį buvęs Lietuvos studentų sąjungos prezidentas paskirtas premjero visuomeniniu konsultantu. Jis patarinės švietimo ir jaunimo reikalų klausimais.
Už prastas gyvenimo sąlygas bendrabutyje – kompiuteris ir „krata“
Galimybė bendrabutyje be apribojimų naudotis kompiuteriu ir teisė, kad gyvenamąją patalpą tikrintų prie studentų akių. Tokių „naujovių“ ėmėsi Klaipėdos kolegijos vadovybė po to, kai šios kolegijos studentai, nepatenkinti prastomis gyvenimo bendrabučiuose sąlygomis, kreipėsi į Lietuvos studentų sąjungą (LSS).
Naujausi Klaipėdos kolegijos gyvenimo bendrabučiuose taisyklių pakeitimai skelbia: „Už naudojimąsi bendrabučio kambaryje kompiuteriu, kaip mokymosi priemone, neimti jokio papildomo mokesči...
Studentai: studijos turi būti ne tik prieinamos, bet ir kokybiškos
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kritiškai vertina Vyriausybės Seimui pateiktą išvadą dėl valstybės finansuojamų studijų vietų skaičiaus didinimo.
LSS antradienį pranešė pasigendanti konkrečių įsipareigojimų didinti esamą valstybės finansavimą, kuris būtinas garantuoti kokybiškoms vieno studento studijoms.
„Kad studentui būtų sudaromos sąlygos kokybiškai studijuoti, aukštosios mokyklos jau dabar negauna net pusės reikalingų pinigų - skiriama vos apie 47 proc. būtinų lėšų.
Studentai įžvelgia klastą švietimo ir mokslo ministro siūlyme
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) nepritaria švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus projektui, kad už mokslą mokėtų tik studentai, turintys akademinių skolų, nes ši tvarka esą mažintų aukštojo mokslo prieinamumą.
Tokią išvadą skelbia Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atstovai penktadienį išplatintame pranešime spaudai.
Biudžete universitetams lėšų nėra
Finansų ministerija teigia, jog dėl už rudens semestrą nerenkamų studijų įmokų universitetams susidariusio lėšų trūkumo padengti biudžeto lėšomis - neįmanoma. Finansų ministerijos atstovai, be to, pažymi, jog šią problemą su universitetų vadovais turi spręsti ne kas kitas, o švietimo ir mokslo ministras.
Tai ketvirtadienį Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) posėdyje sakė finansų viceministras Valentinas Miltienis.
Finansų ministerija: universitetams trūkstamų lėšų biudžete nėra (dar papildyta)
Finansų ministerija teigia, jog dėl už rudens semestrą nerenkamų studijų įmokų universitetams susidariusio lėšų trūkumo padengti biudžeto lėšomis - neįmanoma. Finansų ministerijos atstovai, be to, pažymi, jog šią problemą su universitetų vadovais turi spręsti ne kas kitas, o švietimo ir mokslo ministras.
Tai ketvirtadienį Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) posėdyje sakė finansų viceministras Valentinas Miltienis.
Studentų paskoloms raginama ieškoti papildomų finansinių šaltinių
Studentai pragyvenimui vis gausiau ryžtasi imti paskolas iš valstybės. Tačiau pastaruoju metu patenkinti visų norinčiųjų poreikius trūksta lėšų. Lietuvos studentų sąjunga (LSS) tokią situaciją ragina spręsti ieškant papildomų finansinių šaltinių paskoloms.
„Jei studentiją valstybė laiko dėmesio verta visuomenės dalimi, tinkamas gyvenimo sąlygas akademiniam jaunimui užtikrinti būtina.
Studentams paskolas siūloma teikti greičiau ir patogiau
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) Valstybinį mokslo ir studijų fondą ragina tobulinti paskolų šalies studentams teikimo tvarką. Anot studentų atstovų, šiuo metu galiojančioje sistemoje per daug biurokratijos, dėl ko studentų tikrieji poreikiai dažnai lieka nepatenkinti.
„Daugiausia studentų kritikos sulaukėme dėl paskolų gyvenimo išlaidoms“, - teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Jonas Okunis.
REKLAMA
REKLAMA
Ar ES lėšos Lietuvos mokslą ir studijas pasieks laiku?
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) susirūpinusi Lietuvos mokslui ir studijoms skirtų lėšų iš Europos sąjungos (ES) struktūrinių fondų įsisavinimu. Studentų atstovams kelia abejonių, ar milijonines lėšas bus sugebėta panaudoti laiku, skaidriai ir efektyviai.
