„Europoje stebime ir taip lėto augimo stabtelėjimą – manome, kad pietinės regiono valstybės vis dar sunkiai kovoja su ekonominiais sunkumais, todėl kalbėti apie atsispyrimą nuo dugno kol kas ankstoka“, – pasakojo ekonomistas.
Nors optimizmo pamažu daugėja, pasaulio ekonomikos augimas vis dar gaubiamas netikrumo, o investuotojams ramybės neduoda JAV centrinio banko (FED) pinigų politikos ateitis – vis dar nėra aišku, kada pasibaigs pinigų spausdinimas.
CNBC primena, kad euro zonos augimas itin trapus – vieninga valiuta disponuojančio 17-os valstybių klubo ekonomika trečiąjį šių metų ketvirtį augo vos 0,1 procento. Antrojo ketvirčio duomenis taip pat sunku pavadinti geresniais – euro zonoje tuomet fiksuotas 0,3 proc. augimas.
„Wolters Kluwer” grupė įsikūrusi Olandijoje ir, nors net 40 proc. įmonės pajamų atkeliauja iš Europos, K. Entrickenas neišreiškė didelio susirūpinimo. „Veikiame 18 Europos valstybių ir net krizės metu nestabdėme investicijų į šalis partneres, nes manome, kad ilgainiui tai tik padės užsiimti geresnę poziciją konkurencinėje kovoje“, – aiškino ekonomistas.
Ir nors vis dar nerimaujama dėl augimo perspektyvų, nemaža dalis korporacijų ekonomistų ateitį piešia šviesiomis spalvomis. CNBC spalį Azijoje ir Europoje atliktos apklausos duomenimis, net du trečdaliai įmonių vadovų teigė manantys, kad ekonomika gerėja. Negana to, nes pusė apklaustųjų tikino samdysią naujus darbuotojus per artimiausią pusmetį.
K. Entrickenas tikino matantis neblogas įsidarbinimo galimybes programinės įrangos ir paslaugų sektoriuose.
„Kuomet matome augimą – investuojame. Investicijoms į inovacijas skiriame 8-10 proc. savo pajamų, todėl nevertėtų abejoti, – aiškino ekonomistas. – Panašiai elgiasi nemažai didelių korporacijų, todėl programinės įrangos specialistų, pardavimų ir prekybos vadybininkų svarba darbo rinkoje tik augs.“