„2007 – 2013 m. programavimo periodas jau yra prasidėjęs, tačiau kvietimų teikti paraiškas dar nepaskelbta. Kyla grėsmė, jog realus lėšų įsisavinimas bus nukeltas į periodo pabaigą.
Studentai piktinasi jiems skirtų lėšų švaistymu
Studentai piktinasi, jog jiems iš valstybės biudžeto skirtas lėšas universitetai naudoja ne pagal paskirtį. Už sutaupomus studentų reikmėms skirtus pinigus apmokamos komunalinės paslaugos, mokami atlyginimai aukštųjų mokyklų personalui, perkamos spaudinių leidybos paslaugos.
Tokią situaciją atskleidė Lietuvos studentų sąjungos (LSS) iniciatyva Valstybės kontrolės atlikti finansiniai auditai aštuoniose universitetinėse Lietuvos aukštosiose mokyklose.
Studentai siūlo į bendrabučius įleisti praktikantus
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ragina sudaryti vienodas sąlygas bendrabučiuose gyventi tiek universitete studijuojantiems, tiek ir iš kito miesto ar universiteto praktiką atlikti atvykusiems studentams.Pasak LSS pranešimo spaudai, dabar bendrabučiuose studentams iš kitų aukštųjų mokyklų apsigyventi praktikos metu nėra paprasta. Didžiausia kliūtis - didesnis "svečiams" taikomas mokestis už bendrabutį."Metas keisti įsisenėjusį studentų praktikos, "pririštos" prie studijų vietos, stereotipą.
Bus tiriama, kur dingsta studentams skirtos lėšos
Valstybės kontrolė tirs iš šalies biudžeto studentams skiriamų lėšų panaudojimą aukštosiose mokyklose. Valstybės kontrolės parengtoje šių metų Valstybinio audito programoje minima dvylika universitetinių aukštųjų mokyklų.
Abiturientai už mažesnį pasirinkimą mokės tiek pat
Šiemet stojantiesiems į aukštąsias mokyklas bus leidžiama rinktis gerokai mažiau studijų programų, tačiau stojimo įmoka dėl to nesumažės, rašo Alfa.lt.Pagal patvirtintas Bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas taisykles moksleiviai, pildydami stojimo prašymą, vietoj iki šiol buvusių 20 studijų programų, kurias jie norėtų studijuoti, tegalės nurodyti 12.Anot Alfa.lt, nuo pareikštų pageidavimų skaičiaus stojamosios įmokos dydis praktiškai nepriklausys.
Studentų sąjunga: aukštojo mokslo reformą būtina pradėti nelaukiant Seimo rinkimų
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ragina aukštojo mokslo pertvarkos procesuose dalyvaujančias šalis atsakingiau žvelgti į susidariusią situaciją ir įspėja dėl galimų negatyvių reformos vilkinimo padarinių. Anot studentų atstovų, reforma privalo būti pradėta nelaukiant Seimo rinkimų, antraip ambicingi pokyčiai rizikuoja tapti mitu.
Studentų sąjunga ragina neatidėlioti aukštojo mokslo reformos
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) įspėja dėl galimų negatyvių aukštojo mokslo reformos vilkinimo padarinių. Anot studentų atstovų, reforma privalo būti pradėta nelaukiant Seimo rinkimų, antraip ambicingi pokyčiai rizikuoja tapti mitu, sakoma pranešime spaudai. Tokius studentų nuogąstavimus paskatino vakar, sausio 14 d., įvykęs LR Vyriausybės pasitarimas, kuriame nuspręsta pagrindinius studijų ir mokslo pertvarkos teisės aktus grąžinti dar bent mėnesiui koreguoti.
Seimas pritarė studentų raginimui atlikti šalies universitetų auditą
Kaip šalies universitetai panaudoja studentų rėmimui skiriamas valstybės lėšas, siūloma patikrinti 2007 – 2008 metų valstybinių universitetų finansiniu auditu. Apie tokį sprendimą Lietuvos studentų sąjungą (LSS) informavo LR Seimo Audito komitetas, sakoma LSS pranešime.
Studentai reikalauja valstybinio audito
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) reikalauja atlikti valstybinį aštuonių universitetinių aukštųjų mokyklų auditą, kuriuo būtų nustatyta, ar studentų stipendijoms skirtos valstybės lėšos šiais metais buvo panaudotos tinkamai. Dėl tokio pobūdžio audito inicijavimo pirmadienį LSS kreipėsi į LR Seimo pirmininką V. Muntianą, LR Seimo pirmininko pavaduotoją G. Steponavičių bei Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininką V. Domarką.
Akademiniuose pusryčiuose – apie socialines studijų ir mokslo reformos pasekmes
Ketvirtadienį diskusijos apie planuojamos studijų ir mokslo reformos socialines pasekmes studentams valdžios institucijų, suinteresuotų grupių atstovai, studentai ir moksleiviai rinksis į Akademinius pusryčius. Susitikimą tema „Studijų ir mokslo reforma: socialinis aspektas“ inicijuoja Lietuvos studentų sąjunga (LSS).„Turime pripažinti, kad dabartinė studijų ir mokslo reformos situacija studentams ir moksleiviams kelia daugiau klausimų nei atsakymų.
Studijų pertvarkos klausimai įstrigo
Vyriausybės strateginio planavimo komitetas, premjerui Gediminui Kirkilui paprašius palaukti biudžeto projekto, jau antrąkart atidėjo mokslo ir studijų reformos gairių svarstymą."Premjeras paprašė šį klausimą atidėti, kol bus parengtas valstybės biudžetas, nes dabar visi tokie didesnieji klausimai, reikalaujantys resursų, atidedami kol bus aiškus biudžetas", - BNS penktadienį klausimo "dingimą" iš darbotvarkės aiškino premjero atstovė spaudai Nemira Pumprickaitė.
Viešai studijų ir mokslo reformai – slaptai priimami sprendimai
Visuomenei strategiškai svarbius studijų ir mokslo reformos sprendimus valdžia bando priimti siaurame rate, teigia Lietuvos studentų sąjungos atstovai. Penktadienį anksti rytą LR Vyriausybės Strateginio planavimo komitetas palaiminti studijų ir mokslo reformos rinksis slaptai. Moksleivių, studentų atstovams ir kitiems socialiniams partneriams dalyvauti posėdyje neleista.
Planuojama naikinti stipendijas už mokymosi rezultatus
Įgyvendinus studijų ir mokslo reformą valstybė galėtų nebeskirti lėšų studentų stipendijoms už mokymosi rezultatus. Ši funkcija būtų perduota verslo sektoriui, o iš valstybės biudžeto liktų padengtos tik socialinės stipendijos. Apie tokius pokyčius Švietimo ir mokslo ministerijos pareigūnai užsiminė šią savaitę vykusiame Aukštojo mokslo tarybos posėdyje, sakoma Lietuvos studentų sąjungos pranešime.
Darbdaviai neakivaizdininkus vertina, o universitetai siūlo reformas
Nuolat kalbama, kad dieninių studijų absolventų išsilavinimas nepateisina darbdavių lūkesčių, o vis daugiau abiturientų renkasi neakivaizdines studijas, kurios dažnai būna dar žemesnės kokybės. Verslosavaite.lt kalbinti darbdaviai neskubėjo peikti neakivaizdininkų, o akademinio pasaulio atstovai kaip išeitį siūlė dalines dienines studijas.
Siūloma atsisakyti vakarinių ir neakivaizdinių studijų
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) aukštojo mokslo reformoje ragina iš esmės keisti galiojančią vakarinių ir neakivaizdinių studijų sistemą. Remiantis Vakarų valstybių pavyzdžiu, siūloma formuoti naują dalinių studijų sistemą (angl.: part – time), ją siejant ne su studijų laikotarpiu, bet su kreditais. Toks siūlymas įtvirtintas šiandien viešai paskelbtoje LSS pozicijoje dėl aukštojo mokslo reformos. "Dabartinė nedieninių studijų sistema nėra efektyvi nacionaliniu požiūriu.
Lietuvoje rengiama nauja Studentų teisių deklaracija
Aukštojo mokslo reformą studentai planuoja pasitikti nauja Studentų teisių deklaracija. Pagrindines studentų teises – esamas ir siekiamas – įtvirtinantis dokumentas bus pradėtas rengti jau rugpjūčio 26 – 28 d. organizuojamoje Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Asamblėjoje.„Šiuolaikiškas studentų nuomonę atspindintis teisių sąvadas svarbus siekiant apginti svarbiausius akademinius studentų lūkesčius: aukštojo mokslo prieinamumą, studijų kokybę, socialinį studentų saugumą.
Studentų stipendijoms valstybė pritrūko pinigų
Artėjančius studijų metus dalis šalies studentų gali pasitikti be stipendijų, tvirtina Lietuvos studentų sąjunga. Vyriausybei padidinus minimalųjį gyvenimo lygį (MGL), pritrūko lėšų patenkinti iki tol garantuotą poreikį studentų stipendijoms. Apie tokią situaciją Lietuvos studentų sąjunga (LLS) tvirtina sužinojusi iš "patikimų šaltinių", teigiama LLS išplatintame pranešime.
Pasikalbėję su studentais valstiečiai užblokavo aukštojo mokslo reformą
Seimo Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcija pareiškė negali pasirašyti šiuo metu politinių partijų teikiamo aukštojo mokslo reformos susitarimo, pranešė Seimo ryšių su visuomene skyrius.
Studentai pigiau važinės ir vasarą
Lietuvos aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams galimybė transporto lengvatomis naudotis visus metus tampa reali. Gegužės 25 d. Vyriausybės Strateginio planavimo komitete nutarta pritarti Lietuvos studentų sąjungos (LSS) siūlymui galiojančias transporto lengvatas dieninio skyriaus studentams taikyti ir vasaros metu.Jeigu Seimas suskubs priimti atitinkamas Transporto lengvatų įstatymo pataisas, per pus pigiau studentai galės keliauti dar šią vasarą.
Studentų bendrabučius – studentams
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) reiškia susirūpinimą kai kurių šalies aukštųjų mokyklų vykdoma politika studentų bendrabučiuose apgyvendinti su studijomis nieko bendra neturinčius asmenis. Dažniausi atvejai, kai už keliskart didesnę sumą studentų kambariuose įkurdinami remonto paslaugas teikiančių statybų bendrovių darbininkai, teigia LSS.Abejones minėtą tvarką taikančių aukštųjų mokyklų veiksmais sukėlė balandžio 1 dieną (sekmadienį) įvykęs incidentas sostinės Saulėtekio studentų miestelyje.
Jaunieji medikai nesutinka dirbti „liaudies labui“
Lietuvos studentų sąjunga pasirengusi priešintis bandymams įstatymu įteisinti priverstinį medicinos studijas baigusių studentų darbą Lietuvoje. Pasak jų, bandymai versti jaunus medikus atidirbti valstybei primena priverstinius darbus kolūkiuose sovietiniais laikais.
Studentų lyderiai pasirengę šturmuoti ateitį
Vakar Vilniuje antrajai kadencijai į Lietuvos studentų sąjungos prezidento postą perrinktas Jonas Okunis. Artimiausius dvejus metus Lietuvos studentija bus telkiama kovoti už kokybiškas studijas, riboti imitacinę aukštojo mokslo politiką ir stiprinti studentų bendruomenių ryšius. Tokius ateities tikslus nubrėžė kovo 22 d. į rinkiminę ataskaitinę Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Konferenciją (aukščiausią organizacijos valdymo organą) susirinkę Lietuvos studentų lyderiai.
Atsistatydino studentų nepripažintas KTU rektorius
Kauno technologijos universitetui (KTU) vadovavęs 67 – erių R. Bancevičius traukiasi iš rektoriaus pareigų. Apie tai pareikšta šiandien 13 val. KTU vykusiame naujojo Senato posėdyje. Iki rektoriaus kadencijos pabaigos R. Bancevičiui buvo likę dar ketveri metai.
Iš universitetų šalinamiems Baltarusijos studentams - lietuvių parama
Prie Europoje vykdomos kampanijos paremti studentus, šalinamus iš Baltarusijos universitetų dėl visuomeninio aktyvumo, prisidėjo ir Lietuvos studentai.Kampaniją aktyviai remianti Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kartu su tarptautine studentų bendruomene ieško būdų, kaip nukentėjusiam baltarusių jaunimui sudaryti sąlygas tęsti studijas Europos Sąjungos universitetuose.
“Žiemos studijoje su Vaidotu Žuku”: ar studentas - jau žmogus?
Vasario 10 d. 11.05 val. tiesioginėje “Žiemos studijoje” – KTU studentų atstovybės prezidentas Povilas Petrauskas, “Nacionalinės studentų agentūros” laikinasis vadovas Tadas Martusevičius, Lietuvos studentų sąjungos viceprezidentas Tomas Šedbaras ir Lietuvos studentų sąjungos atstovė viešiesiems ryšiams Daiva Bartusevičiūtė.